reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Jedyneczka aż te chłopy-dobrze, że jest to forum to można trochę ponarzekać- mój był wczoraj OK-zajmował się Martą, nie powiem-całe popołudnie, a jeszcze Julka ciągle tylko "tata,tata"-więc musiał dwie zabawiać. Wieczorem kąpaliśmy wcześniej niż zwykle i to jest chyba klucz do sukcesu-Marta zjadła po kąpaniu, M ją wziął do odbicia i położył w łóżeczku- i sukces poleżała trochę i zasnęła-ani razu nie zapłakała. Dzisiaj musimy to powtórzyć-jak się uda to uznam, że moje dziecko to "aniołek".

Ashika narobiłaś mi smaka na ruskie-akurat mam w zamrażalce-tylko niestety kupione, a nie takie domowej roboty- a przy karmieniu piersią można???? Bo ja się chyba skuszę-uwielbiam ruskie

Tweenie moja też dzisiaj na lewym policzku pełno krostek,a drugi czysty-zastanawiam się od czego to może być-wczoraj wieczorem skusiłam się na kawałeczek prince polo-może to od czekolady

My już po spacerku- u nas już zdecydowanie cieplej niż wczoraj-nawet słoneczko wyszło, pojechałam dzisiaj do sklepu dla dzieci i kupiłam małej grzechotkę-tak mi się spodobała, że odżałowałam 23 zł-niech ma-prawie wszystkie zabawki ma po Julce to niech też ma coś nowego.

Kończę bo chyba już ją znudziła karuzelka i zaczyna mnie wołać...
 
reklama
agatka fajnie, że wyniki lepsze. Moja od wczoraj znów bierze kwas foliowy i jest bardzo kiepsko, źle to znosi. Skąd wniosek, że mały się nie najada skoro masz tyle pokarmu, tym bardziej że przeciętnie teraz dzieciaczki z piersi jedzą ok 100
ashika ja ciągle jak miałam coś kupić to M mówił poczekaj bo może z pracy dostanę (u nich tak jest, że pracownicy robią zrzutkę jak się dziecko urodzi i jak ktoś odchodzi) tyle że do tej pory nic nie dostał :baffled: a za te wszystkie składki to już byśmy nie jedną rzecz mieli. W rezultacie Zuza nie ma karuzeli.
No to miałaś dzień, a co do wszelkich remontów współczuję bo niby hop siup a tu schodzi
tweenie świetnie z tą huśtawką, znalazłaś wyłącznik :-) a co do kombinezonów "darowanemu koniowi i w różu dobrze" ja dostanę niebieski ;-) No tak na tydzień wyjazd i trzeba się spakować jak na miesiąc.
jedyneczka moja dzień w dzień chodzi spac koło 24-ej, acały dzień śpi po parę minut a ja już sama nie wiem co robić, właśnie otworzyła oczy po 4 minutach.
Czasem tych eMków to ubić tłuczkami i byłby spokój. A co do gina no wie jak sie zachować, a rozbawiałas mnie tym opisem, noi niesamowita jesteś



U nas noc bardzo ok, mała ładnie śpi, jedzenie o 23.40 potem 4.10 potem 8.00 potem razem w łóżku jeszcze spałyśmy i wstałyśmy o 9.40. Na początek wielka kupa, piękne uśmiechy potem się zaczęło. M jak wychodził do pracy mówię mu byśmy razem dali to żelazo i witaminy, a on, że się spieszy, no i sama dawałam, a tu trzeba ją trzymać, pieluchę pod brodą łyżeczkę no i się zachłysnęła, tak że powietrza nie mogła złapać, więc ja ją głową w dół i pomogło, uryczałam się jak bóbr i dałam jej te witaminy i do popicia herbatkę i znów zachłysnęła się. Potem w ogóle było kiepsko płacz, płacz, płacz, uspokoił.am ją cycem Oczywiście ze spania nici teraz śpi 12 minut i już oczy otwiera echhh. Przed południem lało, teraz ładne słońce, ale nie wiem jak my wyjdziemy i kiedy. Poza tym jestem zakręcona kupiłam małej spodenki jeansowe przekonana, że to takie na teraz a one są 68 a takie to ona już ma. Muszę poszukać mniejszych.
Moje dziecię nadal nie śpi wstała o 9.40 to po co będzie spała,a ja siedzę i lulam, oczy jej sie zamykaja i trwa to kilka minut i znowu, chyba się wykończę
 
