reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Hej a gdzie wszystkie się podziały,my zaraz na spacer idziemy i zastanawiam jak się ubrać bo w słoneczku gorąco, a w cieniu chłodno i wilgotno:tak:
Stopi a sandały z zakrytym przodem?My kupiliśmy coś w tym stylu, tylko znacznie mniej zabudowane Butik - Ecco - Dziecięce - Casual Sandal - 752011 Hide&Seek A tak wogóle może zostaw jej narazie crocsy skoro jej w tym wygodnie a za miesiąc kupisz nowe. A co do rozmiarów mam to właśnie na świeżo i teoretycznie możesz kupić dziecku buty do 1,5 cm za długie, ale na szerokość muszą być dobre bo nóżka będzie się źle ustawiać, wiec niestety w przypadku Lenki buciki muszą być akurat na teraz.
 
reklama
Beatko co do gadania, to mój Adik rozbraja nas każdego dnia. Gada już jak stary. Do jego najlepszych tekstów zaliczam:
1. Tomi zjeżdża na zjeżdżani na brzuchu głową w dół. Dojechał do końca, udaje, że nie może wstać i woła "Pomocy!" na co Adam: "Mamusiuuuu! Mamusiuuuuu! Ratuj Toma!"
2. Wziął pluszową żyrafkę do jednej ręki i drewnianego słonika do drugiej. Przystawił je twarzami na przeciw siebie i zaczyna:
"-Cześć łacha (żyrafa)?
- Cześć trututu?
-Co je łacha?
-Co je trututu?"

3. Na piżamce Adama jest słoń, więc na pytanie z czym am piżamkę odpowiada pewnie "Z trutem"
4. Zdania buduje bardzo rozbudowane typu "Tata poechał Toma kekola abusem nieee atem. Tata kekola? tata do paci, Toma kekola"
5. No i w piątek jak byliśmy u Ani wszystkie dzieci śpiewały Sto lat. W sobotę na grillu Adik śpiewał po kolei dla każdego "To ja, To ja zije ---- Mamusia!!! To ja, to ja zije - ciocia Agusia! dziadziuś, papcia, tatuś, Toma, buja (wujek)..."

Ogólnie to nawija non stop, chyba, że się zawiesi na bajce. A jego wołanie Mamusiuuuu, tatusiuuuu, papciuuu, dzidziusiuuuu. I tylko tak. Nigdy nie woła MAMOOO.
 
witam.
Unas również słoneczko świeci ,poszlismy na dwór weszliśmy do parku a młody się wpakował w kałuże i tyle chodzenia naszego było,położyłam go spać .
cos wogóle go czysci ,albo czegos sie nażarł ,albo nie wiem co.:baffled::dry:

Wczoraj padało do wieczora,a dzis robi sie fajnie zielono Kalo znosi mi tony fikołków:-D i innych kwiatków cieszy sie nawet z zielonej trawy :szok::happy2:.

to od Karola kazał wstawić:szok::nerd::cool2::no::baffled::sorry2::dry::shocked2::cool2::-p:no:
juz starczy :-D.:-)

Julek nie mówi dużo,tzn gada po swojemu .tesciu stwierdził,że mamy zacofane dziecko tzn ,nie dosłownie ,ale powiedział ,że juz dawno powinien nawijać.:dry:
zostawiam bez komentarza,niech bedzie ,że nie mowa.

Juluś ostatnio jak sie modlimy i mówimy ''w imie OJCA''to daje rączke na czubek głowy śmiesznie to wygląda.:-D:-D:-D

STOPI własnie takie buciki jakie pokazywały Ci dziewczyny.
 
Justysia Tomi też nie gadał w tym wieku. Pierwsze 3 wyrazowe zdanie wyuczone 'na pamięć' powiedział jak miał równo 2 lata. A bratanica męża mając 4 lata bez 3 miesięcy mówiła "Etem enićka a ezi" co oznaczało "jestem księżniczką na wieży", także spokojnie. Fajnie jak taki szkrab gada, ale ty przynajmniej masz trochę ciszy :-D :-D :-D
 
Witam

Faktycznie tu u nas puściutko, ja przez weekend nie miałam kompa i myślałam że będę miała duże zaległości ale jak widzę to chyba tylko jedną stronę, co oczywiście szybciutko nadrobiłam. Szwagier wgrywał nam nowego windowsa 7 no i teraz mam wrażenie że mam nowy komputer, no i jeszcze najnowsze GG, mikrosoft office.... i takie tam, nawet nauczyłam się ściągać filmiki z YouTube i przekształcać na avi także będę Małej płytki nagrywać bo od niedawna mamy dvd w zagłówku no i non stop ogląda jak gdzieś z nią jadę, a że mam tylko teletubisie to chyba zna już na pamięć.
Przez ten nowy system też oczywiście nie obyło sie bez problemów, bo dzisiaj drugi raz zablokowałam sobie dostęp do konta bankowego internetowego i mam szał jak nic, bo tyle się nadzwoniłam żeby to odblokować a dzisiaj znowu to samo, chyba dlatego że logowałam się przez koleżanki komputer i może miała capsloka włączone a ja próbowałam małymi i to chyba przez to, ale jakoś mi to nie pasuje

