reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

jedyneczka od zeszłego tygodnia, to się stało po podaniu jabłka, przynajmniej tak mi się wydaję.

Za naszych czasów było inaczej, a też były komputery tylko internetu nie było. Jedyneczka czy nie wydaje Ci się, że teraz dzieci nie potrafią być sprytne ani kombinować. My jak nie odrobiliśmy pracy domowej w domu, to albo odrabiało się przed samą lekcją na przerwie albo spisywało się od kogoś. A teraz dzieci nawet nie potrafią spisać od kogoś. Z drugiej strony teraz uczy się dzieci "szkolnej samodzielności" (nie ściągaj od kogoś), a w sumie my przelecieliśmy pół podstawówki i cale liceum na ściągach.
Z drugiej strony był inny program nauczania i nie wymagano od nas tak dużo jak obecnie. Chociaż mając 10-lat to ja jeszcze nie ściągałam, zaczęłam rok później :-D ale prace domowe już odrabiałam na przerwie :-D.
Wydaję mi się, że nawet te ich zabawy wydają się "bardziej dorosłe". Czy teraz dzieci grają w gumę? albo w kapsle? czy biegają na przerwach i bawią się w berka lub w chowanego?
 
reklama
agatka_natalia -faktycznie nie widze zadnych dziewczynek bawiacych sie tak jak ja za czasow dziecinstwa na przyklad :p za to teraz bawia sie w "sloneczko"
 
Hej dziewcyzny :)
Tiffi http://www.pamperspremium.pl/index.php/zamow-probke.html a kod ma być Dry Max
Super,że zabawka się Zuzi podoba ,moja to często śpi w lężaczku w dzień i w huśtawce też
U nas nocka taka jak zawsze-zasnęła o 20 ,pobudka na jedzonko 3.30 i rano po 7 wstawanie,ale ja się wysypiam w miarę,zresztą ja nigdy nie byłam śpiochem....
Ale ten tydzień szybko zleciał :)już jest piątek fajnie :) Dzisiaj małej daje zupke jarzynową z Hippa -mam nadzieje ,że będzie ok wszystko :)))
Miłego dnia wszystkim życze
 
cześć dziewczyny

U nas płacz powtórzył się jeszcze 2 razy. Za 2 razem podałam sab simplex i uspokoił się, spał do 4.00. To chyba kolka ale pod koniec 4 miesiąca?
ewelad ja od początku nie byłam na diecie, jadłam wszystko i było ok. Dopiero teraz się zaczęło. No nic napewno pójdę z tym do lekarza.

Wieje ale nie pada i jest w miarę ciepło. Jak Andrzej wstanie to idziemy na spacer.
 
Cześć.

ewelad poczyniłam kolejny milowy krok ku chrzcinom, kazałam wczoraj M zakupić to ubranko dla Nadii:-D

tiffi spróbuję na jęzor:tak:

agatka to może za wczas dla Andrzejka na nowe pokarmy. A żelazo jak tolerował?

Dziewczynki a wiecie co z Atabe? A ashika gdzie? A pomiętacie keejt i aisim? malewa biznesa rozkręca to wiem a co z resztą? geperty pisała że czasu jej brak czyli nie zaginiona:tak: emih wiemy, kojarzycie jeszcze kogo brak? mammi też znów zniknęła. Louise wiemy że bawi Stasia:-) A mruczka kuda poszła?

agatka żebyś wiedziała że brak im wyobraźni i pomyślunku, no żeby lekcji nie odpisać? zwłaszcza że jeździ wczas busem i na świetlicy czeka:confused2: ale ona widzę nawet nie odczuwa że to pały i będą się liczyły do średniej, ona się przejęła tróją z odpowiedzi czyli z nauki a te jedyny za prace domową traktuje jak minusiki w pierwszych klasach:baffled: Wogóle nie zaradne i bez fantazji te dzieci teraz, komputer zabija to wszystko. Ale jak są z Julką to je wyganiamy np. na dwór i potrafią się bawić ale oczywiście gdyby mogły wybrałyby kompa:confused2: Ja też prace domowe ściągałam:-D ale na lekcji nie potrafiłam ściągać, byłam cykor że mnie przyłapią i będzie wstyd więc była pała a potem ją poprawiałam ambitnie:-D

madzik no super że piątek, też się cieszę:-)

Moja znów stawała 4 razy w nocy:eek: A M żebym nie marudziła bo siedzę do 23-23.30 zamiast kłaść się wcześniej, no baran:wściekła/y: Przecież jak ją karmiłam jeszcze o 21.30 potem zjadłam kolacje to ileż tego czasu mi zostało a mnie też się należy chwila wytchnienia np. na lekturę albo tv:wściekła/y:Dziś pięknie więc pójdziemy na spacerek. A teraz pazury jej obetnę bo zasnęła:-p
 
szlag trafił mojego posta.
agatka nie zgadzam sie z tobą, myślę, że dawniej był dużo wyższy poziom, teraz w zerówce dzieci uczą się liczyć do 5 literek nie mogą poznawać. Poza tym mają miliony książek bardziej na zasadzie zabaw, my tego nie mieliśmy dużo bardziej trzeba było ćwiczyć wyobraźnię itp. itd. Teraz dzieciaki sa bardziej ograniczone w zabawach nie potrafią wymyślić 10 zabaw z jednym patykiem a tak kiedyś było, teraz zabawa trwa 10minut i im się nudzi, mają za dużo bodźców, wszystko im się nudzi
To może być kolka, kolka to tez problem ze zgagą, refluksem, zwłaszcza jak piszesz że to od jabłka, może być że dla twojego dziecka to za wcześnie. Moja pediatra powiedziała by poczekać z dawaniem słoiczków jeszcze trochę

Moje dziecko się popsuło, poszła spać po 1-ej (z wielkim trudem,nic nie pomagało) i wstała na jedzenie 3.50, normalnie przesypiała do 7-8-9, a tu teraz taka pora, oczywiście potem się obudziła po 8-ej na jedzenie. Normalnie nie wiem skąd to się bierze.
 
