reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Zainteresowalam się tym testem pappa bo piszecie,że nie chcecie robić.. mój dr powiedział że zrobić A dopiero potem można myśleć o tych dodatkowych nifty. Znalazłam dosyć ważną wypowiedź na forum może warto wziąć pod uwagę cyt."
Robienie testu PAPP-A zawsze ma sens, bo, oprócz statystycznej oceny ryzyka wad, nieodpowiedni poziom białka PAPP-A może zwiastować problemy z łożyskiem. Lekarz może wtedy podjąc odpowiednie działania prewencyjne, np. wprowadzić kurację kwasem salicylowym w niskiej dawce (np. acard), zlecić częstsze badania, itp.
Link do: "Badania prenatalne" - czy są dla każdego? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet"
 
reklama
U mnie poza tymi piersiami ( przeważnie już delikatne, tylko od czasu do czasu bolą bardziej ) to z fizycznych objawów nie ma nic. Też mnie to martwi ale rozmawiałam z kuzynką która jest w 6m ciąży i mówi, że jeśli tak ma wyglądać ciąża to ona i 3lata może w niej chodzić 🤣 bo od początku tylko jeden raz wymiotywała, a tak to kompletnie nic nie czuje .
A byłaś ostatnio na badaniu ? Ja teraz już 2 tyg bez usg i jeszcze tydzień czekam na wizytę, wariuje 😫
Dzięki za ciepłe słowa chyba to jakoś buduje i uspokaja że to normalne
 
Dziękuję, że to napisałaś. Ja po 2 stratach, w których serduszko biło zbyt wolno również nie potrafię się cieszyć. Cały czas we mnie siedzi taki lęk, nawet przed pokochaniem tego kropka bo boje się, że 3 raz sobie już nie poradzę. W porównaniu z innymi mam dość lekkie objawy - mdłości i wrażliwość na zapachy tylko rano, a gdy popołudniu przechodzi to włącza mi się analizowanie i myślenie. Na szczęście zawsze pracuję od 14-20 i praca trzyma mnie w ryzach jakoś. Na usg najlepiej jakbym chodziła codziennie (mimo, że mam co tydzień). W czwartek kolejne, a ja siedzę i zastanawiam się jak mam przetrwać do tego dnia. W niedzielę będę 7+5 i jeżeli na usg w czwartek będzie ok to zamierzam powiedzieć rodzicom, ponieważ do tej pory informowałam tylko jak już było po wszystkim i chciałabym chociaż raz zobaczyć ich radość. Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo ciężki czas i ta świadomość, że tak naprawdę nie mamy na nic wpływu.
Nawet nie wiesz jak bardzo Cię rozumiem 😔
Pamiętam swoją radość w pierwszej ciąży, w drugiej też potrafiłam się cieszyć, a jak dowiedziałam się o tej to opanował mnie niesamowity strach. I cały czas mam gdzieś z tyłu głowy, że wszystko może się wydarzyć.
W tej chwili właściwie nie mam żadnych objawów, zaczyna mnie pobolewać brzuch, ale staram się trzymać w ryzach i nie panikować, raczej nastawiam się, że tym razem musi się udać!
 
A byłaś ostatnio na badaniu ? Ja teraz już 2 tyg bez usg i jeszcze tydzień czekam na wizytę, wariuje [emoji31]
Dzięki za ciepłe słowa chyba to jakoś buduje i uspokaja że to normalne
Ja też od wizyty już 2 tyg i dobry tydzień czekania jeszcze przede mną.. [emoji17] ja już wcale o moich snach, myślach, wizjach, obawach nie pisze.. to co się dzieje w mojej głowie to jakaś masakra.. ale potrzymuje mnie tutaj to forum, czas spędzony z dzieckiem albo ucieczka od myśli w pracy..
Musimy dać radę [emoji110][emoji110]
 
reklama
Zainteresowalam się tym testem pappa bo piszecie,że nie chcecie robić.. mój dr powiedział że zrobić A dopiero potem można myśleć o tych dodatkowych nifty. Znalazłam dosyć ważną wypowiedź na forum może warto wziąć pod uwagę cyt."
Robienie testu PAPP-A zawsze ma sens, bo, oprócz statystycznej oceny ryzyka wad, nieodpowiedni poziom białka PAPP-A może zwiastować problemy z łożyskiem. Lekarz może wtedy podjąc odpowiednie działania prewencyjne, np. wprowadzić kurację kwasem salicylowym w niskiej dawce (np. acard), zlecić częstsze badania, itp.
Link do: "Badania prenatalne" - czy są dla każdego? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet"
Ale pappa wychodzi też często źle przez wiek kobiety, przez nadwagę, choroby które ma, czytałam że nawet przez guzki tarczycy. Mi chodzi o to że ja się go boję bardzo bo często wychodzi źle i tylko strachu robi, czeka się na wynik 2 tyg, potem znów spotkanie z dr i znów czekanie na wyniki kolejnych badan o ile będzie się chcieć robić. Dlatego ja myślę o nifty odrazu i mieć spokojna głowę od początku.
 
Do góry