reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

ja to w sumie sie zastanawiam, ale w pierwszej ciazy ani w tej (bo mam tego samego lekarza prowadzacego) nie bralam zadnych jakichs zestawow witamin.. myslalam ze ten gino-tardyferon to byly witaminy ale teraz widze zr to kwas foliowy i cos jeszcze, do tego pije wapno i po 3 miesiacu zelazo bede brala, wam lekarze zalecaja brac w drugim trmestrze cos wiecej??
 
reklama
iwon3004, e_mama Jesli chodzi o witaminy w ciazy to moj gin uzaleznil ich branie od moich wymiotow :) Stwierdzil, ze skoro nie wymiotuje to moge i biore je praktycznie od poczatku. Moze to o to chodzi z tym drugim trymestrem - w pierwszym zwykle dziewczyny wymiotuja, wiec nie ma wiekszego sensu lykac witamin. Pozdrawiam!
 
witam mamuski:)
ja biore folik i jakies witaminki mi tutaj przepisali...
wczoraj mnie kluli znowu i cisnienie sprawdzali...
mowia ze martwia sie niskim cisnieniem i poziomem cukru:(
no a ja nastepna wizyte mam 23 stycznia:baffled: usg i cala reszte, troche musze czekac:-(
a propo ruchow...
mi powieddziano ze czesto pierwsze ruchu mamusie myla z ruchami jelit i gazami, ale moja mamuska mowi ze zawsze miala problem z jelitami i gazami wiec bez problemu rozpoznala ruchy moje i moich braci okolo 11 i 12 tygodnia ciazy...
wiec kto wie??
to jest indywidualna sprawa...
z reszta fajnie jest myslec ze malenstwo sie rusza i too czujemy, poprawia nastroj:-D
 
Ja swoja nastepna wizyte mam 18 grudnia. Nigdy nie sadzilam, ze nie bede mogla sie doczekac wizyty u ginekologa :)))
Troche przestraszylyscie mnie tym - brac czy nie brac witamin... Biore Prenatal Complex Prenatal Complex - Holbex sp. z o. o. - witaminy,suplementy - wyłączny importer w Polsce amerykańskich preparatów witaminowych marki Puritan's Pride. Nasze produkty to: Vita-Femin Prenatal Complex Oli-Femin Aqua-Femin OmegaCardio Enzym Laktaza CRP Sa i faktycznie jest tam witamina A (150% zalecanego dziennego spożycia!) ... mam nadzieje, ze nie truje swojego dziecka :(((
 
Zaczynam się zastanawiać czy my tu się troszkę za bardzo same nie nakręcamy na jakieś dziwne rzeczy.:confused::confused::confused:
Jak już napisałam w wątku "nasze dolegliwości..." każda z Nas, kobiet w ciąży jest inna. Inne zapotrzebowania organizmów w witaminy i inne składniki. Inne smaki, inna dieta..... Po za tym, Nasi lekarze też są inni..... :oo2:

http://www.resmedica.pl/zdart89912.html



 
Ostatnia edycja:
Witam
Tez sie zastanawialam zanim przystapilam do forum czy to nie bedzie tylko nakrecanie sie - grupowe martwienie:crazy:
Ale ja sie jakos nie martwie
Wierze w to ze tak bardzo chcialam dziecko ze nic nie moze sie stac Moja wiara czyni cuda:-)Zreszta wszystko to co dotyczy mnie i mojego chlopa to cud wiec nic nie moze pojsc zle
Wierzcie w cuda dziewczynki bedzie dobrze ;-)
 
Według mnie dziewczyny z forum właśnie pomagają mi myslec pozytywnie:tak:
A jeśli chodzi o witaminy i całą resztę rzeczy to uważam że najważniejsze to zaufac własnej intuicji i lekarzowi:tak: To jest naprawdę ważne:tak: szczególnie w przyszłości jak już maluszki będą na świecie. Pamiętajcie, że ile lekarzy i matek tyle opinii:tak:
 
e ja tez sie jakos nie martwie, w sumie to tylko sie martwie jak to z porodem bedzie, a tak po za tym to chyba za "swiezo" po poprzedniej ciazy jestem i jakos jestem "W ciagu" ciazowym :) druga ciaza musze przyznac rozni sie diametralnie od pierwszej.. raz mam zupelnie inne samopoczucie, dwa juz duzo wieksze wyobrazenie co sie dzieje i co mnie czeka, takze nie ma co sie martwic :) tylko zamknac te pierwsze 3 miesiace i juz spokojnie cieszyc sie ciaza :)
 
Witajcie dziewczynki z wieczora.... wielka szkoda, że już sie weekend kończy.....

Jesli chodzi o witaminy ja byłam w piątek na wizycie i nie dostałam... ale myśle że lekarze wiedzą co robią wiec sie tym na zapas nie martwię... narazie biorę tylko folik, no i luteinę...

Netgirl kochana dziewczyny chyba rzeczywiście mają rację.. to mało możliwe żeby było już czuć maleństwo... ale wierzę ze każda z nas już by chciała....;-)

Ale ten weekend szybko zleciał, jutro znowu do pracy..... mam nadzieję, że chociaż pogoda sie polepszy i nie będzie tak ponuro jak dzisiaj....

miłego wieczorku....
 
reklama
No to ja jako pierwsza witam Was poniedziałkowo :-).

Weekend zleciał jak szalony i dobrze, bo ja nie mogłam doczekać się tego poniedziałku. Dziś na 11.00 idę do pani doktor :-). To faktycznie troszkę śmieszne - nie móc się doczekać wizyty u ginekologa :-D.

Przeczytałam sobie wszystko co naprodukowałyście przez weekend. Co do witaminek, to ja tez póki co biorę tylko kwas foliowy, dziś się zapytam mojej pani dr czy jeszcze czegoś nie zażywać. Z resztą najpierw niech obejrzy wyniki moich badań.

Miłego dnia Wam życzę i pewnie odezwę się jakoś po wizycie :-).
 
Do góry