reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2010

reklama
ewelad-może nei tyle masować co pocierać przy ściąganiu pokarmu ...
nie wiem jak Ci to dokładnie napisać ale chodzi mi o to ....
obejmujesz pierś w obie ręce i rozcierająć ściągasz pokarm...wiem że przy takim bólu (a jest straszny) praktycznie to wydaje sie niemożliwe...ale trzeba sobie pomóc-bo grozi to zapaleniem.

a powiem Wam jeszcze ciekawostkę -że najlepiej ściągnie pokarm z bolących piersi wasz M.....
nie musi tego wypijać po prostu ściąga i wypluwa....
ta metoda działa lepiej niż najlepszy laktator pod słońcem.:tak:-choć śmiesznie brzmi.:-)
 
witajcie dziewczynki!
Vanilka i Maruska jak fajnie ze juz w domku jestescie ze swoimi maluchami!!! :-)
ja ide jutro wieczorem do szpitala na 2 noce i 2 dni zeby mala (pod kontrola) karmic tylko cycem i jak wszystko pojdzie pomyslnie to we wtorek wyjdzie z nami razem do domku ;-) a tak wogole wazy juz prawie 2100g :happy:
 
ewelad ano wrócił w końcu do domu, ale zmęczony:-D kurcze też mam parowar, al chodzi Ci o taki do gotowania? myślisz, ze możemy w nim sterylizować:-D?
Vanilka dawałaś już butle;-)??

:tak::tak::tak:
BEZ BUTLI TO JA BYM SIE ZARYCZALA W SZPITALU !!!!CYCE PUSTE DZIECKO GLODNE ..
ALE TERAZ DAJE CIAGLE CYCA JAK NARAZIE :-D

MATKO CHCE WAM FOTKI WSTAWIC ALE NIE MA OPCJI PUKI DWOJKA NIE ZASNIE TO JA ICH NIE WSTAWIE :no:
 
vanilka zawsze jest tak na poczatku ,musisz znalezc złoty srodek ,Gabrys sie przyzwyczai a jak M na te zmiany?
ewelad no popatrz nawet nie wpadłam na ten parowar
kasiamaj ja tez niestety miałam przyjemnosc miec taki nawał ze na antybiotykach sie skonczyło i faktycznie ból straszny -kapusta jak najbardziej bo wyciaga stan zapalny,a masowac to ja polecam z czystym sercem bo inaczej dziewczyny z bólu nie wyrobicie trzeba całe te kanaliki rozmasowac bo robia sie wrecz grudy w piersiach i wtedy jest dopiero ból
 
dzemena-właśnie własnie.....ból okropny!!! najlepiej jest nie dopuścić do tych grudek...choć czasem graniczy to z cudem.
pamiętam jak brałam ręcznik albo pieluchę tetrową i owijałam cycka w nią masująć wyciskałam mleko ,myslałam że z bólu to sie z.....
ale trzeba było.
potem też użyłam męża-ulga natychmiastowa.
 
ewelad nie obawiaj się , porodu na pewno nie przegapisz:-p

louise
paskudne sny faktycznie, nic dziwnego że tyle pospałaś widać organizm też się nimi umęczył. Daj znać co tak u tej skoligaconej dziewczyny:-)

mruczka kontaktowały się dziewczyny z nią ale się nie odezwała:no: A o magdzi coś wiadomo? coś przeoczyłam?

louise nie głupie z tym śpiącym M :-p dzisiaj bym spróbowała ale się tak obżarłam że ledwo dycham i nie w głowie mi amory:-D Ja dzis zakupiłam ostatnie rzeczy z wyprawki, po zasłony tez go wyciągnełam i zakupiłam więc jestem zadowolona. Tylko jeszcze pampersiki new born, pościel na allegro, termometr do ucha i to chicco na komary ale to już na spokojnie. A Ma wzięło, pochował swoje ubrania do nowej szafy bo robił selekcje od razu, powynosił stare meble, ciuchy itp., pozmywał, powiesił pranie, zrobił naleśniczki na obiad, uporządkował piwnice no nie poznaję kolegi:-D zapodałabym mu chętnie nagrodę ale on się tego gwałtu boi:-D

kacperek ja jestem za raf-pol, zawieszenie ma regulowane, dobra sprawa;-)

louise ja też nie mogę dostać tych new born a Nadinka tez będzie drobina, w poniedziałek do rossmana się wybiorę.

