reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2010

Ja na szybko, bo z pracy piszę:biggrin2:

Skrzat- sesyjka pierwsza klasa!Czy ten "błękit" oczy to prawdziwy???Śliczna jest Basieńka:biggrin2:
My też myślimy u takiej u fotografa, ale kasy brak jakoś...

Co do nocek- u nas ostatnio nie najlepiej, bo Zuzia chora. Budziła się co godzina z przeraźliwym płaczem, i bardzo jej się pić chciało, więc cyc co godzinę był...a ja w pracy jak nietoperz...
Na szczęście wczoraj spała ładnie, ale znów apetyt jej szwankował, prawie nic nie zjadła:-(

Te lekarstwo co na apetyt jej przepisała lekarka, to raczej na nią nie działa...
No i dalej nam kaszle, ale jakby mniej, ale katar ma straszny...I oczywiście nie da sobie odciągnąć...Drze się tak, że niedługo sąsiedzi do opieki zgłoszą, że matka nad dzieckiem się znęca:-D

Ewcik-moja, 2 razy glebę zaliczyła i raz w łóżeczku o szczebelki-mocno wtedy bidulek płakał...a Marcelek jak?

sasanka-jaką pastą myjecie zębale? no i jak tą pastę wypłukać niby? Jak technicznie wygląda to mycie zabków?
a tak w ogóle-fajnie, że piszesz z nami:biggrin2:

Mysza- ale masz zdanie u Męzulku:-D

Co do bucików- jak dla mnie jeszcze odległy temat. W domu pewnie na boso będzie się uczyła chodzić lub w skarpetkach, a buciki jakieś zobaczę, jak będzie pora, czyli bliżej czerwca, bo wcześniej nie przewiduję prób chodzenia po chodniku...

Zakupu w ciucholandach-rzadko coś sensownego mogę znaleźć, a już o pajacach i śpiochach w rozmiarze 74/80 zapomnij...pewnie dlatego, że to już z etapu kiedy dziecko się przemieszcza, je marchewkę itd. bo tych dla maluszków to sporo mają....


a wczoraj miałam jazdę z teściową-odnośnie żywienia małej mi uwagi poczyniła, że Zuzia ma jeść kaszki, i obiadki, a mleko do popicia..."bo lekarka tak powiedziała"....

Sory, ale ile tych kaszek ma jeść i obiadków? 3 razy dziennie to mleko i 2 inne posiłki w 8 miesiącu, a nie non stop kasza i obiad może 5 razy dziennie?
Ja też byłam niejadkiem, Zuzia widać też z tych drobnych...niedowagi nie ma.

No i że do picia to nie woda, tylko mleczko...a niby jak??? z cyca, to ok, ale jak mm podawać w sensie do picia?po 20 ml co godzina robić??? Usłyszała 5 przez 10 i mi się wymądrza!
Niestety M musiał iść z małą do lekarza, a że teściowa i tak przyszła, bo małej miała pilnować, to razem poszli...

wczoraj to się na nią darłam normalnie-2 noce nie spałam, a ona doi mnie tak, jak ja bym dziecko głodziła!

a miało być krótko:-Dtymczasem
 
Ostatnia edycja:
reklama
czy Wasze dzieciaczki już stają[/B]? bo nasz Krzysztof odkąd skończył 8 miesięcy staje non stop, sam, i nikt go do tego nie zmusza, w ogóle ciężko by siedział w łóżeczku bo od razu fik i na dwie nogi :-D boję się czy mu nie pokrzywi nóżek ale toż do łóżka go nie przywiążę..

Moja wstaje i wspina się na wszystko co się da:-)nie chce leżeć, ani siedzieć ani pełzać-tylko by stała...
 
joaszka-wspolczuje tesciowej ale olej kobiete bo glupoty gada!twoje dziecko nie wyglada na niedozywione!Dlaczego panuje wsrod ludzi starszej daty (przewaznie) panuje opinia ze im pulchniejsze dziecko tym lepiej!?i co to znaczy mleko do popicia?mleko to ich posilek a do popicia woda,herbatki,soki itd.zreszta sama przeciez wiesz
 
młoda mamuśka Marcepan też wstaje sam, na potęgę, tak jak mówię, dziś myślał, że znajdzie podparcie w kablu-no niestety się przeliczył.. ja nie chciałam , żeby tak szybko wstawał, ale nikt go do tego nie zmuszał, sam podejmował pierwsze próby, także mówi się trudno.. w każdym razie najpierw zaczął wstawać, potem raczkować..