Ostatnia edycja:
tweenie tu sa przepisy Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Forum :: Zobacz temat - TYLKO PRZEPISY I PRODUKTY BEZMLECZNE na diete bezmleczna
a ciapki sie zaogniaja jak je rozgrzeje
znalazlam cos takiego i zamiast spedzac godziny szukajac czegos chyba zainwestuje http://allegro.pl/dieta-bezmleczna-poradnik-dla-uczulonych-nowa-i1186998248.html moze sie przydac potem dla malucha
a i cos jeszcze http://pinkcake.blox.pl/2009/09/Restrykcyjna-dieta-bezmleczna-i-bezjajeczna.html

mysza moze sprobuje bo infacol meczacy jak diabli a sama herbatka nie zawsze dziala :-(


jedyneczka jade do twojego gina :tak::tak::tak: a m bym darowala tluczek, ale tylko dlatego ze to by bylo meczace zbyt :-D
Wlasnie dzis mi dziadkowie kupili taka indycza wedlinke specjalna (tylko ja nie cierpie drobiu :-(, ale lepszy rydz niz nic) a schabik chetnie tylko to za tluste miesko na razie jak mlody skonczy 3 miesiace to bede mogla :-( tak polecila pani pediatra ze wzgledu na jego alergie i kolki, z dwojga zlego wole spac niz jesc wiec poczekam na ten schab, ale oblizalam wczoraj lyzeczke po majonezie :szok: boshe jakie to pyszne :rofl2:


jasia b mozna jak najbardziej tylko ja na bezmlecznej diecie :-( uwazaj na cebulke tylko


tiffi jak nie pogonisz to bedzie odkladal, sama tez odkladam, ale tylko swoje sprawy wiec ciagle czegos nie mam albo mam niezrobione tylko dotyczy to wylacznie mojej osoby


Moje dziecie dzis mamie fundnelo surprise :-) usnal obcielam mu paznokietki i bach w wozek na taras, mama zadzumiona nie moze spacerowac ale dziecie na taras sprzeda i pospi na polku i pospalo a ja w tym czasie: paznokcie obciac i przypilowac bo za dlugie do malego :-( potem szybciutko obiados nastawic, poprasowalam troszke wszystko najmniejszego, maly porzadek w 1 szafce kuchennej, wydepilowalam nogi do kolan, nadgonilam prasowanie duzych chlopakow troszke i patrze na zegarek a tu po starszaka do szkoly trzeba sie zbierac a maly spi 3 godz jadl 4 godz temu :baffled: no nijak tylko w wozek nur i dawaj malego musi jesc. Zjadl siknal se bokiem z kupa wiec jeszcze przebrac i tak w dresie nieomal w biegu wskoczylam do auta wolajac babcie ze gnam a maly w foteliku. Podjechalam pod szkole i czekam spoznilam sie 2 min tylko :-) a starszak nie wychodzi w koncu poszlam do srodka a on sie na swietlice przymierza bo nikt po niego nie przyszedl :-:)zawstydzona/y: wiec umowilismy sie na pprzyszlosc ze wyjdzie zobaczyc czy mama jest czy nie. Tak sie zdenerwowalam ze mi dziecko zaginelo albo ktos je zwinal, ze az zapomnialam o moim malo wyjsciowym dresie :-D
 
Ostatnia edycja:
jedyneczka, boski lekarz!!!
a na pocieszkę powiem, że po winku kac zwykle nastepuje.... buuu

a z tłuczonego eMka to może byłoby niezłe danie obiadowe?

nasz małpiszon nie chciał dziś w dzień spać i po paru godzinach wsiedliśmy w samochód w heja w siną dal! jeździliśmy po okolicy, lody w Macu, karmienie w plenerze no i szczęśliwie spi.

wzięłam receptę na Emle - znieczulająca maść przy szczepieniu. próbowałyście może tego? smaruje się 2 godz przed szczepieniem miejsce wkłucia. Mam nadzieję, że podziała, we wtorek mamy 2 dawkę 6w1 i rotawirusa.
 
