reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

To jednak w Irlandii jest pod tym względem lepiej, w zależności od pracodawcy albo masz przez 6 miesięcy taki zasiłek albo pełna wypłatę a później mozesz 4 miesiące wziąć bezpłatny macierzynski. Zawsze narzekam ze w UK domy, samochody, jedzenie tańsze ale czasem jednak w irlandii jest lepiej 😜
L4 na ciążę tez nie ma, pracuje się do 2 tyg przed planowana data porodu ale za to jest płatne chorobowe.
Kurcze niby w pl narzekamy a pracownik l4 i maciezynski ma jak pączek w maśle 😄🙈 nie wyobrażam sobie pracować w ciazy w przedszkolu do końca 🤯 chyba że nauczyciele maja tam inaczej przecież to są te same zarazki od dzieci itp. Oczywiście pracownicy małych firm maja najgorzej i tutaj jest bardzo źle u nas... :(
w sumie fajnie mieć urodziny w wakacje chociaż moje dzieciaki zawsze ubolewaly nad tym,że nie mogą przynieść do szkoły cukierków z okazji urodzin :)
Ja mam w wakacje i miało to dwie strony medalu, imprezy na ogrodzie grill itp ale czasami wszyscy byli na wakacjach i kogo tu zaprosić 😕😄😄
Mi jak z palca zmierzyła miałam 98 więc byłam zdziwiona przeważnie mam 70-80 na czczo a później z krwi wyszło mi 79 . Tak więc mniej niż z palca. Tak samo u diabetyka na innym glukometrze inny pomiar niż na moim. Trzymam kciuki ✊
Ja miałam z palca 92 a z krwi 80🤔 ale w normie wszystko
Jakbym miała za mało stresu to właśnie zobaczyłam ze śluz mam zabarwiony delikatnje na brązowo- różowo 🤦🏽‍♀️ mam nadzieje, że to kwestia odstawienia luteiny.
Stres mi teraz wzrósł do maksimum 😭
Dziś masz wizytę może zadzwoń do lekarza poinformuj go
Ciężko stwierdzić co tam widziała :p u nas 13+4 jak dobrze pamiętam był siusiak i moszna widoczna. Z dziewczynami podobno jest tak, że może coś tam wyrosnąć hehe o okazać się chłopak, ale jak już jest siusiak to niby małe prawdopodobieństwo że będzie jednak dziewczynka
U mnie od razu widać więc chyba nie będzie pomyłki ze to chłopak 🙈 ______________________________________________ _Zaraz zbieram się na wizytę do mojego lekarza wczoraj niby przez sekundę słuchałam małego ale ten lekarz z tym łożyskiem mnie zestresowana, choć wydaje mi się że nie mam przodującego, jest na przedniej ścianie a to różnica chyba. Mam nadzieję że wszystko ok...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ponieważ podczas operacji rozcinają miesnie brzucha i po operacji są tak osłabione że może być ciężko hamować a w szczególności to się dotyczy hamowania awaryjnego. Gdybym prowadziła i miala wypadek moje ubezpieczenie by tego nie przyjęło.
W irlandii tez przy cukrzycy ciążowej należy zgłosić to do ubezpieczalni i jest taka zasada ze należy zdać cukier przed prowadzeniem pojazdu ale nie myślę że wiele kobiet się tego trzyma.
Też miałam na wypisie ze szpitala zakaz prowadzenia przez 6 tyg.
 
Tak teraz każda kobieta po porodzie ma macierzyński. Jeśli nie z ZUS to albo wypłaca KRUS 1000 zł w przypadku rolników albo OPS też 1000 zl
A tak z ciekawości zapytam skoro wiesz więcej bo znam dziewczynę która pracowała na umówię zlecenie do 4 mięs bo pewnie l4 bezpłatne by miała a teraz ona dostaje jakieś macierzyński czy nic 0 ewentualnie jakieś kosikowe 1000 zł? I 500+???
 
Czy ja wczoraj pisałam,że mam mdłości ale bez wyrzutu na zewnątrz ? 🙈 No to dziś rano był porządny wyrzut 😁 A dziś ju mnie 14+2, to chyba już oficjalny drugi trymestr? 🙂

@ewkm współczuję nerwów 😔 Dobrze,że miałaś wcześniej zrobione Nifty. Jednak ta Pappa może naprawdę narobić niepotrzebnego stresu w ciąży... Co ostatecznie zdecydował Twój lekarz prowadzący? Zostajecie przy dobrym wyniku Nifty czy chce Cię mimo to kierować na amnio?
Ja jestem na heparynie i akardzie, mam złą krzepliwość. mój lekarz zasugerował mi że te wyniki pappa przez to takie złe, a z dzieckiem mówi że jest wszystko ok przy tych zespołach jest wielowadzie a po tym ani śladu w usg. Poza tym sugerował nie wprost że moje dziecko nie przeżyje amnio, że trzeba do tego odstawić leki.
 