joaszka Marcello przy tym swoim wstawaniu często zalicza upadki, kolana już ma w siniakach. Jak upadnie, staram się szybko odwrócić jego uwagę od tego, popłacze chwilkę i przestaje
 
Wrocilam

Mysza - u mnie to jakas sieciowka chyba bo kilka sklepow juz jest ze szmatami nazywa sie szmizjerka i rewelacyjne ubranka sa dzis nowa dostawa i najdrozsza po 24 zl/kg kupilam 2 pary dresow adidasa, bluzke tommiego hilfigera, i jakis ortalion angielskiej firmy tez jakas znana i pajace do spania z kubusiem puchatkiem disneya - ja ogolnie na szmateksie kupuje tylko znane markowe ciuszki choc nexta nie kupuje chyba ze cos mi naprawde wpadnie w oko - pozniej sprzedaje na allegro jak dla julki za male.


Skrzat - sesja piekna Basienka jest sliczna dziewczynka i te oczy

Joaszka - ja kupilam zestaw ze szczoteczka na palec i nazywa sie nenedent- baby tak jak pisze kropa nie trzeba jej wyplukiwac bo nie ma fluoru. Dzis bylam u znajomej dentystki to przy okazji spytalam jak czesto trzeba myc dziecku zeby i powiedziala mi ze koniecznie wieczorem zeby myc i rano ale wieczor obowiazkowo i w nocy nie dawac soczkow do picia tylko wode (choc moja julka nie przelknie wody). Julka otwiera buzke i masuje szczoteczka z obydwu stron na razie nie protestuje i ladnie daje myc.


Dodatkowo powiedziala zeby z dzieckiem przychodzic na wizyty to jak dziecko sie napatrzy to pozniej fotela i dentysty nie bedzie sie balo - moja julka miala juz dwa seanse hehehe w poniedzialek trzeci :)


Ja jestem dzis wsciekla na M bo pojechalam z nim do dentysty woze go jak taxi co mnie wkurza to ten baran nie wzial dziecku nic do jedzenia i picia ja musialam jechac do pracy i on ze mna pojechal gdybym wiedziala ze Julka jadla tylko rano mleko dane przezemnie i pol banana od taty to bym go zawiozla do domu ale on nie widzi w tym nic dziwnego ze dziecko do 16 nic nie jje przeciez zjadla banana pol - myslalam ze go zjem jak mi to powiedzial wrocilam do domu i dziecko dorwalo sie do mleka jak oszalale. Powiedzialam mu ze jest nieodpowiedzialny i Julka od poniedzialku idzie do opiekunki bo wlasny ojciec nie umie sie dzieckiem zajac

teraz siedzi na mnie obrazony oczywiscie bo zwrocilam mu uwage
 
Witam,
jestem dziś załamana i mam już dość wszystkiego. W ciągu tygodnia Anti przechodził zapalenie ucha, grypę trzydniówkę, katar, mo i przyplątało mu się jeszcze do tego zapalenie spojówek:-( Jakby tego było mało, to kaszel się naszej lekarce nie spodobał i mam z małym iść na prześwietlenie płuc, żeby zapalenie wykluczyć. Koszmar:-( Ile jeszcze to moje dziecie musi wycierpieć...ech....

Skrzat masz po prostu boską córcie, zdjęcia rewelacyjne!
 
reklama
Skrzat, zdjecia cudne!! nam tez się marzy jakas sesja, małej i wspólna. ale kaski brak na razie, moze jak bedzie zwrot podatku to o czyms pomyslimy. chociaz ja bardziej myslę, ze parasolkę za to kupimy. na razie mam pozyczoną do maja od bratowej ale potem cos do samochodu lekkiego trzeba będzie kupic. (mam emmaljungę i mutsy, oba to wielkie karoce).

Pola juz z 3 tygodnie jezdzi w spacerowce, jest przypinana dolnymi pasami i jest ok. wiecej widzi niz w głebokim, no i wygodniej jest jej.

tylko jest problem, bo ma fazy, ze w ogole nie chce pic mleka z butelki! w nocy wypije, rano czasem tez, ale ogolnei tak się kręci, że wypije 100ml i koniec (a jeszccze z 3 tygodnie temu pila 200)

chętnie za to je z łyzeczki. tylko ile mozna dawac z lyzeczki? teraz dostaje kaszkę 1 lub 2 i myslę, ze to 2 raz to nawet za duzo jest. jak często jedzą Wasze dzieci i jakie posiłki? u nas wychodzi w nocy mleko jedno, potem kaszka, potem sloik duzy, potem jablko i na noc kaszka lub mleko
 
Do góry