reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

Cześć Dziewczyny,
Witam nowe lipcóweczki, pozdrawiam wszystkie.
Ja bylam w niedzielę i poniedziałek u mamy sto km od wawy, jest tam moja siostra z roczną córeczką, więc miałam bardzo zajęty weekand.
Co do ruchów - nam powiedziała położna, ze od 32 tyg mamy dwa razy dziennie ( rano i wieczorem ) sprawdzać ruchy, ale najpierw cos zjeść, ułozyć sie spokojnie i czuwać. Powinnyśmy naliczyć min 10 ruchów ( jakichkolwiek - tzn kopanie, przemieszcanie się itp ) w ciągu godziny, jeśli nie, to powtórzyć ekspreryment, jeśli nadal nie będziemy czuły ruchów - do szpitala!!! ja narazie nie liczę ale co jakiś czas sprawdzam, moja mała jest leniwa, ale ruchy jako takie czuję codziennie, więc narazie się nie martwię.
Planuję zakupić już łóżeczko i materacyk plus pościel po długim weekandzie i zacząć kompletować torbę do szpitala. Cały czas mam wrażenie, że się z niczym nie wyrobię:szok:
 
reklama
pabla też mam wrażenie że się nie wyrobie- na nic nie mam czasu tzn mój mąż pokój zaczęty, meble stoją ale w kartonie nie złożone, ciuszki nie poprane, o torbie nawet nie am m zielonego pojecia, no i te drobiazgi ale wierze ze w długi weekend uda nam sie skonczyc ten pokoj mimo ze mąż i tak w pracy bedzie:baffled: a potem to chyba juz z górki mam taką nadzieję

jutro ide na kolejne usg moze sie wkoncu moj bobasek odwroci i pokaze co tam ma miedzy nogami:-D bo sama nie wiem raz mowie do brzuszka Julcia a raz Kubus bo nie wiem jak:sorry2:

co do spania to u mnie w miare oki ale ostatnio odkryłam ze zaczynam lubiec pozycje na wznak ( ktorej nie cierpialam przed ciaza) a co czytam jakis artykul to pisza ze nie wolno na wznak bo moze dojsc do niedotlenienia dziecka:baffled:


raiqa tak to jest w nasazym kraju wszedzie gdzie mozna trzeba ludziom utrudnic zalatwinie sprawy:evil:
 
KasiaDe po tym spektaklu też zamierzam isc na 2 ale jak beda grac w moim teatrze bo mam go stosunkowo blisko he he a coz sie takiego wydarzylo ze nie doszliscie?:-p

Nic spektakularnego ;-) Po prostu 80 km do przejechania (do Krakowa) i nam się odechciało:-)A nie mieliśmy biletów tylko rezerwację.
 
kicrym - własnie, ja o pakowaniu torby pojęcia nie mam, co potrzebne, co nie....koszmar. Cokolwiek w mieszkaniu będziemy robić dopiero po dlugim weekandzie, bo teraz jakieś wesela, komunie itp. Meble brakujące do mieszkania facet mi zrobi dopiero w ciągu mca, czyli do końca maja....no nie wiem, niby czasu od groma a jednak....
Co do spania, ja też polubiłam na wznak, ale staram się na boku. Mam wprawdzie wrazenie, że moja mała leży w pprzek brzucha, bo nie dość, że mam go naprawdę nisko ( nad pępkiem mało co się dzieje ) to jeszcze jak leże na prawym bądź lewym boku to z obu stron czuję pukania, jakbym ją uciskała....Nastepne usg pewnie dopiero pod koniec maja będę mieć to wtedy się zobaczy. Idę spać, bo padam na buzie, dobranoc.
 
Witam wszystkie mamusie z samego rana:-)
Dziś mała dała mi przespac całą noc:szok: jestem w szoku bo zawsze daje mi porządnie w kość..Chyba zlitowała się nad biedną mamusią;-)
A jak wy sie dziś czujecie?
My pokoju nie bedziemy malować bo dowiedzieliśmy się,że WAM nie przedłuży nam umowy najmu więc z mężem doszlismy do wniosku że na rok nie opłaca nam się robić..Ale się nie martwimy bo sypialnie mamy w odcieniach zieleni a po ułożeniu mebelków i kupieniu dodatków będzie bardzo przytulnie:-D
 
witam w tak piękny ranek,

U mnie te ruchy też mocne i kopniaki bolące a na dodatek mam czasem wrażenie że mały chce mi wsadzić nóżkę ( bądż rączkę ) w szyjkę maciciy, ból jak jasny gwint...
ja wczoraj byłam na zakupach dla małego tzn pieluszki, kremiki, kaftaniki ( niedużo bo mam po starszym - ale czemy młodszy ma nie mieć nic nowego???), rożki w ilości szt 2, oliwka.
wczoraj poprałam pieluchy, to dzisiaj może jej poprasuję,
jakoś tak sie już zebrałam,bo a to weekend majowy, a to potem Bożego Ciała, a ja urodziłam Jaska w 37 tyg a tyu już 30, to wol edmuchać na zimne
 
Dzien dobry Laski :-)
widze ze pakowanie toreb do szpitala i zakupy dla Maluchow ida pelna para :-) Ja na razie mam zamowiony wozek, a lozeczko, posciel , jakies tam zmiany poscieli juz posiadam. Ciuszkow tez mam od groma :-) a i laktator ostatnio nabylam-dostalam od kuzynki :-) pozostalo jeszcze troszke zakupow, w postaci kosmetykow, pieluch buteleczek, rozkow i Bog jeden wie czego jeszcze... my dostalismy w szkole rodzenia taka karteczke, na ktorej napisane jest co potrzebuja i mama i Maluch do szpitala :-) bede sie nia sugerowac pakujac torby, tak wiec jesli ktoras z Was chce taka rozpiske, walic smialo :-) rozpisze ja tu na forum :-)
jak tam pogoda u Was ? W gdansku jak na zlosc na dlugi weekend sie pogorszyla, jeszcze do wczoraj ponad 20 stopni ciepla, piekne slonce, a teraz nie dosc ze 5 stopni mniej ( ale to da sie jakos przezyc) to jeszcze zero slonca, pochmurnie i do tego pewnie lada chwila bedzie padac:-( niestety taka pogoda ma sie utrzymac do niedzieli, jak na zlosc:wściekła/y:
 
Cześć Dziewczyny:-)
właśnie wróciłam od lekarza..z nami wszystko ok, tylko troszke niepokoi ciśnienie dna oka, ale bede miała jeszcze 2 kontrole..białko, elektrolity w porząsiu:blink:
pytałam też o te ruchy i troszke zaskoczyła mnie odpowiedź..powiedziała tak:"jak chcesz, to sobie licz, ale mają być"..czyli tak jak wolę-obserwacja ogólna bez zbytniej przesady;-) i tak do końca ciąży muszę mierzyć ciśnienie-czyli ok 6 razy dziennie po półgodzinnym odpoczynku:baffled:
 
Raiqa najwazniejsze ze wszystko z Wami w porzadku, bardzo sie ciesze! super ze elektrolity i bialko sie unormowaly i mam nadzieje ze tak samo bedzie z cisnieniem dna oka ;-) a to ze trzbe mierzyc cisnienie-no coz...czegoz to sie nie robi dla dzieciaczkow ;-) gowa do gory, bedzie dobrze!
 
reklama
andziaa jak bys miala chwilke to przepisz ta liste prosze bo ja mam niby jakas z gazety (m jak mama) aloe chce zobaczyc co na tej twojej sie znajduje:tak: dzieki
 
Do góry