reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

To skoro Świateczne jedzonko to co u was się jada w Wigilię ?
U rodziców jest ta Siemieniotka, a u teściów zupa pieczarkowa. To jedyna różnica.
Potem są makówki.
U rodziców i w sumie u teściów też potem na stół wędruje chleb, ziemniaki, kapusta z grzybami, ryby, kompot z suszu. Na koniec pierniki, ciastka, wino wytrawne dla tych co lubią.
U nas na początek zupa „ścierka” (tak ja nazywam od dziecka) to taki kwaśny barszcz z suszonych grzybów samych…
Potem barszcz z uszkami, grzybowa z makaronem, karp ze smażonymi pieczarkami, pierogi z kapusta i grzybami i tyle :)
Dzieeczyny jak odetkac ten cholerny nos. No gdzies tam daleko przytkany oddycham japetą przez to 😁 sucho w gardle i przez to wszystko mam wrazenie ze jakos nie moge zlapac oddechu ( tutaj moze juz wjezdzac moja nerwica 🤪) . Atakuje sola fizjologiczna , inhalcje i juz mnie to tak na maksa irytuje... :(
może Olbas? Ale nie do inhalacji tylko skropić sobie ubranie?
Jak syn był malutki to lekarka kazała mu tym kropić poduszkę jak miał zatkany nos :)
 
reklama
A ja się zastanawiam nad prenatalnym bo wyczytałam że jedna kobitka miała większego dzidziusia niż wg OM i 13tc to może być za późno na prenatalne. A ja właśnie w tym tyg sobie ustawiłam. Moje dzieciątko jest na razie większe o 3-4dni i sama nie wiem co myśleć. Następna wizyta u lekarza to 28.12 to będzie wg OM 10+2 a wg USG 10+6. Mam nadzieję że w tym dniu dowiem się czegoś wiecej.
 
Sama się nauczyłam. Moim zdaniem nie trzeba iść na kurs, można samemu to opanować 🙂 (Chociaż kursy ogólnie są fajne, sama kilka zrobiłam, ale nie stricte medytacyjne tylko bardziej o świadomości).
Dużo materiału o medytacjach jest na YouTube. Medytacje prowadzone są super na początek. Są różne o różnej długości, możesz wybrać jakąś co trwa 10 min albo pół godziny albo dłużej, zależy ile masz czasu.
Jeśli chcesz mogę podesłać linki do kilku, co lubię i stosowałam na początku.

Ogólnie od trudnego czasu w moim życiu, gdzie miałam dużo stresów zaczęłam się interesować duchowością i medytacją i bardzo mi to pomogło.
Uwielbiam relaksacyjne koncerty "Misy gongi" ale to akurat uczestnictwo w 1 trymestrze nie jest wskazane ze względu na bardzo silne wibracje. Ale słuchać na YouTube można 🙂
to poprosze o link
 
Jeju dziewczyny ... jak ja Wam zazdroszcze tej energii. Cos tam gotujecie. Ja omijam kuchnie szerokim lukiem i gotuje bo musze. Ale nie mam weny. Milion rzeczy bym zjadla ale kompletnie brak energii zeby cokolwiek zrobic a z tym gilem teraz to juz caly dzien w lozku :( .
 
A ja się zastanawiam nad prenatalnym bo wyczytałam że jedna kobitka miała większego dzidziusia niż wg OM i 13tc to może być za późno na prenatalne. A ja właśnie w tym tyg sobie ustawiłam. Moje dzieciątko jest na razie większe o 3-4dni i sama nie wiem co myśleć. Następna wizyta u lekarza to 28.12 to będzie wg OM 10+2 a wg USG 10+6. Mam nadzieję że w tym dniu dowiem się czegoś wiecej.
Nie strasz…
Ja mam prenatalne w12+0….😱
Czyli już w 13 tygodniu…
 
reklama
Sama się nauczyłam. Moim zdaniem nie trzeba iść na kurs, można samemu to opanować 🙂 (Chociaż kursy ogólnie są fajne, sama kilka zrobiłam, ale nie stricte medytacyjne tylko bardziej o świadomości).
Dużo materiału o medytacjach jest na YouTube. Medytacje prowadzone są super na początek. Są różne o różnej długości, możesz wybrać jakąś co trwa 10 min albo pół godziny albo
Jeśli chcesz mogę podesłać linki do kilku, co lubię i stosowałam na początku.

Ogólnie od trudnego czasu w moim życiu, gdzie miałam dużo stresów zaczęłam się interesować duchowością i medytacją i bardzo mi to pomogło.
Uwielbiam relaksacyjne koncerty "Misy gongi" ale to akurat uczestnictwo w 1 trymestrze nie jest wskazane ze względu na bardzo silne wibracje. Ale słuchać na YouTube można 🙂
Mnie te misy do szału doprowadzają 😃 nie raz miałam przyjemność słuchać, a właściwie czuć wibracje na żywo, nerwowa jestem po tym jak osa. 🤭
 
Do góry