reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

jedyneczka kupy od miesiąca są jednolite zielone i co 3 dni. Uznałam to za normalne, bo wszyscy mi mówią, że to po żelazie, ale jak Maruska napisala o tych kupach to teraz zaczęłam się niepokoić.
tiffi wiem, że się nie najada, bo jak odstawie od cycka to ma do mnie żal, a cycek pusty. Jak podaje butelkę po cycku to jeszcze z niej 20-50 ml zje.
Tiffi jak podaję Andrzejowi żelazo i witaminy to kładę go sobie na kolanach (strzykawkę i łyżeczki oraz butelkę z piciem mam już w pogotowiu) tak, że główka leży na kolanach a nogi oparte są na moich cyckach (takiego mam długiego chłopaka :-D). Zakładam mu śliniaka i podnoszę jedną ręką (lewą) główkę do góry, a prawą podaję specyfiki. Oczywiście jest plucie i krzywienie się ale dajemy radę i M mi wcale nie jest do tego potrzebny. Poradziłam sobie jak też M zostawił mnie parę razy z żelazem i witaminami sam na sam.

Mój M ostatnio doprowadza mnie do szewskiej pasji. Wszystko to przez jego robotę. Mówię mu żeby zmienił bo wykończy się on, a przy nim ja, albo dojdzie do czegoś gorszego. Psychicznie już nie wytrzymuję, dobrze, że mam blisko mamę. Dziś spędziłam z nią pół dnia. Aż mi się do domu nie chciało wracać. To chyba źle wróży.
 
reklama
madzik, emla na receptę. a kacyk szczęsliwie już zaleczony...:-) z tymi kupami to chyba jest tak, że jeśli zielonym nie towarzyszom dodatkowe objawy, to może być ok. ale zapytaj, też jestem ciekawa.
agatka, nie chcę tutaj siać niepokoju, u nas zielone kupy+dolegliwości brzuszkowe świadczyły o nietolerancji danego mleka (bebilon nenatal, enfamil premium, bebilon pepti - za każdym razem kupa była ochydnie kwaśno śmierdząca i zielona, obecnie po nutramigenie jest żółta i bez problemów codziennie). ale jeśli Andrzej nie cierpi, nie męczy się to może ok? tutaj też piszą, że same zielone stolce, bez żadnych dodatkowych objawów są ok.
Wygląd stolca - zielone zabarwienie stolców - Specjalista radzi - Poradnik - ForumPediatryczne.pl – portal wiedzy o pediatrii

jasia b, dzieki za info. spróbuję z emlą, bo pierwsze szczepienie było płaczliwe.

mój miś ma dziś dzień dziecka. zasnął smacznie i nie chcialam go budzic na kąpiel. obudził sie dopiero przed chwilą, dostał butlę, słucha kołysanek i zasypia. polecam kołysanki Umer-turnau, super.
 
agatka w tej poradni mówiła kobitka, że po cycu, jak dziecko głodne jeszcze, można dać spokojnie 20-30, więcej raczej nie, bo dziecko przekarmione będzie.

czy rozmiar główki i rozmiar czapeczki to to samo? Szukam czegoś dla Małej, ale każda aukcja inaczej opisana jest, wrr
 
Ostatnia edycja:
ashika uuu to widzę, że nieźle nadgoniłaś sprawy domowe.Fajnie jak dziecko pośpi trochę można porobić w domu. Ja już nie pamiętam jak to jest :-(
gregorka nie wiem gdzie ty lato widziałaś, bo oczywiście słońce się pojawiło, ale wiatr wiał tak, że aż po skórze ciarki szły, no ale może znaleźli się amatorzy kąpieli słonecznej, ja do nich nie należę, bo ja zmarzlina jestem. Hm hm ja myślałam, że wybAczysz eMkowi zostanie po pracy, a ty widzę że chcesz mu wszystko wybEczyć :-D
kacperek zaskoczyłaś mnie z tą książeczką
madzik a ty widzę w rozjazdach, co czytam to ty gdzieś wybywasz, jejku zupełnie inaczej niż ja, zazdroszczę czasem tej mobilności
agatka a może to jest tak że twój Andrzej po prostu nie chce ciągnąć z cyca a z butli leci łatwiej. Co do podawania żelaza i specyfików ja robię tak samo i bez M sobie radzę, ale moja często się zachłystywała i jak widać nie przeszło jej to całkowicie, więc jak M jest to po prostu czuję się pewniej że szybciej zareagujemy w takiej sytuacji.

