reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

u nas nocka znów do dooppyyy.
Mała się bardzo często budzi, ale nawet nie na cycka czasami, ma napuchnięte jedynki na dole i może to jest powód.
Dziś przyszedł niekapek z Lovi i zaczynamy naukę picia.
Mała już po zupce ( dziś brokułowa z cielęcinką i żółtkiem ), ja czekam na M i będę dla nas obiad robić.
A potem do smyka jeszcze skoczę.
mała teraz siedzi przed radiem, pogłasza sobie i rusza się w rytm muzyki:-D
Lena w przedszkolu, też był ryk rano przy wstawaniu i przy ubieraniu.
Surv - u nas też wszystko jest za małe i niedobre, rajstopy źle, wszystkie czapki są okropne, żadne spodnie nie pasują:no::wściekła/y: i tak ranki na koszmarze z ubieraniem się upływają.
o, mała mi już wyje przy nodze, uciekam narazie.
 
reklama
Pabla to żółtka się nie daje zamiennie z mięsem???kurcze chyba pozostanę przy słoikach:confused2:to nic że mała gardzi moją zupą, myślałam że zrobię jej właśnie warzywka z żółtkiem i nie dam jej mięsa, ale w takim wypadku znowu słoik zrobi "klik":-p przyjemnych zakupów:)
uciekam po Kubę:)
 
My po obiedzie, dzis nalesniki zrobilam,nastalam sie przy patelni az mnie brzych ciagnal:eek: Zostalo mi jeszcze nalesnikow to jutro beda z miesem mielonym:-D
Seba jutro jedzie sam do G kuzynki(ma ona syna o rok starszego od Seby):szok:Troche mam stracha go puścić :sorry:Z Tczewa do Gdansk-Oliwa ok 40min pociagiem, potem musi dojsc na petle autobusowa, autobusem ok 0,30min,potem jeszcze kawalek musi isc ale tam juz wyjda po niego:tak:Kiedys jezdzilismy tam pociagiem ale Seba byl maly mam nadzieje ze sie nie zgubi:tak:Na sama mysl goraco mi sie robi:confused2:
 
Dorka spokojnie rzeciez Seba to juz duzy chlopak ;-) da rade:tak:
Kic ja robilam zamiennie zoltko z miesem,ze tak sie wtrace ;-) Kurcze cos niezbyt tych legginsow na allu,fajnie masz ,ze siostra ci przywozi.Ale ooo wlasnie mi sie przypomnialo,ze siostra K w marcu przyjezdza z UK,no to juz mam zamowienie z primarku gotowe:-D
No wlasnie z okazji jej przyjazdu mamy robic chrzciny,bo to glowna pretendentka do chrzestenej,ale chrzestnego brak i mamy zgryz co tu robic:eek:
Surv, Pabla u nas taki sam cyrk z ubieraniem:sorry: jeszcze luz jak cos jest niebieskie ,bo policyjne;-),ale codzinnie jest afera o buty,spodnie z kombinezonu itd:-p

Z bioderkami ok,nastepny lekarz pod wrazeniem,ze niezly egzemplarz mamy,w sensie,ze wypasiony:-pCo ja poradze:-p
Wlasnie sie egzemplarz obudzil,bo juz slysze,ze na macie zabakami dzwoni.
 
Dorka, musisz się oswoić z faktem, że masz dorosłego prawie syna i nie przejmować aż tak;-) Moja siostrzenica w wieku Seby, od jakichś dwóch lat sama jeździ do rodziny ojca 150 km stąd (na gluchą wieś, więc też przesiadki + parę kilosów z buta) i do ojca do Irlandii też sama lata (bo nikomu nie przyszlo do glowy na bramce sprawdzać, czy ma opiekuna:-p)

Madzia, w prawie kanonicznym nie ma powiedziane, że chrzestni muszą być różnej płci: mogą być dwie kobiety:tak: W sytuacji wyjątkowej może być także tylko jeden chrzestny - to bardziej kwestia tego, czy ksiądz nie bedzie stawiał oporu, ale formalnie nie ma podstaw.

