reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

ja tylko przelotem się przywitam się :)
u nas elocom zadziałał rewelacyjnie, po 1 smarowaniu buzia była dużo ladniejsza, po 2 wszystko zeszło.
Jeśli to skaza, to nabiał utrzymuje się po odstawieniu jeszcze przez kilka tygodni w organizmie i daje objawy.

Byliśmy się dziś zapisać na basen, zaczynamy 18.12:-) Kazali nam chodzić po domu w czepku, żeby się dziecko do rodzica-kosmity przyzwyczaiło. I mamy myć dziecko w wodzie o temp 31st:dry: A moja lubi mycie w temperaturze 40-41, przy 37 ma czkawkę z zimna:nerd:

tweenie, przesada :) My poszliśmy na basen z marszu, zadzwoniliśmy i się okazało, ze następnego dnia są zajęcia i mają wolne miejsca :) Fakt, M. założył czepek na chwilę przed basenem, ale woda Radziowi nie przeszkadzała, a w domu też się w dużo cieplejszej kąpie :)
 
reklama
Witam niedzielnie :)

Mysza1984 no to nieciekawie z tą pracą M, tak przed świątami na Was spadło...ale zobaczysz będzie dobrze :)

tiffi1 biedna jesteś z tymi bólami!

agatka_natalia Antkowi gotuję na razie taką zwykłą jarzynkę, wg rad mojej mamy (marchewka, pietruszka, dynia, ziemniak, kapka oliwy z oliwek, dobieram tak proporcję, co by na 3-4 obiadki starczyło), chyba mu smakuje, bo jak na razie nie marudzi i otwiera paszczę na widok łyżeczki :-D
https://www.babyboom.pl/forum/jedzeniowe-abc-f22/przepisy-na-papki-950/index4.html, nie wiem czy czytałyście już ten wątek, jest tu kilka przepisów dla dzieciaczków na papki, jak mój będzie trochę starszy to będę eksperymentować :-)
Co do zakupów w centrum handlowym w niedzielę i to przed świętami to odważna jesteś :-) ja się raz wybrałam i nigdy więcej :-)

agatha61 my tak ze spaniem mamy od jakiegoś miesiąca, staram się, aby zasypiał bez smoczka, ale już wszystkie opcje wypróbowałam (łącznie ze zmianą smoczka), szczerze mówiąc to już się przyzwyczaiłam do takiego stanu rzeczy (ale ma nadzieję, że jeszcze się kiedyś w nocy wyśpię :tak:), staram się go głaskać po głowie, albo trzymać za rękę i wtedy zasypia na dłużej (jakieś 2 godz.) u nas płacze były też z tego powodu, że mały nie mógł bąków puścić i się męczył w nocy.

atabe u mnie tak samo jeśli mogę cię posieszyć, prezentów brak (a zawsze miałam miesiąc przed świętami zakupione), do sklepów nie mam kiedy iść, a jak jest taka możliwość to mi się nie chce z domu wyjść...ech...

MMmmMM to się nieźle nastraszyłaś, Antkowi raz w nocy się mlekiem przez nos ulało i się strasznie przestraszyłam wtedy!

tweenie, kropa501 fajnie macie z tym basenem, my też się wybieramy, ale jak się cieplej zrobi, może też się pływać nauczę ;-)

Muszę chyba sobie też badania porobić, bo ostatnie w czasie ciąży miała, a wczoraj się cały dzień licho czułam, głowa mnie bolała ( i to nie z powodu wizyty teściowej :-D) i dziś też nie za bardzo. Mam tylko nadzieję, że to nie grypa albo inne paskudztwo...


Miłej niedzieli! Tymczasem.
 