Byłam z małą na spacerze pospała z przerwami, bo budziła się co 20-30min. ale spokojnie leżała i potem zasypiała, jak tylko wróciłyśmy do domu oczy szeroko otwarte, kąpanie i dalej ciekawa świata, nosić się chce, teraz zasypia (mam nadzieję, bo oczy pół otwarte, ale w końcu to jej godzina, kurcze choć już w pół do pierwszej a moje dziecko nie śpi). Jak ta dalej pójdzie to będzie kiepsko, przecież ona w ogóle nie śpi w dzień, albo mało. Przed nami weekend, M przymierza się do jakichś robót w domu więc my znów same echhh. Może choć w niedzielę odpoczniemy. Moje dziecię nie śpi :-( za to M chrapie :-(
 
witam się z rana :)
Mała pospała ładnie z jedną przerwą na jedzonko ,a teraz juz marudzi.
Pogoda u nas do kituuuu...............
Dziewcyzny a jakie obwody głowki miały wasze dzieciaczki przy urodzeniu-bo moja 33 cm i wszystkie czapeczki przez pierwszy miesiąc były na nią za duze.

Tiffi ja tak staram się wychodzic z domu(do sklepów,do znajomych,czasami z koleżanką na ploty) bo inaczej bym zwariowała-taki mam charakter i nie umiem na dupie usiedzieć.M mi duzo pomaga i się wymieniamy w opiece nad małą-np.dziisaj on jedzie na kawalerski ,a ja spędze sobotę w domu,a za tydzien na odwrót :)))
Jutro chrzciny-a tu taka pogoda,mała w tej sukience zamarznie ,ale zarzuce jej taką bluzę z H&M z białego polaru -no trudno ,że moze nie pasować.
Maruśka u mnie kacyk też juz zalecozny na szczęscie-a z tymi kupami to się zapytam-ale jest takie fajne forum o karmieniu butelką i tam lekarz się wypowiada ,że zielone kupy to norma ,a szczegółnie po mleku nan bo ma duzo żelaza i mieszankach ha-a moja własnie pije Nan ha ,więc mam nadzieje ,że to z tego.
A to forum o karmieniu butelką:
Karmienie butelką - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witajcie dziewczynki! :-)
ja dzis 1? :szok: mam nadzieje ze to dlatego ze dzieciaczki daly Wam pospac :-D a nie Madzik mnie wyprzedzila :laugh2:
Madzik moja Laura miala obwod glowki 28,6cm, ale 2 tygodnie temu juz 37... :tak:
u Nas odzwyczajanie Krisa od spania ze smoczkiem... juz 2 noce zasypia i spi bez, ale budzi sie pare razy w nocy i poplakuje :-( mam nadzieje ze jeszcze pare dni i sie przyzwyczai... :zawstydzona/y:
ja zamierzam dzis troche Mka "zatrudnic" przy dzieciach bo chcialabym sie troche poogarniac tzn. depilacja, regulacja brwi i farbowanie wlosow itd :tak:
milego dzionka :happy:
 
