reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

A ja zauważyłam, że część nowych tylko napisała jeden post, że chcą dołączyć do zamkniętej i ślad po nich przepadł [emoji6] wg mnie nie ma co dłużej tu pisać, otworzymy zamknięta grupę, zacznijmy tam pisać - na razie bez uzewnętrzniania się i po np 2 tygodniach zrobi się czystki - tylko trzeba jakieś zasady ustalić.
Ja jestem podobnego zdania. Jak ktoś dłuższy czas nie będzie się udzielał to wiadomo... przynajmniej jak będzie prywatna to ograniczymy podczytywanie bez udzielania się, a kto jak będzie chciał to się "uzewnetrzni" w odpowiednim czasie :)
 
reklama
Ja póki co tylko leżę i tylko śpię rozłożyło mnie przeziębienie. Dziś mam wizytę u ginekologa. Aplikacja dziś pokazała 11 tydzień 🤩
Ma ktoś dziś wizytę?
i mnie znow dopadl gilos. Kurde a dopiero co w listopadzie przeciez mialam. Ja tego nie kumam tyle witamin ile my w ciazy bierzemy magnez witd owoce itp a gil za gilem. U mnie gil drapanie w nosogardle i ogolne rozbicie. Wzielam 1apap :( od poczatku ciazy tyle rwzy mnie glowa bolala i sie powstrzymywalam a teraz mialam tak dosc wczoraj tego stanu ze wzielam. Co prawda ba wizycie pytalam lekarke o apap powiedziala ze paracetamol mozna spokojnie brac. Nie poszlam dzis do pracy. Caly zeszly tydz kolega z pokoju kichal i smarkal i o..zalapalam. zostalam dzis w domu corce zrobilam wagary a stary z synem pojechali jeden do szkoly drugi do pracy. My pracujemy razem wiec pojdzie do szefowej jak sie pojawi i powie ze mnie rozlozylo. Cos mnie podbrzusze dzis boli kurczaki i ogolnie przez gilosa czuje sie jak kupa.
Jesli chodzi o grupe to ja tez bym zamknela chyba wszystkie zdecydowane dziewczyny juz tu sa. Ja bym chetnie sie bardziej zintwgrowala otworzyla ale to jest siec jak wiem ze podczytuje mnie kilkanascie osob ktore nawet sie nie odzywaja to jakos nie bardzo ...
 
Ale jak większość stad zniknie to jak maja się udzielać :) Myśle żeby poczekac jescze chwile i to się wyklaruje. Dziewczyny są tez w młodych ciążach mogą na razie bać się pisać a potem rusza z kopyta.
Mi się wydaje, że może też opcja żeby po prenatalnym zamknąć grupę? Będziemy je pewnie miały na przełomie grudnia i stycznia. U nas na marcowkach powstała grupa zamknięta, osoby, które doszły potem na otwarte udzielały się same, a niektóre z zamkniętej co jakiś czas też pisały na otwartym, jak kto woli i później poszła propozycja żeby udzielajace się na otwartym przyjąć do grupy zamknietej jakby chciały.
 
@StKarolina uważaj na ten ból. Jeśli on zaczyna kłuć typowo w pośladku i zdaża mu się promieniować to mogą to być początki rwy, czego ci nie życzę i może to po prostu ucisk na jakiś nerw jeśli masz pracę siedzącą. Tu nie ma znaczenia czy się cały dzien siedzi czy pracuje fizycznie i cały dzień stoi. I to nie jest zależne od tego czy jest ciąża czy nie.
Ja mając 35lat miałam już rwę z kilka dobrych razy. Teraz gdy już go znam ( ten rodzaj bólu ) to za wczasu idę do lekarza chociaż teraz nie wiem coby mi przepisał bo dostawałam na zwiotczenie mięśni i przeciwbólowe po których traciłam kontakt z rzeczywistością.
Ale miałam też tego pecha , ze rwa uderzyła nagle z dnia na dzień z taką siłą, że przez pewien czas chodziłam na czworakach albo cały czas stałam. Siedzenie w jakiejkolwiek pozycji było torturą, nawet byłam zmuszona do tego żeby załatwiać się na stojąco ☹
Gdy się położyłam to rodzice musieli pomagać mi wstać i nie dało się żebym nie płakała.

@Marta1raz a Duphaston już brałaś wcześniej w tej ciąży czy jest to twój pierwszy raz ?
Badał Ci ktoś kiedyś wit b12, miałaś suplementowana przy rwie ?
 
@AnnMar88 spałam dziś z poduszkami między nogami i na boku żeby się przestawić. Łatwe to to nie będzie. Ja zasnęłam dopiero po paru godzinach gdy te poduszki w końcu wyrzuciłam i położyłam się tradycyjnie na brzuchu 🤦‍♀️
Rety... ja to zaczęłam siebie obserwować i zawsze wpycham kołdrę między nogi i śpię na boku. Może u mnie lepiej pójdzie zatem :D ale dzieki za test i info!
 
Cześć wszystkim ☺ u mnie noc średnio przespana ;/ o 5:30 sąsiadka do góry zaczela czymś walić i dość ze ja się obudziłam to i syn się obudził 🙈 ale usnął i musialam go budzić 7;30 wstał i mówi mamusia ale poczekaj na mnie z pierniczkami bo on też chcę pięć o dekorować, więc wieczorem będziemy piec ciasto już gotowe w lodowce,

Ja też sądzę że możemy zakładać grupę zamknięta ja może i tak się nie udzielam ale codziennie coś napisze 😉 jak będziemy w grupie zamkniętej wtedy opowiem i więcej o sobie tu na otwartym za bardzo nie chce :/

A co do płatności to właśnie powyżej 30 os płaci pracodawca a poniżej 30os ZUS, ja pracuje w firmie dużej więc mi płaci pracodawca i zawsze mam wynagrodzenie tak jak miałam w trakcie pracy, teraz jestem na L4.

Też biorę Duphaston 2x1 i bolala mnie głowa jeden raz a tak jest ok.
Czuje się jak bym nie była w ciazy 🙈 przeszły mi wszystkie objawy jedynie co to jak się dotknie piersi to troszkę bolą ale po za tym nic i mam nadzieję że jest wszystko dobrze bo wizyta dopiero 04.01 🙈
Badania prenetalne mam na 17.01 a tydzień wcześniej muszę jechać na oddanie krwi,
Teraz w piątek mam endokrynologa bo mam wynik z tarczycy 2,75 a norma w 1 trymestrze 2,5 , czy może któraś też miała taki wynik i co lekarz powiedział??
Miłego dnia ☺☺☺
 
reklama
Do góry