reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
No jak to! Planowałam w sobotę robić! To przez witaminę A? Ja coś kojarzę, że sporadycznie można w małej ilości bo pamiętam, że to było zagadnienie w pierwszej ciąży :p ja wyjątkowo lubię wątróbkę. Chyba ta z indyka była bardziej zalecana jak już musi być.
Ja tam jestem trochę strachajło i wolę nie ryzykować, tak samo z alkoholem ani jednego łyczka nie wezmę etc. Tak po prostu dla mojego świętego spokoju 😉😁
 
Ja tam jestem trochę strachajło i wolę nie ryzykować, tak samo z alkoholem ani jednego łyczka nie wezmę etc. Tak po prostu dla mojego świętego spokoju 😉😁
Tylko wiesz, witamina A też jest jednocześnie potrzebna w ciąży. Trzeba uważać żeby jej nie przedawkować, ale wyłączenie jej zupełnie z diety też nie będzie zdrowe. Wszystko z umiarem. No poza alkoholem w ciąży. Szczególnie, że mamy tyyyyle zamienników teraz :) No i papierosów też nie umiem zrozumieć w ciąży ale to pewnie dlatego, że nigdy ich nie rozumiałam :) więc po prostu ten stan niezrozumienia u mnie się potęguje ;P
 
Dziewczyny właśnie wyczytałam, że nie możemy jeść wątróbki...Szkoda a miałam smaka 😁
Tam faktycznie chodzi o duże ilości witA. W ciąży max ilość witA na dobę to 3000mcg ( jednostka miary ) Problem polega na tym że zaledwie 100g wątróbki ma jej znacznie znacznie znacznie więcej.

Za mną np chodzi sushi a to surowa rybka więc kicha 😫 i tu ryzykować też nie będę bo akurat ten jeden raz się zatruję i co ?
 
Tam faktycznie chodzi o duże ilości witA. W ciąży max ilość witA na dobę to 3000mcg ( jednostka miary ) Problem polega na tym że zaledwie 100g wątróbki ma jej znacznie znacznie znacznie więcej.

Za mną np chodzi sushi a to surowa rybka więc kicha 😫 i tu ryzykować też nie będę bo akurat ten jeden raz się zatruję i co ?
Ciężki Nasz los 😅 mój mąż ostatnio mówił mi, że na spotkaniu jadł najpyszniejszego tatara ever i że by mi smakował 🤤
 
Tam faktycznie chodzi o duże ilości witA. W ciąży max ilość witA na dobę to 3000mcg ( jednostka miary ) Problem polega na tym że zaledwie 100g wątróbki ma jej znacznie znacznie znacznie więcej.

Za mną np chodzi sushi a to surowa rybka więc kicha 😫 i tu ryzykować też nie będę bo akurat ten jeden raz się zatruję i co ?
Ale są wersje z rybą grillowaną (taką jutro planuję z synem :) ) więc jakieś zamienniki też są :)
 
reklama
Do góry