tiffi wykorzystałam, zasłony są:tak: tylko pisało na 250cm a są na 245 i muszę firanke [podcinać a już ją dzis podcinałam przed zawieszeniem zasłon bo opadała na podłogę :dry:na szczęście to taka tiulowa z ikea której się nie podwija i nie widać że krzywo cięta:-pto Ci moi fachmani byli wyjatkowi bo ani zaliczki żadnej a jeszcze dopiero po jakiś 3-4 dniach zadzwonił szef odnośnie rozliczenia ale pytajac wczesniej czy wszystko oki, nic nie powychodziło itp:eek: półspiochów też mam tylko własnie 2 sztuki więc myslę dokupić ze 2 szt. ale chyba na 62 i jakies bodziaki jeszcze i rampersy, tak na wyjście bo po domu to mam pełno kaftaników od szwagierek i szkoda nie wykorzystać choć średnio wygodne takie do wiązania, po Emi tez troche mam ale na zatrzaski chociaż. Ale na noc czy po domku niech będą.

ewcik dobre z tym pluciem:-p:-D 2-3 razy dziennie myslę że oki ta herbatka.;-)

gregorka czasem szyjka długa i nagle bach a czasem skrócona i z rozwarciem a mozna tygodnie chodzić więc ja już się na jakies terminy nie nastawiam, jedynie co to tydzień przed terminem zacznę intensywnie działać żeby na urlop M się wyrobić :-p

tiffi ciekawe czy wszystko tak dobrze zapamiętał jak o tym seksie:-D ja też widzę że za małą komodę kupiłam bo malm 3 szuflady a chciałm 4 tylko M stwierdził że zagracam pokój i ta wystarczy:confused2:

mysza
miewam takie dni więc rozumiem w pełni, trzeba poryczeć i koniec a wszystko mierzi jak wełniana skarpeta:-p oby jutro humorek twój sie poprawił:tak:

Vanika czuć że jesteś cała happy i nic dziwnego:-) Jak znajdziesz chwilke to napisz jak Dawidek sypia, zajada ,jak braciszek starszy, jak się czujesz fizycznie i wogóle :tak:O czytam że już prezenty od braciszka się posypały:tak: Okładasz kapuchą cycorki?

tweenie
cholera to co to za wymiar:eek: a ten co łóżko sprzedał materacy nie sprzedaje?

atabe ja byłam grzeczna i nie urodziłam:-D mój wczoraj uciekł w sen :-Da dziś ja sie objadłam jak bąk i nie mam ochoty:-p

tiffi nie kupuje laktatora ani butli czy sterylizatora, jestem pełna nadzieji że cycuś wystarczy:tak: a w razie nawału można odciągnąć ręką.

Vanilka
stęsknił się synuś, teraz taka jestes ukochana przez trzech chłopaczków:-D

ewelad pierwsze słyszę żeby nie masować:eek: ja masowałam przed nawałem nawet profilaktycznie od początku aczkolwiek delikatnie i przeszłam nawał bez problemu i bólu, sądze że dzięki masowaniu właśnie. A jak już nawał jest tez z tego co wiem to trzeba mimo bólu masować:eek:

dzamena ty M nie rozpraszaj jak pracuje:-D

kasiamaj z moim M nie przejdzie ta metoda, on nie tknąłby sutka bojąc się że choć przypadkiem z kroplą mleka będzie miał kontakt:-p Nic, bedę przystawiała ile się da małego ssaczka, może mamusi pomoże:tak:
 
Jedyneczka-czasem sie tak nie da...mały ssaczek ciągnąc często po troszku pobudza laktację...a są maluszki które od razu nie opędzlują całej piersi do końca tak żeby został z niej flaczek...czasem nie tak chwycą tylko sobie mlaskając...
kiedy pobudzą nadmiernie laktację wtedy dochodzi właśnie do stanów zapalnych i tj.przestoju pokarmu w piersiach
kiedy sie
to trochę zaniedba -od razu napływa coraz to więcej mleka i kaszanka......
robi siego za dużo.
a czemu Twój M miałby ci nie pomóc????......brzydzi się????
a jak będziesz karmiła maluszka tak do roku-to co....-też Twoich piersi nie tknie przez rok???:-)
 
ewelad ja nawet nie wiem jaki mam ten parowar:-D ani gdzie wsadziłam instrukcje:-D a myślisz, ze butle to na kurczaka czy na rybę się nastawia:-D?
Vanilka dasz radę;-) czekam na foty:-)
 
reklama
Przyszłam sobie do was późną nocą bo M śpi:-D Oglądał mecz i zasnął tak więc kompa mam na chwilę dla siebie:-)
Praktycznie cały dzień spędziliśmy u teściów, wcześniej tylko poleciałam na targ, kupiłam sobie kapcie do szpitala, stanik bo mi się spodobał, bluzeczkę na ramiączkach i dresowe rybaczki, tak więc dzień mam udany:tak:
Do tego najadłam się truskawek z teściowego ogródka i mam tonę czereśni w lodówce, jutro będę się obżerać:-D

Jestem zmęczona, ale powłóczę się tu jeszcze i idę spać, nie mam siły już na takie siedzenie, do tego mała nie daje mi żyć, wierci się niemiłosiernie... M mówi że po prostu czuje mundial i chce kopać piłkę... on jak coś nie raz powie to mi się śmiać chce:-D
 
Do góry