Ostatnia edycja:
witam Panie:-)

u nas dziś nocka fajna, Mały zasnął o 20.30, obudził się o 4.10 :-) co prawda nie za bardzo już potem chciał zasnąć, no ale trudno.. to jego spanie to pewno po naszej wczorajszej wycieczce-pojechaliśmy do Czech, zjedliśmy sobie obiadek na szczycie góry Krizowy Vrch czy jakoś tak, w takiej super myśliwskiej restauracji i wróciliśmy o 19 do domku:-) dziś też bym z chęcią gdzieś pojechał, bo pogoda fajna, słoneczko świeci-no zobaczymy..

miłego dnia:-)
 
Ja tez sie witam :happy:
u nas pogod piekna super bo caly tydzien czekalam na ta sobote :-D
jedziemy na carboot obkupic troszke Davidka w zabawki bo dziecko juz ciekawe wszystkiego wiec czas na mate itd ..obym cos fajnego dostala

nocka u nas oki jedna pobudka o 1 na karmienie i pospalismy do 7:happy:
gabi z M jeszcze kimaja ,ja szybko na bb ,a David sobie lezy bez pampka szczesliwy :-D

madzik ja tez wlasnie tak mam ,ze nie potrafie siedziec caly dzien w domu :baffled:
dlatego choc na spacerek musze wyjsc bo inaczej zle mi :baffled:
gorzej jak pogoda bedzie doeszczowa i te cale dnie w domu :baffled:

perla milego dnia pelnego relaxu :-D

kurcze sama nie wiem o myslec o tych zielonych kupach ...
zmienilam mleko i czekam na kupe po nim ciekawe czy zielona bedzie..
tutaj nie mam co sie pytac nawet czy to zle czy dobrze bo wiadomo w tym kraju cokolwiek czlowiek sie nie zapyta odpowiedz znana czyli jest okey...

no nic uciekam szykowac sie i budzic reszte rodziny.
milego dnia :*
 
reklama
Witam się i ja !!!
Wstałam o 9 i się wykąpałam. Śniadanie też jadłam w wannie. Zostawiłam moje dziecko, które już od 7 nie śpi, razem z eMkiem i co??? Kimają dalej, jakby nigdy nic... Ja już musiałabym się z nią "męczyć". Ja nie wiem, chyba się zamienimy, M weźmie tacierzyński, a ja pójdę popracować :-D
Madzik - chciałaś dłuższe przerwy w spaniu, to masz ;-) Moja nadal przesypia 3 godziny. Jest jednak na piersi, więc uważam, że nie jest źle. Czasem po kąpieli zdarzy się dłuższa przerwa nawet do 4,5h. Dzisiaj jednak tak nie było, bo mała po kąpieli nie chciała jeść, bo była przejedzona. Moja urodziła się z główką 32 cm, a teraz ma ponoć 38,5. Czapeczki nadal za duże :/
Vanilka - ja dzisiaj uderzam do ciucha. Chciałam iść wczoraj, ale tam jest tak mało miejsca, że z wózkiem nie weszłabym w ogóle, a dziecko w chuście też mogłoby się tam udusić. Za to zawalone ubrankami tylko dla dzieci aż po sufit.
Ewcik- no to wyjazd Wam się udał. Mam nadzieję, że dzisiaj też spędzicie fajny aktywny dzień, po którym Marcelek będzie dobrze spał. ;-)
Perla - ja też mogę się zająć sobą tylko jak M jest w domu. Moja Nina ostatnio całe dnie aktywna. Musi mnie w dodatku widzieć, a najlepiej jakbym na nią patrzyła, bo inaczej to foch.
Tiffi - czyli u Ciebie norma. Mała poszła spać koło 1. Już wiesz jak masz spać w następnej ciąży :-D Albo lepiej - jak masz wstawać... Na siusiu, am, i z powrotem do wyra :-)
Jedynczeka - Ty to trafiłaś na takiego lekarza jak Ewelad. Widać, że w korcu maku się szukałyście :-D
Miłego dzionka. ;-) Idę zobaczyć, co mi się udało wylicytować na allegro. Ale najpierw popłacę rachunki, żeby nie było, że eksmisję dostanę.
 
Do góry