reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

A dzień kobiet dokładnie, także czekanie się ciągnie 😊
Też mam w dzień kobiet. Obym miała miła niespodziankę pourodzinową i potwierdzenie płci 😁.
Ostatnio mnie trochę brzuch pobolewa i mam wrażenie że dzidzia jest trochę mniej aktywna. Jakiś tydzień temu wierciło się całymi wieczorami, teraz czuję codziennie tylko kilka razy. Trochę się martwię, ale wszyscy twierdzą, że to przez stres z obecna sytuacją na Ukrainie, bo bardzo to przeżywam. Więc ostatnio dużo odpoczywam i staram się nie stresować.
 
reklama
Dzisiaj byłam na wizycie i lekarz mówił że mam łożysko położone blisko szyjki macicy 1,9 cm. Któraś ma podobnie?
 
Dziewczyny, w którym tygodniu poczulyscie pierwsze ruchy dzidzi ? Ja jestem w 19 t 4 d i jeszcze nic nie czuje, co prawda mam łożysko z przodu ale zaczynam się trochę stresować
Tez mam łożysko z przodu , i czuję delikatnie a bardziej delikatnie ale w kierunku kręgosłupa. Jak podejrzewałam corcia się obróciła hehe i pani gin nie mogła zrobić mi usg prenatalnego w piątek bo widziala tylko kregoslup. Także Marina nie martw się wszystko będzie ok. A jeśli to twoja pierwsza ciąża albo np masz Poprostu więcej kg bo to różnie bywa to tak będzie. Ja teraz tez późno poczułam ruchy niż w poprzednich ciążach.❤
Ja tak wg przepraszam ze napisalam jeden komentarz ale jestem rozbita jak wszyscy w dzisiejszych czasach . Do tego okazało się że mam zakrzepice i muszę brać zastrzyki i wg juz jestem rozwalona na maksa tym wszystkim 😔.
 
Dzisiaj byłam na wizycie i lekarz mówił że mam łożysko położone blisko szyjki macicy 1,9 cm. Któraś ma podobnie?
Hej! Ja byłam w pon na wizycie u mojego lekarza. Jak zapytałam o łożysko to uspokajająco powiedział mi ze nie odpowie mi na to pytanie ponieważ nie podoba mu się jego ułożenie. Powiedział ze na połówkowych wszystko będzie wyjaśnione (dopiero po 20tc można ocenić stan łożyska). Oczywiście po powrocie do domu musiałam sprawdzić co doktor miał na myśli :) i moim zdanie nasze łożysko będzie przodujące. Przeczytaj na mamaginekolog artykuł o łożysku przodującym. 90% z takich przypadków się podnosi w pozostałych 10% konieczne jest CC. Nie martw się na zapas (dziewczynom w ostatnich tygodniach łożysko przyjmuje prawidłowa formę i można rodzic naturalnie bez zagrożenia :)). Jeżeli łożysko będzie przodowac trzeba się oszczędzać i lekarz prowadzi zwiekszona kontrole.
 
Tez mam łożysko z przodu , i czuję delikatnie a bardziej delikatnie ale w kierunku kręgosłupa. Jak podejrzewałam corcia się obróciła hehe i pani gin nie mogła zrobić mi usg prenatalnego w piątek bo widziala tylko kregoslup. Także Marina nie martw się wszystko będzie ok. A jeśli to twoja pierwsza ciąża albo np masz Poprostu więcej kg bo to różnie bywa to tak będzie. Ja teraz tez późno poczułam ruchy niż w poprzednich ciążach.❤
Ja tak wg przepraszam ze napisalam jeden komentarz ale jestem rozbita jak wszyscy w dzisiejszych czasach . Do tego okazało się że mam zakrzepice i muszę brać zastrzyki i wg juz jestem rozwalona na maksa t

Hej! Ja byłam w pon na wizycie u mojego lekarza. Jak zapytałam o łożysko to uspokajająco powiedział mi ze nie odpowie mi na to pytanie ponieważ nie podoba mu się jego ułożenie. Powiedział ze na połówkowych wszystko będzie wyjaśnione (dopiero po 20tc można ocenić stan łożyska). Oczywiście po powrocie do domu musiałam sprawdzić co doktor miał na myśli :) i moim zdanie nasze łożysko będzie przodujące. Przeczytaj na mamaginekolog artykuł o łożysku przodującym. 90% z takich przypadków się podnosi w pozostałych 10% konieczne jest CC. Nie martw się na zapas (dziewczynom w ostatnich tygodniach łożysko przyjmuje prawidłowa formę i można rodzic naturalnie bez zagrożenia :)). Jeżeli łożysko będzie przodowac trzeba się oszczędzać i lekarz prowadzi zwiekszona kontrole.
Tak już czytałam o tym, no i albo to łożysko przodujące albo łożysko nisko schodzące. Kolejną wizytę mam za dwa tygodnie i wtedy się okaże czy idzie trochę do góry czy nie, jednak do tego czasu muszę więcej odpoczywać
 