A ja w końcu wywalczylam ze sprzedającymi konsensus i umowę podpisujemy 17-go...musze co prawda wizytę u ginki przesunąć, ale Sara ma się jak sadzę dobrze, więc tydzień obsuwy jej nie zaszkodzi, a i mnie się wizja zrobienia próby cukrzycowej trochę oddala:-p
 
Madzia moja Oliwia ma tylko jedną chrzestną:tak:czyli moją siostrę, nie mieliśmy osoby, której powierzyłabym rolę chrzestnego a nie chciałam żeby ktoś był tylko po to żeby stał,a potem i tak by się Liwką nie interesował. Pytałam księdza czy mogą być dwie kobiety (wtedy druga by była moja siostra) ale on powiedział że wówczas ta druga kobieta nie jest chrzestną tylko świadkiem ceremonii, więc zrezygnowaliśmy i Liwka ma tylko moją siostrę:) no co ja zrobię że w naszej rodzinie więcej dziewczyn niż facetów:) co do UK to ja się obkupiłam jak siostra była w odwiedzinach w październiku, tzn zrobiłam jej listę, ona mi kupiła, a kolega przywiózł na święta teraz.Jutro zrobię fotki moich nabytków:)dzięki za info odnośnie obiadku, to jutro jednak spróbuję to żółtko:)

EDIT: dzieci się ładnie bawią, więc wkleiłam w odpowiednim wątku:)
Dorka mój M sobie kupił naleśnikarkę w Lidlu chyba ze 3 tygodnie temu i powiem szczerze, że bardzo szybko na tym się smaży i to takie duże, że z litra mleka zrobisz 8-10naleśników i jemy to przez 2 dni:-pale u nas naleśniki to rola M, ja nie smażę, bo nie umiem (może i umiem ale nie chcę pokazać, bo potem ja to będę robić:-p)no i Sebą się nie przejmuj, to już duży facet:) ja pierwszy raz jechałam do mnie na wieś (jakieś 50km z Katowic) jak miałam jakieś 11lat i to pociągiem, potem jeszcze z buta jakieś 2-3km :) ale byłam dumna jak doszłam:-ptych kilka razy jechałam bezpośrednio,a potem z przesiadką w Gliwicach, pierwszy raz powiem szczerze miałam cykora, że się zgubię na peronie albo wsiądę w nie ten pociąg, ale zajechałam:-p
Surv wow to już tuż, tuż:szok:powodzenia:)

Oliwia pospała do 17.20 więc teraz siedzi i się bawi Kuby strażą pożarną:)auto jest większe niż ona ale co tam ciągnie za kable i włącza syrenę:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Kic u nas naleśniki to moja specjalność:-)
Lubie je robic i lubie je jeść:-)
Kiedyś to tylko naleśniki i omlety, ale poprzestawialo sie niechcący i wiecej tego asortymentu w karcie dań
Super ze masz sis w UK i zakupami podratuje. Ja normalnie juz nie wiem ile marze coby skoczyć na wyspę na shoping. Nie dość ze taniej to jeszcze ładne
A Tymcio grzeczny a ja ponoc cierpliwa wiec dajemy radę. Ale oby do poniedziałku. Nie ma przebaczenia mróz nie mróz do przedszkola marsz

Madzia grunt ze biodra zdrowe
My 15go mamy bal przebierancow i oczywiście chce być policjantem. To chyba taki wiek
Musze czegoś poszukać. Gdzie kupowalas strój Mackowi?

Dorka kuruj sie. Syrop z cebuli tez dobry

Surv no to wiesz na czym stoisz
Niebawem posiadsczka ziemską sie staniesz:-)

Ja wyszłam z wanny. Aż milej. Myślałam ze kąpiel pomoże w złagodzeniu rwy kulszowej ale sie przeliczylam
Jutro zamowilam masaż
Normalnie chodzić cieżko leżeć cieżko - koszmar
 
Ostatnia edycja:
U mnie tez m naleśniki robi i smaży:-D Dzieciaki bardzo lubią, zwłaszcza z jabłkiem
Zaskoczyłyście mnie z tymi chrzestnymi - nie wiedziałam, że tak można:zawstydzona/y:Ale u nas w sumie nie było problemu z doborem chrzestnych
Dorka, na pewno Seba da sobie radę. Będzie dumny, że sam dotarł na miejsce. Wierzę, że będziesz się denerwowała, bo to normalne. Generalnie wydaje mi się, że dzieciaki w dzisiejszych czasach sa o wiele mniej samodzielne i takie wyniuniane;-)
Kic patrzyłam na kombinezon i numeracja jest dziwna, tzn. wg mnie totalnie pomylona. Otóż kurtka jest na 104 a spodnie na 98! A Miki ma teraz 115cm:-) Tak jak pisałam, spodnie ma tak do kostek. Na normalne chodzenie takie mogłyby być, ale już nie na śnieg, bo ma założone na buty i zaraz mu poodchodzą do góry i śnieg w butach:sorry:Kurtka jest ok, tak na styczek. jak będziesz zainteresowana, to zwymiaruję. Patrzyłam, czy dawałam zdjęcia dzieciaków na śniegu i nie. To zaraz wkleję, to zobaczysz Miśka w tym kombinezonie:tak:
 
