reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
To też dużo zależy od dziecka. Ja w każdej ciąży mam łożysko na przedniej ścianie i w sumie w dwóch, które udało mi się utrzymać byłam też otyła/miałam nadwagę. Więc w obu mówiono mi, że ruchy mogę poczuć późno. Nie wiem kiedy poczułam pierwsze ruchy z synem, chyba jakoś w okolicach 30tc, naprawdę bardzo późno. Nigdy by mi się tego nie udało nakręcić tak jak to czasem robią mamy, nigdy też mój mąż nie poczuł tego ruchu przez mój brzuch. Dodatkowo te ruchy były tak rzadkie, a niby ma ich być 10 dziennie więc mnie to strasznie stresowało - bo jednak wszyscy się "chwalą" tymi ruchami. Z plusów - dziecko po urodzeniu nadal mało się ruszało bo wolało spać :p
W drugiej ciąży w ogóle nie oczekiwałam tych ruchów, wiedziałam że akcja się powtórzy. A tu szok bo poczułam je gdzie w okolicach 14tc, od 17tc to już czułam naprawdę konkretnie. Dodatkowo sporą część czasu moja córka leżała w poprzek więc idealnie czułam jej głowę. Były więc i filmy i wszyscy znajomi nawet mogli poczuć jak kopie ;) no i w sumie bobas był nieśpiący :p

Mega mnie ciekawi jak będzie w kolejnej ciąży, w której dotrwam do II trymestru
 
reklama
A kiedy wybieracie się na USG połówkowe? Ja mam w czwartek ☺️☺️
ja już po. Mały zasłaniał rączkami buzię i w ogóle leniwy był w porównaniu do USG z 12tyg, a specjalnie zapłaciłam za nagrywanie badania, bo takie fikołki wtedy kręcił, że chciałam się wszystkim pochwalić 😅
On zdrowy, ale mi wyszło ryzyko nadciśnienia w końcówce ciąży.
 
Do góry