Cześć Dziewczyny!

Ale tu dziś pustki... Pewnie wszystkie zażywają ostatnich dni lata, jak słoneczko się pojawiło.

Jedyneczka - boso na spacerze? czy ja coś źle zrozumiałam? pozazdrościć ginka

Ashika - no to dałaś dziś czadu

Vanilka - no moja mała też uwielbia żyrandole i lampy, ma nawet swój ulubiony w przedpokoju, ale generalnie wszystkie są spoko

Tiffi - październik już niedługo, trzymam kciuki, aby był to termin ostateczny

Mysza - to do szczepienia potrzebne jest 5 kg??

My dziś pospacerowałyśmy, wczoraj zresztą też. Jak tylko deszcz przestaje, wychodzę na balkon, patrzę czy chmur deszczowych w pobliżu nie ma i heja obroty zagęszczam i na spacer, chociaż na godzinę :)
Dobrze, że już weekend się zaczyna, z Mkiem można będzie pobyć, szkoda tylko, że jeszcze siedzi w pracy, ale w sumie rzadko mu się zdarza zostawać dłużej, więc jak raz na jakiś czas się to zdarzy to do wybeczenia, szkoda tylko, że to akurat dziś :(
Miłego wieczoru laseczki.
 
Witam serdecznie.
Kurcze nie bylo mi 2 dni a ja sie juz stesknilam za wami! ale nie mialam kiedy a wieczorem to z grubsza czytalam ale na dpisywanie sil brak juz poprostu wymiekam. Od srody wstaje codziennie o 5.40 i jestem na nogach do 22-23 i do tego pobutki w nocy wiec masakra. ale trzeba dac sobie rade.

tiffi mi ksiazeczka jest potrzebna bo w moim wojewodztwie jest taki wymogl niestety bez tego nie przyjma do lekarza a recepty na leki wypisuja na tych ksiazeczkach.
Ewcik na dzien tez mu zakladaj pieluszke na pampka
Mruczka to ci m sliczny gest sprawil ja niestety nic nie dostlam od swojego m ani teraz ani za pierwszym razem nawet glupich kwiatow no ale co zrobic choc napominalam ale nawet nie zamierza:baffled:wogole nie pamitam kiedy cos od niego dostalam ale on o swoich swiatach to pamieta by prezenty sprawic haha:-Dfaceci
tweenie ale ty sie kochana masz z ta Olenka i ty i ona sie meczycie kurcze musisz naprawde znalezdz jakiegos dobrego pediatre bo ta wasza to szkoda gadac a moje do innej miejscowosci moze warto pojechac i tam kogos znalezdz?? no nie wiem co poradzic ale macierzynstwo ma dawac radosc a nie meczarnie ja pojechalam do poradni i jestem szczesliwa ze to uczynilam babka sympatyczna pomogla mi mala przystawiac pokazala pozycje i odrazu lepiej sutki sie goja i nie bola juz tak. pogadalam powiedziala ze mleko nie jest nigdy chude i jest zawsze w tych piersiach mimo iz nam sie wydaje ze nie ma go juz.
Ashika to chwilowe dopoki mu nie zadadza zadan domowych :-D
Cynamonka ja tez kiedys dostawalam prezenty bez okazji a teraz....pomarzyc moge tylko


reszta pozniej czas mala wykompac
 
Ashika-zjadłam te ruskie-ale faktycznie cebulkę sobie darowałam-Martula już śpi, więc na pewno jej nie zaszkodziły