Tak już czytałam o tym, no i albo to łożysko przodujące albo łożysko nisko schodzące. Kolejną wizytę mam za dwa tygodnie i wtedy się okaże czy idzie trochę do góry czy nie, jednak do tego czasu muszę więcej odpoczywać
Jestem w tej samej sytuacji. Jest w ogóle taki wątek na forum :)
 
Dziewczyny pomocy. Wróciłam dziś z połówkowego. Na NFZ badanie trwało minutę? Byłam na 8.00 , 8.05 następna pacjentka. Opisu i zdjęć nie dostałam będą do odebrania u ginekolog prowadzącej (tam gdzie chodzę nie maja usg musiałam iść do innej przychodni) 10 marca jestem zapisana prywatnie do dr. Macieja Blonskiego. Z OM wychodzi 20 tydz natomiast z usg ciąża starsza. Lekarz nic dosłownie nie powiedział, rzucił ze jest ok. Nawet na monitor nie mogłam popatrzec. Co sądzicie o tych wynikach(taki świstek dostałam) czy dzidzia nie jest za duża?
 

Załączniki

  • EA290E9A-6E5E-4205-8ABB-10FB262BBC9E.jpeg
    EA290E9A-6E5E-4205-8ABB-10FB262BBC9E.jpeg
    1,1 MB · Wyświetleń: 88
@Flarunia93 pierwszy raz spotykam się i slyszę o takim badaniu prenatalnym 😶 dosłownie bez cenzury na odpierdol.
Ja to bym na 100% wystawiła im taki komentarz że ja pierdziele.
Też miałam prenatalne w innym miejscu bo mój ginek nie ma certyfikatu ani aż takiego sprzetu, badanie trwało 20-30 minut, wszystko mi opowiadali o wymiarach i tłumaczyli co i jak.
 
Dziewczyny pomocy. Wróciłam dziś z połówkowego. Na NFZ badanie trwało minutę? Byłam na 8.00 , 8.05 następna pacjentka. Opisu i zdjęć nie dostałam będą do odebrania u ginekolog prowadzącej (tam gdzie chodzę nie maja usg musiałam iść do innej przychodni) 10 marca jestem zapisana prywatnie do dr. Macieja Blonskiego. Z OM wychodzi 20 tydz natomiast z usg ciąża starsza. Lekarz nic dosłownie nie powiedział, rzucił ze jest ok. Nawet na monitor nie mogłam popatrzec. Co sądzicie o tych wynikach(taki świstek dostałam) czy dzidzia nie jest za duża?
to tak nie powinno wyglądać. Nawet przy najlepszych wiatrach zajmuje to przynajmniej 20min. Więc na Twoim miejscu zupełnie olałabym te wyniki, bo są totalnie z d*py i nie ma co się niepotrzebnie stresować. Jeśli możesz gdzieś wystawić ocenę tej wizyty to zrób to, a sama lepiej nie wracaj.
Cudownie, że jesteś zapisana do dr Błońskiego. Przygotuj się, że tam spędzisz przynajmniej 30min, a jak pokażesz mu tę kartkę i powiesz jak Cię wcześniej potraktowano to na pewno jeszcze dłużej z Tobą posiedzi by na pewno wszystko mieć sprawdzone na tip top :)
U dr ostatnio nie dało się nagrać usg na płytkę, więc przygotuj telefon by nagrywać ekran, bo jakość jest super :) i męża też przygotuj, bo doktor pozwala na wejście z partnerem. A i może być zimno w gabinecie, za pierwszym razem jak byłam (na początku ciąży) to klimę rozkręcili na korytarzu, że czułam się jak w lodówce, a potem w gabinecie do tego okno otwarte... doktor zamknął, ale ja już byłam soplem lodu, więc na niewiele się to zdało ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny pomocy. Wróciłam dziś z połówkowego. Na NFZ badanie trwało minutę? Byłam na 8.00 , 8.05 następna pacjentka. Opisu i zdjęć nie dostałam będą do odebrania u ginekolog prowadzącej (tam gdzie chodzę nie maja usg musiałam iść do innej przychodni) 10 marca jestem zapisana prywatnie do dr. Macieja Blonskiego. Z OM wychodzi 20 tydz natomiast z usg ciąża starsza. Lekarz nic dosłownie nie powiedział, rzucił ze jest ok. Nawet na monitor nie mogłam popatrzec. Co sądzicie o tych wynikach(taki świstek dostałam) czy dzidzia nie jest za duża?
Tak jak dziewczyny piszą, nie tak powinno to wyglądać. Lekarz bada szczegółowo wszystko dokładnie, każda strukturę i 5 minut to o wiele za mało. Dobrze że idziesz jeszcze prywatnie. Ja robię tak samo, jedno miałam na nfz a drugie prywatnie
 
Do góry