Dobra nie zanudzam Was więcej
 
napsialam wiadomosc i niechacy ja skasowalam!!!!!!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Dziewczyny wielkie dzieki w sprawie bucikow!! Wczoraj wlasnie takie widzialam... ale tu sa inne firmy i ceny tez inne , czyli wyzsze... ale wlasnie to takie odpowiedniki bartka, ecco (ta firma moze tu jest?) W takich bucikach spokojnie bez skarpetki moge mala puscic prawada? nic ja nie bedzie obcierac??
Po weekendzie (jak tata Leny skonczy regaty) pojedziemy poszukac takich bucikow... tylko musze przemyslec, czy 20, czy 21.... przymierzymy zobaczymy... bo jak mam kupic 20 ,zeby pochodzila w nich 3tyg... i zaplacic sporo (tu chyba najtanszy sklep dzieciecy to Chicco... oczyiwscie pomijajac stargany z japonkami dla niemowlat :-), a potem kolejne butki w maju w Polsce kupowac... Dzis pochodzila w kapciach (takich szmacianych z mala dziurka na palce - takie klasyki dzieciece) ... crocsy pozwolilam jej zalozyc jak z plazy schodzilysmy... potem zdjelam jej i lala je zalozyla :-) Lenka pochodzila na boso, a potem kapciuchy zalozylam jej :-)




VIORECZKO wliem, wiem,ze sa polowki.. tylko musze zobaczyc jak tu jest ... te ecco fajne sa !!

EWA wow cale zdania!!! szok!!! gratulacje!!! I zaskoczylas mnie tymi Bartkami!! bo mi one wizualnie nigdy do gustu nie przypadly (tzn. jesli chodzi o buciki dla dziewczynki, bo dla chlopcow widzialam w tym sklepie duzo fajnych) .. a tu takie zaskoczenie!!! te bial buciki sa piekne!!! szkoda,ze tu tej firmy nie ma... chyba, ze polowie maja jak wroce do Warszawy tote biale beda jeszcze w sklepie...
Wiem,ze klapki to nie dla naszych dzieci... choc chyba te crocsy to najmniejsze zlo z takich butow jak idzie sie na basen, czy na paze??? bo one z przodu zakryte, a z tylu ten pasek na piecie maja... tak mi sie wydaje... nie mam pomyslu w czym dziecko na basen, czy pod prysznic na wyjezdzie psucic??? bo jak widze japonki w roz. 18 i inne pastikowe buciki to nie wiem co mam powiedziec... p.s. mala jak da sie do wozka wsadzic to na boso siedzi :-)
 
p.s. teraz zdublowalam posta ... :-D

o wg. rozmiarowki butow Bartek to Lena jeszcze w 19 by weszla :-) w sumie jedne miala 18-19, w ktorych jeszcze 5dni temu chodzila, tylko jednego buta zgubilysmy, chyba wypadl nam z koszyka wzokowego... Wiec chyba nie ma co na rozmiar patrzec tylko bardziej na centymetry... (ona ma takie niecałe 12,5cm)
 
Ostatnia edycja:
No i nadal nie mogę oglądać seriali na vod.onet. Może pomożecie. Zainstalowałam odpowiednią przeglądarkę, jest napisane że spełniam wszystkie parametry a jak chce coś włączyć to nie mogę, dlaczego? Kurczę mieliśmy kartę telewizyjną w kompie a teraz nie pasują jakieś sterowniki czy coś tam i nie mam tv wogóle, myślałam że chociaż tu pooglądam
 
Kamlotka mój tato i brat też mają problem z vod.onet.pl ... Mój brat mailował nawet w tej sprawie z tymi z vod. Ale oni nie potrafią rozwiązać tego problemu. I dalej nie wiedzą co jest przyczyną.

Stopi no mówię, że gada jak najęty. Mimo, że to już drugie dziecko i ten starszy nawija i nawija, to jak ten młodszy coś powie to szczęka nam opada :szok:

Właśnie dziś wybieram się z Adikiem do przedszkola na 2-3 godzinki. W środy mają dni otwarte i dzieci, które mają zacząć chodzić do przedszkola we wrześniu mogą przychodzić - najpierw z rodzicem, a później mogą zostawać same :-D
 
reklama
To znowu ja :-p

Jesteśmy już w domu. Adamowi się podobało. Tomek go trochę za często ciągał, a to żeby usiadł na dywan, a to żeby ustawił się w pociąg do mycia rączek... Adamo jeszcze nie rozumie, że jak dzieci siadają na dywan, to on też powinien usiąść. Ale ogólnie nie był mnie uczepiony. Wręcz przeciwnie. Poszedł w długą do zabawek. Jak była zabawa, że dzieci biegały a na klaśnięcie stawały jak drzewa, to Adamo też biegał i po klaśnięciu dalej biegał i wołał "Drzewa! Drzewa!" :-D
Może spróbuje codziennie organizować zabawy na dywanie, tak jak w przedszkolu...

Dzisiaj krupnik na serduszkach z suszonymi grzybami... a pomysłu na drugie brak.
 
Do góry