U nas dzisiaj była lekarka pediatra bo mała wczoraj tak dziwnie oddychała przez ten katar.Osłuchała ją,zajrzała do uszu i gardła i wszytsko jest na szczescie ok-możliwe ,że to alergia i dostalismy krople Zyrtec i masc pulmex do smarowania pleców i klatki piersiowej i do kąpieli mamy wkraplac 1-2 krople Oilbas ,ja się cieszę,że nie zeszlo na oskrzela, ani płuca
U nas dzisiaj -8 i nie idziemy na spacer,tylko wystawimy małą na balkon na troche
 
Madzik dobrze że nie przeszło gdzieś dalej. Zdrówka dla Julki.
Ewa moim zdaniem powinnaś zrobić Frankowi badanie krwi. I wtedy powinno wyjść co to może być. Mojemu właśnie tak wyszło że to alergia pokarmowa a lekarz po objawach stwierdził że to skaza. Ja nawet wegety nie mogę jeść ani pietruszki czy selera. Alergolog kazała wyeliminować wszytskie alergeny i chemię z jedzenia. Tak że zrobisz jak zechcesz ale może coś by to wam wyjaśniło.
Peemka ja też nie robiłam badań po ciąży a chyba by się przydały bo na tej mojej mega ubogiej diecie to ... ehhh szkoda gadać
 
hejka:-)

dzisiaj znowu bez spaceru, bo -10, wyskoczyliśmy tylko do chrześnicy D z prezentem mikołajkowym, a przy opkazji Lila się obłowiła- dostała ciuszki fajne na wyrost i pampki-elegancko:-) na wybory jeszcze skoczyliśmy i zalegamy w domu, D pracowac musi i nabzdyczony chodzi, więc działa mi na nerwy:crazy:

Mysza następny szefo-burak, masakra jakaś, trzymam kciuki za pozytywne zmiany, a tymczasem wykorzystuj obecność M na maxa;-):-)
ewa wkleiłam na zakupowym
tweenie fajnie z basenem, my wciąż nie dotarliśmy niestety, więc pampki basenowe się zmarnują, bo już za małe chyba:happy2:
peemka no zrób badanka kontrolne, bo teraz siły potrzebne do naszych bączków:tak:
madzik dobrze, że ok z Julcią
 
cześć dziewczynki

ja tylko na chwile,nie mam weny jakos na pisanie...
szykuje się do pracy,psychicznie też,trzymajcie za mnie jutro kciuki prosze żeby nie było tak źle i tęskno i szybko zleciało,
ide na 8-15

miłego wieczorku
 
peemka dzięki za stronę.
madzik to dobrze, że pediatra obejrzała Julkę. Ciekawe jak Julka zareaguje na zyrtec, bo ja np jestem nie przytomna po nim.

Byłam dziś na zakupach. Niestety M i Andrzej ze mną nie pojechali, bo było za zimno, za to pojechała moja mama. Kupiłam koleżance na urodziny prezent tusz do rzęs i lakier do paznokci oraz na Mikołaja M koszulkę polo, mamie lakier do paznokci, tacie mydło o zapachu kawy. A mama kupiła mi portfel, M zestaw mydeł, a Andrzejowi kaczuchy do kąpieli.
Andrzejkowi kupiłam radyjko CD Fishera Price, ale się wkopałam, bo radyjko śpiewa po Francusku a nie po Polsku :-(, a to na rehabilitacji śpiewało po Polsku.
Muszę Wam napisać, że teściowa kupiła pierwszy prezent Andrzejowi od narodzin IKEA | Zabawki dla małych dzieci | 18+ miesięcy | MULA | Przebijanka.
 
Ostatnia edycja:
Hejka.

