reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2022

dziewczyny nic nie pisałam, bo to przecież za wcześnie, ale lekarka pytała czy mam córki w domu, bo może być odmiana teraz, powiedziała, że coś obfite te płciowe wypustki, czy jakoś tak to nazwała, i można spekulować jedynie, że wyjdzie z tego nabiał 😅 zobaczymy czy dobrze obstawia
Jednak coś się święci :D
 
reklama
Ja też tutaj się dowiedziałam o tych badaniach, ale czy to nie jest tak, że prenatalne są podstawowe, a jeśli na prenatalnych wyjdzie coś nie tak to wtedy zlecają kolejne badania o których piszecie?
🙂
nie wiem, co ma byc to bedzie i tak na to nie mAM WPLYWU WIEC JUZ SIE PRZESTALAM MARTWIC :)
 
Dziewczyny, w środę jadę zrobić badania, bo za tydzień mam wizytę. Dostałam od lekarza skierowanie na badanie moczu, glukoze, elektrolity, magnez, odczyn Coombosa, kiłę, crp, tsh, ft3, ft4, anty TPO, anty TG, toksoplazmoze, CMV i HIV. Powiedzcie proszę czy do tych badań trzeba się jakoś przygotować? Czy to po prostu zwykle pobranie krwi i oddanie próbki moczu? Z jednej próbki zrobią te wszystkie badania czy krew oddaje się do różnych próbówek? Jestem kompletnie zielona w tym temacie....
 
@Wer-ka pobiorą ci kilkabo z jedne próbki wszystkiego nie zrobią. Glukoza czy magnez to inne badania od hivu czy toksoplazmowy bo te są z oddziału zakaźnego. Na czczo kochana musisz być. Do tych zakaźnych nie trzeba ale jeśli robisz wszystko razem z moczem i glukozą to trzeba na czczo.
 
Dziewczyny, w środę jadę zrobić badania, bo za tydzień mam wizytę. Dostałam od lekarza skierowanie na badanie moczu, glukoze, elektrolity, magnez, odczyn Coombosa, kiłę, crp, tsh, ft3, ft4, anty TPO, anty TG, toksoplazmoze, CMV i HIV. Powiedzcie proszę czy do tych badań trzeba się jakoś przygotować? Czy to po prostu zwykle pobranie krwi i oddanie próbki moczu? Z jednej próbki zrobią te wszystkie badania czy krew oddaje się do różnych próbówek? Jestem kompletnie zielona w tym temacie....
po prostu badanie krwi ( i moczu). Bądź nacczo. Pobiora kilka fiolek krwi ale spokojnie to zwykłe pobranie.
 
reklama
Nie. Pappa czyli test podwójny to podstawa.

Ok, to muszę się dodzwonić do przychodni i dowiedzieć czy to mam czy nie, bo lekarz mi nic nie mówił
Tak być powinno ze usg prenatalne określa jak wyglada syt wtedy lekarz zaleca dalsza diagnostykę bądź nie. Po 35 rz warto tak czy i aczej zrobić pappe.
Udało mi się w końcu dodzwonić do przychodni, gdzie jestem zapisana na badania prenatalne. Okazuje się, że oni od razu robią usg i pobierają krew do testu pappa. Lekarz mi nic o tym nie mówił, także może u Was dziewczyny (te co pisały że nie widza o tym badaniu) będzie podobnie.
 
Do góry