Witam
Troszkę zabiegana jestem z rana. Musiałam pomyć podłogi umyć kibel... zrobić pranie...
Teraz siedzimy z małą w kuchni, ja gotuję sobie kuraka na obiad, a ona siedzi padnięta w leżaczku ale spać nie zamierza, bo dziadek poopsko rozpieścił...
No więc niech się męczy... nosić nie będę
Na dworze ciepło, ale wiatr silny, ledwo wózek utrzymałam idąc na pocztę...
Poodpisuję wieczorkiem, bo jakoś brak weny.
Miłego dnia ;-)
 
tiffi no ja Ci powiem że co do wyobraźni racja ale poziom mają teraz jednak wyższy tyle mają też większą swobodę bo nauczyciel nie ma teraz prawa krzyknąć a ja dostawałam po łapach linijką:-D Pamiętam też elementarz i w porównaniu z podręcznikiem jaki miała Emi w pierwszej klasie to elementarz był zabawą, praktycznie właśnie w zerówce posiadła wiedzę z tego zakresu co w elementarzu plus angielski od 4 roku życia. A ja pamiętam z zerówki szlaczki:-D Ale pamięć mam zawodną więc jak będę u mamy zobaczę moje stare zeszyty i porównam z ciekawości:tak: stres też był od 1ej klasy, pały i nagany a teraz chmurki i słoneczka:-p Choć u Emi dyrekcja zdecydowała że będą normalne oceny w klasach 1-3 ponieważ dziecku trudno w starszych klasach pojąć system ocen po tych chmurkach . Ale moje dziecko nadal ma z tym problem mimo tego:cool: To musi być związane z jakimś skokiem rozwojowym to dodatkowe wstawanie nocne bo coraz więcej czytam tych obesrołków wstaje:-D
Żelazo dałam dziś na jęzor, wypluła dama subtelnie po troszeczku:-D

A ja ćwiczę brzuszki od wczoraj intensywnie bo mnie aż dziś brzuch bolał a jutro jadę na zakupy po jakieś fajne ciuszki do spania i po domu bo normalnie chodzę jak jakiś łachman w dodatku z fryzurą wołającą o pomstę do nieba:confused2: No i na chrzciny muszę do kościoła coś zakupić bo po domu to mam.
 
czesc dziewczynki ,my dopiero co wrócilismy z szczepien byłam z nimi sama wiec mało co mnie szlag na miejscu nie trafił ,akurat stary dzis wyjechał do bydgoszczy ,zabije go jak wróci,a wiec Maks byl bardzo dzielny i tylko zakwilił przy ukłuciach bo miał ich az trzy w jedna i druga nózke i raczke ,wazy i tu uwaga bo mam chyb a sterydy w cyckach 8600 i 71 długi z ta sapka mnie załamała bo pyta od kiedy tak ma a ja do niej ze od poczatku a ona od jakiego poczatku ?no kurffa od srakiego przeciez wiadomo ze od urodzenia ,no wiec go zaszczepiła ale kazała obserwowac ,super poprostu ,Filip tez tam sajgon zrobił bo wywrócił krzesło a ta z paszcza na niego no to ja znów na nia ,bo jakim prawem mi głos na dziecko podnosi ,nie zycze sobie.wogóle to jakas nawiedzona ,ja do niej mówie ze musze miec skierowania dla nich do audiologa bo mam wizyte na pon a ta ze ona nie ma teraz czasu na takie rzeczy ,no wiec powiedziałam zeby jednak znalazła czas bo ja bez skierowania nie ide i swiecic oczami nie bede a mam wizyte na 9 rano ,wiec łaskawie wypisała ale co mnie nerwów to kosztowało to mała głowa
 
reklama
Hej dziewczyny. My po wizycie kontrolnej u pediatry, Basia zdrowa, tylko ma przeboje brzuszkowe i kupy brzydkie, nawet już się troszkę krwi pojawiało, mam podawać lakcid i do tygodnia ma się unormować jeśli nie to mam się z nią pokazać i dostanie jakieś leki. Przez tą biegunkę przybrała w miesiąc tylko 360g ale mamy się na razie tym nie martwić i zobaczymy jaka waga będzie 19 listopada na szczepieniu. I tyle u nas. Mała zupełnie rozregulowana jedzeniowo i drzemkowo,mam nadzieje że pomału wrócimy do starego planu dnia a zwłaszcza nocy...choć czytam że nie tylko u nas dzieci zmieniają pory spania i budzenia się...może to taki etap przechodzą. Lecę obiad robić...dzisiaj jajka w sosie musztardowym ziemniaczki i surówka z kapusty pekińskiej:tak: Miłego dnia
 
Do góry