reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Ale podstawowe prenatalne? Plus pappa? Ja też dostałam na nfz od gin, mam 22.12 ale właśnie nie raz pisałam że mocno myślę o nifty
ja się zapisałam na prenatalne prywatnie (bo gimekolozka subtelnie odradzala mi luxmed) i pappa prywatnie też zrobię, bo nie łapię się na żadne skierowanie. Jak cokolwiek będzie niepokojącego to lecę na nifty, ale na razie się nie nastawiam
 
reklama
To u mnie jest zakaz osób towarzyszących 🙄

Ale tak jak ktoś wyżej napisała dopochwowe nie chciałabym żeby mąż się przyglądał natomiast póki co jest zakaz i trochę smutek. Ślub tez braliśmy w pandemie i suknie sama wybierałam 🥲
u mnie też zakaz osób towarzyszących ;// teraz to może nie, ale jak już normalne usg będzie to chciałabym żeby mąż był.
Z drugiej strony nie wiem jak to potem będzie, bo przez mój tłuszcz na brzuchu może być problem z usg ;/
 
To u mnie jest zakaz osób towarzyszących 🙄

Ale tak jak ktoś wyżej napisała dopochwowe nie chciałabym żeby mąż się przyglądał natomiast póki co jest zakaz i trochę smutek. Ślub tez braliśmy w pandemie i suknie sama wybierałam 🥲
Jak będzie np za miesiąc to w sumie i ja nie wiem, na razie wizyty są tak ułożone że gdy jedna kończy wizytę to przychodzi na swoją wizytę następna. Od czasu pandemii jeszcze nie natrafiłam na sytuację żeby w poczekalni siedziały bodaj nawet 2 osoby. Taki fajny system rejestracji ma .

My też braliśmy ślub w pandemii. Jak wygrana w totka 😂 my np baaardzo się cieszyliśmy że impreza weselna odwołana bo i kasę za lokal nam zwrócili i orkiestra oddała zaliczkę a ile kasy się zaoszczędziło to nawet nie liczę.
 
Dziewczyny, czy Wy macie zalozone karty ciazy?
Myślę, że na najbliższej wizycie będzie założona, wtedy będzie 8+3, to dopiero pierwsza wizyta u prowadzącego stąd taki termin. W pierwszej ciąży mialam u niego wizytę w 6 tygodniu, ale było jeszcze troszkę za szybko i powiedziqp, że założymy na następnej i wtedy wychodził jakoś 9 tydzień.
 
Ja prenatalne 22.12
Ja prenatalne też mam już umówione na 28.12, ale poza tym to mam wizytę na 30.11, 22.12, 12.01, 02.02 i tak co trzy tygodnie. Teraz po tej wizycie albo może po grudniowej to będę ustalać już termin drugich prenatalnych i chyba do lipca terminy wizyt, bo straszny ścisk do mojego lekarza jest. Ale jest świetnym ginekologiem-poloznikiem. Do tego robi prenatalne, pracuje w szpitalu I jest z nim kontakt telefoniczny, zawsze oddzwania j odpisuje na SMS, więc się nie dziwię.
 
U nas jest tak, że fotel i aparat sa za parawanem. Maz mnie nie widzi, ale widzi to co na monitorze przede mna.
U nas jest tak, że na wizytę można przyjść z jedną osobą towarzyszącą. Ja swojego zabieram dopiero na pierwsze prenatalne i później będzie chodził ze mną już do końca. Zawsze na wizytach jest tak, że najpierw jest badanie na fotelu i jestem sama, a później on wchodzi i już jesteśmy razem na samo usg :)
 
reklama
Możesz coś więcej powiedzieć na temat porodu w Stanach? Kiedyś czytałam, że podobno w USA nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie i za wszelkie leczenie szpitalne się płaci. A jak to jest z porodem w takim razie? I czy to prawda przede wszystkim 😉
Tak to prawda. Za poród trzeba płacić. Ja pewnie będę rodzić w Cedars-Sinai i tam tanio nie jest. A co do ubezpieczenia to mamy wykupione pakiety medyczne
 
Do góry