Dopiera mam chwilunię dla siebie bo mała śpi a cały dzień nadrabiałam zaległości w sprzątaniu:-p No i byliśmy głosować więc od razu rodzinny spacer zaliczony:tak:
A że dziś dziewczyn nie było to nie tylko spacer zaliczony he he he:-D

agatka ooo dobrze wiedzieć że mam kumpelę kadrową:-D Arkadia to lokal jakiś? Ale masz tydzień wypełniony:baffled:

ewa81 vit D w tłuszczach się rozpuszcza więc w mleczku oki, ja też tak daję choć zwykłą.A co to znaczy nie kostnieje:baffled: U Emi mi pomagała maść Lipobasa na zmiany skórne od skazy.

mysza ale ciocia namieszała:baffled: Ale nie skumałam z ta umową, kto nie może rozwiązać jak na określony? M? I przy kim ciotka czytała ten kodeks? Chyba mi tępota po tej ciąży jednak została:-D

agatha nie wiem niestety co poradzić bo też to przechodziłyśmy i ani wcześniejsze kapanie czy karmienie nic nie dawało .Zauważyłam tylko że jak chłodniej to lepiej spi ale ameryki nie odkryłam teraz:-D No ale jak było chłodniej też jej się zdarzyło:-p Smaruję dentinoxem od wczoraj i M mówi ze spokojniejsza ale ja nie zauważyłam:rofl2: Za to ostatnio nie chce iść spać wieczorem, drzemnie się po kąpieli 15min. i pobudka, wczoraj poszła spać o 23.30 a wstała o 6.30:dry::szok: Nakarmiłam, pozabawialiśmy ją godzinkę w łóżku aż M wziął ją na poduchę i uśpił dzięki czemu pospaliśmy jeszcze w trójkę do 11ej:-p:-D Oby się Hania naprawiła:sorry2:

Spoko 21.30 a mała się obudziła, dobra, zobaczymy ile wytrzyma bez mami:-D Bo tatuńcio w kąpieli.

atabe może sny jakieś ciężkie miała:baffled: Dziś zaczęłam myśleć o prezentach właśnie ale trzeba by jeszcze do czynów przejść:-p

tiffi a mnie się wydawało że vit D w mleczku lepiej, lekarka Ci mówiła żeby w wodzie?

Zrzędzi bąk, muszę lecieć bo Emi małą zabawia a przyszła mi tylko dać buzi na dobranoc bo idzie spać a ja ją wykorzystuje żeby popisać:zawstydzona/y::-D
Dobranoc lipcóweczki:tak:
 
Hejka,

Ja tak na koniec weekendu na bb zajrzałam. Fajnie z Mkiem w domu. Spacerek dziś zaliczyliśmy, ja wyskoczyłam na mini zakupki (spożywcze) a wczoraj byliśmy w odwiedzinach u dwóch znajomych (u jednych rano, a drugich po południu), więc weekendzik bardzo udany.

atabe - fajna zabawka, ale kurcze, ja mojej na allegro wyczaiłam coś podobnego z chicco (nie mogę znaleźć linka) i ona się tego boi... normalnie płacze jak to się kołysze..... jesteśmy z M w szoku jak ona reaguje na taką ładną zabawkę

Dzamena - ale fajnie, że już raczkuje

xKiniek - witaj

agatka - i jak wyprawa do Arkadii, udana? O widzę, że udana :) O proszę, teściowa się wysiliła i prezent kupiła....

ewa - u nas też policzki robią się czerwone i szorskie, kurcze, boję się, że to od marchewki... poczytałam trochę w necie i jest niestety możliwe, że marchew może uczulać :szok:. Na razie odstawiłam, podaję jabłko i jest lepiej, ale tak łatwo się nie poddam, za parę dni zacznę znów podawać marchewkę, bo może to jednak ja coś zżarłam i tak ją wysypało (chociaż to mało prawdopodobne, bo trzyma kilka dni, a moja dieta od paru miesięcy jest taka sama).... Od lekarza mamy maść robioną z wit a, E i cholesteroli (jakoś tak) - tłuste toto, ale mam wrażenie, że trochę pomaga, no chyba, że to wina marchewki, którą odstawiałam i dlatego jest lepiej; ale z tego co piszesz, to z nowości u Was są głównie słoiczki (bo nowego mm odstawionego nie liczę)

mysza - co za szef!!! trzymam kciuki za szybkie znalezienie pracy

agatha - u nas noce też były nieciekawe, ale się unormowało odpukać i oby już tak zostało (ale dwie dolne jedynki już pięknie się wyrżnęły, więc to pewnie przez ząbki było niefajnie); a na poczliczki też niektórzy polecają Protpoic (też z tych drogich, ale to nie jest steryd), ale on też na receptę, ja na razie przyczyn zmian skórnych upatruję w jedzeniu, moim, albo marchewce...

