reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny jeśli chodzi o prenatalne z OM termin wychodzi na 25.07 z ostatniego USG na 30.07. Lekarz u którego chciałam robić badanie ma urlop i wyznaczył mi termin dopiero na 24.01 i tutaj według USG to będzie 13+2 ale jeśli z OM to 14+1 wiec chyba już za późno. Blada już jestem 😂 a mój lekarz prowadzący powiedział ze może się jeszcze bujnac i określi termin na następnej wizycie czyli 31.12 kiedy podejrzewam ze już do żadnego lekarza na prenatalne się nie dostanę.. i co tu począć ?
 
Czy znajdę spośród Was kogoś kto choruje na nerwicę lękową + stany depresyjne, kto jest dalej na lekach lub odstawił w ciąży? Walczę o każdy tydzień żeby nie wracać jeszcze do leków, ale nie wiem ile wytrzymam. Może ktoś ma już jakieś przemyślenia w tym temacie?
Ja próbowałam odstawiać leki w trakcie starań o dzidziusia. Teraz odstawiłam zupełnie są dni ze jest zle ale na razie sobie jakoś radzę. Ty odstawiłas od razu gdy dowiedziałaś się o ciąży? Mogę zapytać jakie leki przyjmowałas?
 
Słuchajcie, mimo brania duphastonu 3x1 miałyście jeszcze jakies krwawienia? W szpitalu biorę dopiero 3 dzień od niedzieli i było ok. Nie widziałam plamien nic, aż tu poszłam do WC i się zmartwiłam. Na papierze zobaczyłam tak jakby krew, nie za dużo, bardziej to plamienie, jednak czerwone. Kurczę:( Brałam o 14 i teraz niedawno kolejna tabletkę, miałam nadzieję że już będzie ok. Spotkalyscie się z taką sytuacją? Lekarz jak mnie badał mówił o nadzerce. Myślicie że mimo brania leku takie plamienie jest normalne, jutro zapytam lekarza rano podczas wizyty. Jeszcze będę obserwować co się dzieje w nocy i z rana. Nie boli mnie też jakoś bardziej.
Kochana ja miałam plamienia i krwawienia przez 4 tygodnie mimo brania duphastonu 3x1 oraz luteiny 3x2.
Także spokojnie, daj czas organizmowi aby wszystko się uspokoiło. Na pewno będzie dobrze 😊
 
Dziewczyny jeśli chodzi o prenatalne z OM termin wychodzi na 25.07 z ostatniego USG na 30.07. Lekarz u którego chciałam robić badanie ma urlop i wyznaczył mi termin dopiero na 24.01 i tutaj według USG to będzie 13+2 ale jeśli z OM to 14+1 wiec chyba już za późno. Blada już jestem 😂 a mój lekarz prowadzący powiedział ze może się jeszcze bujnac i określi termin na następnej wizycie czyli 31.12 kiedy podejrzewam ze już do żadnego lekarza na prenatalne się nie dostanę.. i co tu począć ?
Dzieciątko nie powinno być większe niż 8,5 cm żeby badanie mogło być prawidłowo przeprowadzone.
Myślę, że jak będziesz 31.12 na wizycie (a może uda się załatwić wcześniej wizytę?) to lekarz powie Ci jak maluszek rośnie, powinnaś z nim porozmawiać i zapytać, czy dziecko nie będzie już za duże na prenatalne. I ewentualnie trzeba szukać innego lekarza na trochę wcześniejszy termin, jak wytłumaczysz sytuację, to na pewno znajdzie się jakieś miejsce.
 
Kochana ja miałam plamienia i krwawienia przez 4 tygodnie mimo brania duphastonu 3x1 oraz luteiny 3x2.
Także spokojnie, daj czas organizmowi aby wszystko się uspokoiło. Na pewno będzie dobrze 😊
Wtrace sie :) Bralas Duphaston i Luteine jednoczesnie? Mi po wyjsciu ze szpitala przepisali, lekarz w Lodzi mowil, ze nie ma takiej potrzeby i mam zostac przy Duphastonie a z kolei jak bylam tutaj u lekarza na miejscu to mowil ze mam brac i to i to. Myslalam, ze sam Duphaston daje rade 🤔
 
Dziewczyny jeśli chodzi o prenatalne z OM termin wychodzi na 25.07 z ostatniego USG na 30.07. Lekarz u którego chciałam robić badanie ma urlop i wyznaczył mi termin dopiero na 24.01 i tutaj według USG to będzie 13+2 ale jeśli z OM to 14+1 wiec chyba już za późno. Blada już jestem 😂 a mój lekarz prowadzący powiedział ze może się jeszcze bujnac i określi termin na następnej wizycie czyli 31.12 kiedy podejrzewam ze już do żadnego lekarza na prenatalne się nie dostanę.. i co tu począć ?
No to spróbuj zapisać się wcześniej na prenatalne? Ja to załatwialam jeszcze przed pierwszą wizyta u lekarza, na recepcji.
 
Kochana ja miałam plamienia i krwawienia przez 4 tygodnie mimo brania duphastonu 3x1 oraz luteiny 3x2.
Także spokojnie, daj czas organizmowi aby wszystko się uspokoiło. Na pewno będzie dobrze 😊
Dziękuję za odpowiedź. Jestem w szpitalu też z tego powodu, nie chciałabym być tutaj bardzo długo. Wolę leżeć w domu i odpoczywać, niedługo święta. W domu maluch 1,5 roczku. Boje się że lekarze w takiej sytuacji będą mnie tu trzymać dłużej. Myślę że wiecie o co mi chodzi, nie lubię szpitala. Porozmawiam z lekarzami
 
reklama
Nie było mnie 1 dzień i ponad 40 stron do nadrobienia, ale wkoncu udało sie.
Zazdroszczę wam dziewczyny trochę tych L4. Ja niestety mam swoją działalność i jak nie bede pracować to nie nede mieć kasy. Do tego mam przyjęte zamowienia do mają, mam pobrane zadatku, trzymają mnie umowy.
Całe szczęście, że nie mam żadnych przeciwskazań do pracy. Chociaż przyznaje ze ciągle zmęczenie, mdlosci, bóle głowy, senność wcale mi tego nie ułatwiają. Ale mam ten plus że jadę do pracy wtedy kiedy mi pasuje i pracuje tyle ile mam siły, byle się wyrobić z zamówieniami na sobotę. Sezon weselny się skończył więc mam teraz dużo mniej pracy i tez się z tego bardzo cieszę.
 
Do góry