reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

I to już widać od razu na pierwszej wizycie USG jak już jest zarodek tak? A co jeszcze na takiej pierwszej wizycie można się dowiedzieć z takich standardowych wieści? Albo o co pytać? 🤔 Wybaczcie za dociekliwe pytania, ale to moja pierwsza ciąża i chętnie posłucham rad innych mam 😉

Widać, widać dodatkowo jeszcze według teorii Ramzi to świadczy też o płci dziecka - no ale to już coś w stylu wróżbity Macieja. Ale jak ma się dystans to można sobie poczytać :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Widać dodatkowo jeszcze według teorii Ramzi to świadczy też o płci dziecka - no ale to już coś w stylu wróżbity Macieja. Ale jak ma się dystans to można sobie poczytać :D
Napiszesz coś więcej ? [emoji28] Liczę na dziewczynkę [emoji86] ale horoskop płci wróży mi drugiego chłopaka - ku uciesze męża [emoji28][emoji86]
 
Napiszesz coś więcej ? [emoji28] Liczę na dziewczynkę [emoji86] ale horoskop płci wróży mi drugiego chłopaka - ku uciesze męża [emoji28][emoji86]

24992e_c05501fe52ec415681ec721fc2f0e578_mv2.jpg
 
Ja w końcu po 🥰🥰 uff tyle nerwów! "Widzę tu żyjące dziecko" - i w sumie więcej się dowiedziałam 🤣 serce jest, bije, mąż widział, mnie nawet nie pokazali 🙈🙈 nie wiem czemu ale było bez dźwięku (czy to jakaś ekstra opcja usłyszeć bijące serce??) Tydz. 6+6. Kartą ciąży, zaświadczenie do pracy i l4 bo strasznie kiepsko się czuje. Kolejna wizyta 7 grudnia. W ogóle nic nie zrozumiałam co mam kiedy zrobić 😂😂 także będę śledzić forum i co piszecie bo jakiś nieogar ze mnie okrutny
 
Ja w końcu po 🥰🥰 uff tyle nerwów! "Widzę tu żyjące dziecko" - i w sumie więcej się dowiedziałam 🤣 serce jest, bije, mąż widział, mnie nawet nie pokazali 🙈🙈 nie wiem czemu ale było bez dźwięku (czy to jakaś ekstra opcja usłyszeć bijące serce??) Tydz. 6+6. Kartą ciąży, zaświadczenie do pracy i l4 bo strasznie kiepsko się czuje. Kolejna wizyta 7 grudnia. W ogóle nic nie zrozumiałam co mam kiedy zrobić 😂😂 także będę śledzić forum i co piszecie bo jakiś nieogar ze mnie okrutny

Na tym etapie mi lekarz zawsze mówił, że nie będziemy "męczyć" słuchaniem - nie wiem na ile to prawda, ale serduszko słyszałam zwykle później 8-10tc
 
Zagnieżdżenie zarodka jest albo na przedniej ścianie macicy, albo tylnej. Jedno i drugie jest normalne. Jak jest na przedniej to ruchy dziecka są mniej odczuwalne, bo amortyzowane, więc ja np. Czułam pierwsze dopiero po 20tc i później nie było ich dużo. Na tylnej to znaczy że loYsko jest na tylnej ścianie i tyle ;)
Dzięki dziewczyny, to dla mnie nowość 😁.
 
Dziewczyny wiem ze to kontrowersyjny temat ale czy sa tu jakieś nie zaszczypawkowane na korone tak jak ja ?
Szczepicie się w ciąży czy odpuszczacie ? Kurde Nie wiem co robic. Bede w poniedzialek to konsultować z ginem. Z jednej strony strach sie szczepić w ciąży aa z drugiej strach złapać covida.
 
reklama
I to już widać od razu na pierwszej wizycie USG jak już jest zarodek tak? A co jeszcze na takiej pierwszej wizycie można się dowiedzieć z takich standardowych wieści? Albo o co pytać? 🤔 Wybaczcie za dociekliwe pytania, ale to moja pierwsza ciąża i chętnie posłucham rad innych mam 😉
No w zasadzie to ja o nic szczególnego nie pytałam, bo ja chodzę do takiej spoko kliniki, że oni sami wszystko mówią:D
Można się dowiedzieć właśnie na której ścianie, czy jest serduszko, czy dobrze zagniezdzone, czy ściany macicy mają odpowiednia grubość i jakie badania wykonać na następną wizytę. U mnie to serduszko było widoczne w 6+3, ale przepływu jeszcze nie udało się odczytać .
 
Do góry