reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Dziewczyny robiłam takie badania, które nazywają się "alloprzeciwciała". Ja mam grupę krwi - , a mąż ma +. Czy któraś ogarnia czy wynik jest dobry czy zły? 🙈😬😬
 

Załączniki

  • db68d0c6-0214-4d1d-8ec5-b5de41dd9e16.jpg
    db68d0c6-0214-4d1d-8ec5-b5de41dd9e16.jpg
    15,5 KB · Wyświetleń: 53
reklama
Dziewczyny czy którąś z Was w 5 tyg, a dokładnie 5+4 nadal nie bolały piersi? Bo u mnie to nie jest nawet tak, że przestały czy coś tylko nawet nie zaczęły i nie wiem czy to normalne czy się martwić, że coś jest nie tak? 🤯

Mnie nie bolały w ciąży z chłopcem :) (tak, tak wiem że to nic nie znaczy)
 
W 4 tyg widać pęcherzyk, od 6 widać kropkę, a od 7-8 można zobaczyć bijące serducho. Z tego co czytałam :)
No dobrze. Więc nie wytrzymałam i właśnie zapisałam się na USG w piątek na 9.20😉😁😁 to będzie 5+1 😁 druga wizyta u lekarza w poniedziałek w tedy 5+4. Dobrze liczę? 😂 dziś jest 4+5😂😂
Od ostatniego USG na którym nic nie było minie 9 dni więc już coś powinno być widać. 😉
 
Dziewczyny robiłam takie badania, które nazywają się "alloprzeciwciała". Ja mam grupę krwi - , a mąż ma +. Czy któraś ogarnia czy wynik jest dobry czy zły? 🙈😬😬
Ja mam tak samo -, mój chłopak + po prostu będziemy musiały przyjąć jakiś zastrzyk później. A wynik dobry to znaczy, że nie masz tych przeciwciał
 
Ostatnia edycja:
Jeśli któraś ma ustalony termin wizyty na listopad, to dopiszę [emoji846]

Wizyty u ginekologa [emoji1768][emoji256]

15.11 - @Aniela112, @natusia.mamusia86, @Justyna85.12, @Helenka36

16.11 - @Majka92, @CiagleNiewyspana, @Jessi123
17.11 - @Ironka, @Agniecha13
18.11 - @Gabi1988, @Mamusia_2022
22.11 - @StKarolina, @Andziulka30+, @KociaraKlara
23.11 - @Cactus1, @A może by... , @Madzia86G
24.11 - @Merlot, @Maarimbaa, @Agniecha13, @Ironka, @Coff, @Aine_
25.11 - @lisio, @izabela.keska@vp.pl, @K27iM37,
29.11 - @Dreamy
30.11 - @Aaagaa
Ja 26.11 [emoji3526]
 
Chodzi o to, gdzie się wczepił zarodek - tam też będzie łożysko. Mi lekarz mówił o tym gdzie jest łożysko, nie mówił gdzie jest umiejscowiony zarodek, więc spokojnie. To tak na prawdę bez większego znaczenia, czy jest z przodu czy z tyłu. Jedyna różnica tak na prawdę jest taka, że z przodu łożysko amortyzuje ruchy / kopnięcia dziecka i mama słabiej / delikatniej je czuje [emoji3526]
Dziewczyny o co chodzi z tą tylna ściana? Mi lekarz nic nie mówił czy przednia, czy tylna [emoji1745]
 
Niekoniecznie. W obu ciążach miałam na przedniej ścianie i faktycznie w pierwszej ruchy czułam bardzo późno, dodatkowo bardzo słabo. Za to w drugiej od 15tc i to mega intensywnie (nawet nie sądziłam, że można czuć tak wcześnie) i pod koniec to miałam już dość. Jedyna różnica jaka u mnie była to waga - pierwsza start 86kg - koniec 100kg, druga start 60kg - koniec 72kg
Pewnie, że nie u każdego, lozysko może być wyżej, niżej, mniejsze większe i można czuć, jednak spora część kobietek z przednia ściana słabiej odczuwa i później. Mając z przodu jest większa szansa na późniejsze i słabsze odczuwanie i po prostu warto o tym wiedzieć, aby nie panikować.
 
reklama
Dziewczyny czy którąś z Was w 5 tyg, a dokładnie 5+4 nadal nie bolały piersi? Bo u mnie to nie jest nawet tak, że przestały czy coś tylko nawet nie zaczęły i nie wiem czy to normalne czy się martwić, że coś jest nie tak? 🤯
Ja według USG 5+5 według OM 6+5 i nie mam żadnych objawów. Zmęczona jestem jak zawsze ale choruje na niedoczynność więc się już przyzwyczaiłam i mam wieczorami bóle brzucha. Serce na USG było więc nie masz się czym martwić, objawy nie świadczą o zdrowej i dobrze rozwijającej się ciąży, bez objawów też jest wszytko ok.
 
Do góry