kama - jak tam, imprezka udana?

tiffi
- powiadasz przeprowadzka tuż tuż, no w końcu się doczekaliście, i mebelki dla Małej już są, super! Współczuję bólu brzucha

MM - straszne, prawie się popłakałam jak to czytałam! A można u takiego malucha stwierdzić alergię, jakie badanie się robi? Kto daje skierowanie - alergolog czy pediatra?

madzik - my też kończymy już 3 i zaczynamy 4 (pampersy), dobrze, że lekarz już obejrzał Julkę, oby zyrtec pomógł!

aneta - ale fajnie, stópki do buzi, już się nie mogę doczekać jak Ola tak będzie robiła; trzymaj się w pracy, myślami będziemy z Tobą!!!

Tweenie - fajnie z basenem i kosmitami :)

peemka
- jak wizyta teściowej?

jedyneczka - "wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni..." tak mi się skojarzyło, że dziewczyn nie było :)

Jutro pewnie będę wieczorkiem, bo w dzień sąsiedzkie wizyty moich kumpel się szykują. Dobrej nocki!
 
reklama
aneta kupowaliśmy meble klupś safarii, dziecięce, ale z taką sporą szafą.
Trzymam kciuki
agatha mój M wyskoczył tylko po pieczywko naprzeciwko i masło
tweenie wejdźcie wszyscy do wanny w czepkach będzie Ola miała ubaw
madzik słyszałam że pulmex jest bardzo ok
ewelad miło, że było fajnie. U nas dziś było -10 ale z małą wybyłyśmy
agatka Moja Zuza dostała taki fajny stolik edukacyjny od M z pracy ale on tez po ang-niem, niestety nie występuje w wersji polskiej - a szkoda
Co do zabawki od teściowej to bardzo fajna, ale chyba jeszcze Andrzejek musi poczekać i to długooooo
jedyneczka ja dawałam B6 i kwas foliowy a D daję w kroplach, ale w ogóle jak pytała czy lepiej w mleczku to ona mówi, w wodzie, nie mówiła że źle w mleku ale żeby w wodzie
gregorka oby udało się zrobić przeprowadzkę tydzień przed świętami w sobotę albo w poniedziałek

No to tak na szybko, dzień ogólnie miły bo M w domu i w ogóle. Byliśmy w kościele rano z małą a u ans w kościele to atrakcji dla dzieci tyle, że hej, ksiądz rozmawiał z dziećmi o grzechach i zapytał co to "pycha" jedna dziewczynka się zgłosiła i mówi "jak coś nam smakuje", potem padło pytanie co too "nieczystość" i jedno dziecko odpowiedziało "jak ma się brudne podłogi" (inne powiedziało jak ma się brudne serduszko - więc już lepiej), a potem była atrakcja Mikołaj zjeżdżał na linie z dachu na środek kościoła i dawał dzieciom cukierki :-)
Byliśmy z M w domu -oj już nie dużo brakuje, a jednocześnie bardzo dużo (takich drobiazgów śmiazgów). Musiałam jeszcze podjechać po mleko dla małej i z M wybrać jakieś klamki itp (nie kupowaliśmy tylko wybieraliśmy), mała bardzo grzeczna, jej nie przeszkadza tabun ludzi wszędzie, pospała trochę. Generalnie ok. Szkoda że jutro już poniedziałek
 
Do góry