Ufff witam się po dnu pełnym wrażeń.
Młodzież po wizycie u ortopedy. Patrykowi cofa się martwica i może ćwiczyć a Tymciu ma wyznaczony zabieg na marzec.
Nie pamiętam czy pisałam- ma guzek na ścięgnie w lewym kciuku i ścięgno nie wchodzi do "rureczki" przez co ma przykurcz paluszka i rureczkę trzeba rozciąć.
kic bo nie napisałam ostatnio dzieki za info o parasolkach.
Rzeczywiście kupie chyba używkę, tym bardziej, że niewiele mi zostało jazdy no i w samolocie mogą zniszczyć :p No a z wyjazdu na narty chyba nici, kumpel nie jedzie jednak :/
No to masz piękne remonty. A instalacja to koszmar i to chyba nie na ta porę roku :p
Tak btw sąsiedzi nam trzecie dzień kują w ścianie, nawet teraz :szok:
A z wakacji to na razie wybieramy pomiędzy Tunezją a Egiptem bo zależy nam na wylocie bez przesiadek :-D a tam nas będzie "stać" na hotel z aqua -parkiem ehhhh:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
tosika ja do nebulizatora leje wodę +2-3 kropelki olejku z drzewka herbacianego (w aptekach można kupić). No i muszę powiedzieć, że Tymi mi 3 dni kaszlał i koniec :-). Już kolejny miesiąc bez antybiotyku mamy.
Ja tam jestem ostatnio fanka "Czasu honoru" na razie stare odcinki oglądałam.
A w co to za gry grają? Ehh pamiętam te czasy
Madzia my dla młodej mamy po Tymciu kombinezon tylko on na roczek w nim chodził :-p A w ogóle Tosia niewymiarowa bo ona ma głównie nogi :rofl2: My na chrzestne mamy moje 3 kumpele, i kumpla m bo my tylko po jednym bracie mamy.
Kasia Noooo buty :/ Patrykowi muszę kupić.
Na szczęście Tymek ma po Patryku (choć chodzi teraz w tych które Patryk nosił jak miał 5 lat (28) ale on taki byk jest) a Tosia -zobaczymy. Na razie chodzi w bucikach 21 a jej stopa wolno rośnie- nadal ma rozmiar 19.
pabla u nas nekapki były be i młoda dopiero z kubeczka sama piła.
dorka da radę młody. Pamietasz co ty w tym wieku robiłaś? Bo ja tak. :rofl2::szok::-D Np wyjazdy na żagle, nie mówiąc o wyjazdach harcerskich.
renia to mój z kolei jak coś robi to najlepiej, żebym gdzieś pojechała a na pewno nie mogę pomagać :-p.
No czasem szpachlować i malować mi pozwala bo doświadczenie już mam :-D. Ale jak nie pochwale to jest mały dramat.
surv jakby co to myśmy taką chałupkę tutaj na oku mieli- super stan 20 ar- ok 70 tys ale zabite dechami Podkarpacie :p
Ehh ja to rzadko te posty ale jak już zacznę...:rofl2:
 
reklama
Surv,Kic dzieki za info o chrzestnych ;-)
Chyba tak zrobimy,ze bedzie tylko chrzestna czyli K siostra.Moja siostra jest chrzestna Macka a chrzestnym K kuzyn,bo braci nie mamy.Teraz tez by wypadalo jakiegos kuzyna zwerbowac,ale no niby i ja mam i K jakichs tam ma,to zaden sie nie nadaje,a ja na sile nie chce,tylko aby ktos byl,bo to bez sensu.Rownie dobrze moglibysmy poprosis znajomego,chociaz tu juz rodzina by krzywo patrzyla:-p
Renia mysmy stroj wypozyczali.Potem moze fotke wkleje,jak znajde chwile ;-) Przyjemnego masazu ;-)
Haszi strasznie to wszystko brzmi co piszesz o zabiegu :szok: Mam nadzieje,ze to balchostka ;-)


Kurde ale mam zgryz z tymi studiami,zajecia za 2 tygodnie.Juz sie nawet zdcydowalam,ale znow sie waham ,no bo w takim wypadku koniec z (.)(.) W sumie mala bedzie miala juz 4 m-ce to mozna by bylo,ale jak tak dobrze nam idzie no to mi szkoda.Laktator w kiblu na uczelni odpada:no: No i teraz nie wiem czy jeszcze rok nie zaczekac,ale czy wtedy bedzie ten kierunek to nie ma pewnosci:eek:


Musze sie znow pochwalic,ze Maja przespala od 21 do 5 :tak: Wprawdzie budzila sie o 1 i o 2 ,ale nie plakala to nie wstawalam i sama usypiala.
 
Do góry