Maruśka ja na sobie wypróbowałam emlę-jak robiłam depilację laserową-faktycznie trzeba nasmarować i miejsce posmarowane jest znieczulone-pamietaj, żeby na posmarowane miejsce nałożyć folię spożywczą i trzymać ją aż do znieczulenia

Jedyneczka pytałaś kiedyś o mikrodermabrazję-byłam 2 dni temu-zapłaciłam 80 zł- przy czym jak się kupuje w serii to 4 zabieg gratis-więc faktycznie wyjdzie 60 zł za wizytę. Ja niestety muszę coś zrobić z moją twarzą, bo mam straszne przebarwienie po solarium-kilka lat temu jak brałam antykoncepcyjne tabletki i byłam kilka razy na solarium to mi wyskoczyły paskudne plamy na twarzy- muszę im jakoś zaradzić.


Drugi spacerek dzisiaj zaliczony-poszłam z M i dziewczynkami- chciałam pójść po drodze do mojego ginka na kontrolę-zapisałam się na 18.00, ale jak tam podeszłam i zobaczyłam jeszcze z 10 babek i na pytanie z której godziny wchodzą panie (odpow. "z 17.00") stwierdziłam, że szkoda mi czasu na siedzenie i czekanie i w dodatku pewnie ze 130 zł byłoby nie moje (muszę zrobić cytologię) i odwołałam wizytę-pójdę za tydzień.

Jutro jedziemy całą rodzinką na festyn z zakładu pracy mojego M-akurat maluję paznokcie-muszę jakoś wyglądać...
 
Mała już godzinę kima, więc i na mnie czas. M będzie dopiero ok. 24, nie chce mi się czekać. Jestem padnięta, bo Nina już o 7 mnie wyciągnęła z łóżka.

Spokojnej nocki Wszystkim życzę, no i udanego weekendu ;-)
 
Mysza ja tez od 7 na nogach, ale to ta starsza mnie wyciągnęła z łóżka- hasłem-"chcę sisi"-a ja otworzyłam jedno oko i mówię "to przynieś nocnik" a ona "już mam"-kochane dziecko-tylko czemu tak wcześnie wstaje...
 
reklama
My dziisaj aktywny dzień :)
Najpierw spacer 1,5 godiznki-pozniej ja pojechałam sobie na zakupy(wkoncu kupilam dzinsy ,ktore mnie nie cisną) ,a M zostal z małą a wieczorkiem pojechalismy wszyscy do znajomych-pojedlismy troche i pogadalismy i wrocilismy :))))
Mała nawet grzeczna-tylko nie umie naraz duzo zjeśc i karmimy co 3 godziny ,a czytalam ze juz powina wydłuzac przerwy-a ona je tak 90 -125 ml ,w sumie okolo 700 -750 ml i nie wiem czy to nie jest za mało-przybiera dobrze ,moze nawet za dobrze -wazy juz 5650 i od wyjscia ze szpitala przybrala 2750 :)Moj tata uwaza ,ze jest za gruba -on jest lekarzem,ale ja się cieszę ,że dobrze przybiera,więc nie będe dziecka odchudzać
Vanilka moja tez uwielbia żyrandole -śmieje się do nich jak nie wiem.Wracaj do nas szybko -dobrze,że masz tego neta na lewo hihi
Maruśka, a ta maść znieczulająca jest na receptę?bo nasza ma 14 wrzesnia szczepienia i to dwa wkłucia-6w 1 i pneumokoki ,więc tez musze się w to zaopatzryć-ale to najwyzej ojciec mi wypisze.Ja tez po winie mam kaca zawsze-nawt jak mało wypije ,więc łącze się w bólu
A co do koloru kup to moja tez robi zielone ,ale pediatra powiedział,ze tak może byc przy mleku z symbolem ha-no nie wiem-zapytam się jeszcze na następnej wizycie.
 
Do góry