reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Ja to szanuje i dlatego nie wchodzę tutaj tak często jakbym wchodziła normalnie. Jestem w 1 ciąży o która się rok starałam i okropnie mnie stresują te wszystkie historie. Wiem, ze to cześć życia, bardzo ważna każdej z dziewczyn, i absolutnie tego nie podważam, nawet nie wyobrażam sobie co czuje taka kobieta, ale jak czytam takie historie w 1 trymestrze ciazy to mnie to bardzo stresuje. I po prostu chciałabym więcej tutaj optymizmu :) ale forum to nie koncert życzeń 😂 i to szanuje, nie drążmy już tego. Nawiązałam do jakiegoś postu innej koleżanki :)

PS Może polećcie lepiej jakieś fajne kryminały na Netflixie. Jak któraś lubi takie klimaty. Oglądałam ostatnio Modliszkę i The Valhalla Murders, oba spoko. Kasztanowy Ludzik tez fajny. A może jakiś dobry film w tych klimatach? Ja w ogóle kocham program ID jak którakolwiek wie co to jest 😂 mówię do męża, ze urodzę jakiegoś zabójcę, mówi, ze jestem nienormalna 😂😂😂 aaa i nowy sezon Dextera jest spoko.
Ja polecam wszytskie seriale na podstawie ksiazki cobena Np bez pożegnania ostatnio ogladalam. Nie pamietam tytułów ale naprawdę trzymają w napięciu.
 
reklama
Mi się mega podobał "sex edukacja" [emoji6]
Ja z mężem oglądam zbrodnia. Polski nawet spoko.

Ja miałam jak nie piłam koli tylko soki. Jak pije gazowane to nie mam.

Po za tym skończyłam oglądać Porcelanowego króla na 12 odcinku bo więcej nie ma. Następny 3 grudnia. Ta data również zakończy mój ulubiony serial Dom z papieru. Także jakie seriale polecicie?
 
Cześć dziewczyny,

ja z pytaniem czy któraś z Was tez ma problemy z zaparciami/wzdeciami?
Staram się naprawdę uważać na to co jem a mimo wszystko co wieczór mam brzuch jak balon i ten dyskomfort :|
Czy używacie jakiś lekarstw? Czytałam ze niby można brać espumisan, a jednak babka w aptece mi mowi ze najlepiej to nie brać :/

ja mam, I to nigdy nie było moim problemem aż do teraz jak zaszłam w ciążę. Łączę się w bólu.
Piąteczka 🙈🙉🙊
czasami to masakra jest. Niezależnie od tego co zjem, czy jest to jakakolwiek zupa , pierogi, warzywa , mięso, sałatka owocowa... cokolwiek co zjem na obiad, wydyma mnie i trzyma do wieczora a potem późnym wieczorem ruszają ... gazy.
Kiedyś takie coś było tylko wtedy gdy była przysłowiowa fasolka po bretońsku, a teraz codziennie.
 
Cześć dziewczyny,

ja z pytaniem czy któraś z Was tez ma problemy z zaparciami/wzdeciami?
Staram się naprawdę uważać na to co jem a mimo wszystko co wieczór mam brzuch jak balon i ten dyskomfort :|
Czy używacie jakiś lekarstw? Czytałam ze niby można brać espumisan, a jednak babka w aptece mi mowi ze najlepiej to nie brać :/
Na zaparcia polecam pić dużo wody i jeść śliwki suszone.
Na wzdęcia biorę espumisan, ale jak już naprawdę mocno mnie męczą
 
możesz, ale nie za często. Jak zjesz raz na pół roku to nic sie nie stanie. Chyba chodzi o to, ze za duzo witaminy a ma jesli dobrze pamiętam
Tak ma wit A, jest to udowodnione naukowo, że retinol szkodzi płodowi, dlatego też zrezygnowałam i wymieniłam też kosmetyki ponieważ miałam wiele kremów z retinolem właśnie. Wolę nie ryzykować i nie jeść w ogóle.
 
reklama
Dziewczyny właśnie wyczytałam, że nie możemy jeść wątróbki...Szkoda a miałam smaka 😁
No jak to! Planowałam w sobotę robić! To przez witaminę A? Ja coś kojarzę, że sporadycznie można w małej ilości bo pamiętam, że to było zagadnienie w pierwszej ciąży :p ja wyjątkowo lubię wątróbkę. Chyba ta z indyka była bardziej zalecana jak już musi być.
 
Do góry