Ja musze powiadomić pracodawcę że nie wrócę w maju do pracy bo jestem w kolejnej ciąży. Pewnie będzie niezadowolony bo ponoć miał już wobec mnie jakieś plany. Przepracowałam 12 lat na tym stanowisku i byłam przez ten czas tylko 3 razy na chorobowym i teraz jestem na macierzyńskim. Ogólnie nie mam wyrzutów sumienia że nie wracam chociaż na mnie czekają. Myślę że sobie zapracowałam na to przez tyle lat. No i ja to budżetówka więc trochę inaczej niż w prywatnej firmie.
 
A tak z ciekawości zapytam skoro wiesz więcej bo znam dziewczynę która pracowała na umówię zlecenie do 4 mięs bo pewnie l4 bezpłatne by miała a teraz ona dostaje jakieś macierzyński czy nic 0 ewentualnie jakieś kosikowe 1000 zł? I 500+???
Ten 1000 zł to jest właśnie tzw kosiniakowe a rzeczywiście wlasciwa nazwa to świadczenie rodzicielskie. Jeśli złożyła wniosek to napewno dostaje a 500+ jest dla wszystkich więc jej miesięczna wypłata to 1500 zl
 
Ja jestem na heparynie i akardzie, mam złą krzepliwość. mój lekarz zasugerował mi że te wyniki pappa przez to takie złe, a z dzieckiem mówi że jest wszystko ok przy tych zespołach jest wielowadzie a po tym ani śladu w usg. Poza tym sugerował nie wprost że moje dziecko nie przeżyje amnio, że trzeba do tego odstawić leki.
Skoro USG wyszło dobrze i wynik Nifty jest prawidłowy to tego się trzymajmy i lekarz musi mieć rację 🙂 👍 W końcu Pappa to tylko statystyka..
 
reklama
A ja zawsze się cieszyłam, że w swoje urodziny nie muszę wstawać rano i iść do szkoły 🤣
Ja do tej pory biorę urlop na każde urodziny 😂 żeby mieć poczucie, ze nie marnuje życia w pracy, a jestem z sierpnia to zazwyczaj jest piękna pogoda i można coś porobić ;-)
Ufff nadrobiłam wczorajszy wieczór, ale nie jestem w stanie odpisywać na poszczególne wiadomości 🙈

Dziś ciężki dzień dla mnie, ale po południu mam prenatalne więc oby zakończył się dobrze ✊🏼✊🏼
Trzymam mocno kciuki za prenatalne! 🍀🍀 daj znać po :-)
Ja już po wypiciu glukozy, nie było źle. Teraz czekam. Trochę się zdziwiłam jak mi zmierzyła cukier glukometrem z palca i wyszło 113 na czczo. Ja nigdy nie miałam takiego cukru na czczo tym bardziej że jem niski IG więc trochę słabo i pewnie wyjdzie cukrzyca ciazowa 😢. W ogóle rano przy myciu zębów mnie trochę mdlilo ale po wypiciu tego ulepka właśnie nie i się zastanawiam czy z ciąża wszystko w porządku
A propos mycia zębów, żaliłam się tu kiedyś, ze nie moge być zębów, bo tak mnie ciągnie na wymioty…. Poradzilyscie mi pastę dziecięca i taka tez kupiłam…. Ale niestety u mnie działa jakiś inny mechanizm i jak tylko coś mam dłużej w buzi czego nie połykam (np sama szczoteczkę do zębów) to już mam zryw na wymioty :-/ masakrę z tym mam, więcej płuczę zeby teraz płynem, a mycie zębów to próby po 10 sek 🤦‍♀️🤦‍♀️ Nie chce wiedzieć co porobi mi się z zębami 🤦‍♀️
Ja musze powiadomić pracodawcę że nie wrócę w maju do pracy bo jestem w kolejnej ciąży. Pewnie będzie niezadowolony bo ponoć miał już wobec mnie jakieś plany. Przepracowałam 12 lat na tym stanowisku i byłam przez ten czas tylko 3 razy na chorobowym i teraz jestem na macierzyńskim. Ogólnie nie mam wyrzutów sumienia że nie wracam chociaż na mnie czekają. Myślę że sobie zapracowałam na to przez tyle lat. No i ja to budżetówka więc trochę inaczej niż w prywatnej firmie.
Ja tez budżetówka, a spodziewam się obrazy szefowej, bo u mnie niestety jest bardzo osobiste podejście do pracy ;-)
 
Do góry