reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2022

Ale to na serio myslicue ze to od tego ?? Ja nic nie biore I też czuje się jak kupa nic mi się nie chce najchętniej cały dzień w łóżku bym przeleżała a jak mam zacząć gotować to mi się płakać normalnie cgce
Czytalam, że im wyższa beta tym bardziej nasilone objawy. Jak sprawdzalam na krzywej w necie to moja beta byla duzo powyzej średniej (taki wykres jak przyrasta pokazany na przestrzeni od 2 do 16 tyg chyba). A jak u Was? Mialyscie wysokie bety a brak objawow? Czy też to u Was jakoś skorelowane było z poIziomem bety?
 
reklama
Dziewczyny jeśli pracodawca nie ma możliwości zaoferowania ciężarnej innego stanowiska pracy (zgodnego z wymogami) to ma OBOWIĄZEK zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy! Wtedy kobieta nie jest na L4 ale do pracy nie przychodzi i dostaje swoje stałe wynagrodzenie.
Ja też ostatnio miałam zatarg z pracodawcą, dlatego całą rozmowę nagrywałam (na wszelki wypadek gdyby trzeba było iść do sądu pracy), ale faktem jest, że po macierzyńskim nie mam zamiaru tam wracać.
Bardzo dobrze! No generalnie jest tak, że rozumiem obie strony medalu. Jednak na wszelki wypadek dziewczyny uważajcie i nagrywajcie rozmowy, zapisujcie wiadomości. Warto walczyć o swoje bo te sprawy może później się ciągną ale sporo kobiet wygrywa. Może takimi małymi krokami kiedyś pójdą po rozum do głowy albo zastanowią się dwa razy nad tym czy zwolnić pracownika.
 
Trudno mi powiedzieć. Ostatnia betę badałam 24.11 i była 9018 (końcówka 6 tygodnia)
Czytalam, że im wyższa beta tym bardziej nasilone objawy. Jak sprawdzalam na krzywej w necie to moja beta byla duzo powyzej średniej (taki wykres jak przyrasta pokazany na przestrzeni od 2 do 16 tyg chyba). A jak u Was? Mialyscie wysokie bety a brak objawow? Czy też to u Was jakoś skorelowane było z poIziomem bety?
 
Trudno mi powiedzieć. Ostatnia betę badałam 24.11 i była 9018 (końcówka 6 tygodnia)
To ja miałam 9020 w 4+3. A wymioty, mdlosci i bole glowy zaczely mi się na poczatku 6 tyg.
1638362803635.png
 
Chodzi mi dokładnie o sprawy związane z rezygnacja z urlopu wychowawczego i przejście na L4 ciążowe [emoji6]
Rozwiń :) Chcesz wiedzieć czy możesz tak zrobić? Owszem możesz. Jeśli dobrze pamiętam musisz mieć przerwę przynajmniej jeden dzień np. sobotę-niedzielę. Tak to pamiętam sprzed 3 lat jak się interesowałam tematem. Sama będę zgłębiać dla siebie zagadnienie czy nic się nie pozmieniało, to mogę dać Ci znać czy coś uda mi się ustalić. Jak Ty dojdziesz do jakiś ustaleń to też mi proszę daj znać.
 
@Lauantai pracodawca może i ma obowiązek ... ale w praktyce ?
Ja bym chciała w realu poznać kobietę zatrudnioną u prywatnego, w ciąży, która siedzi sobie z polecenia szefa w domu nie będąc na L4 i szef jej płaci .

Nawet lekarze znają realia kierując fizyczne ciężarne od razu na L4. Nie słyszałam jeszcze żeby lekarz mówił ciężarnej że ma iść do pracodawny o wysłanie jej do domu .

Może kiedyś się to poprawi. Warunki pracy już się zmieniły. Żadna z nas nie wie co będzie w tym kraju np za 10 lat.

echhh ale dzień dzisiaj totalnie bez życia... wczoraj pare okien umyłam, firanki powiesiłam ( mąż oczywiście był wściekły ) , dziś miałam sobie dokończyć ... i jedyne co to obiad postawiłam w parowarze żeby nie musieć nic pilnować, mieszać czy obracać bo nawet tego mi się nie chce.
 
reklama
Nie musi być przerwa [emoji6] kupiłam ebook mamyprawnik i tam jest bardzo dużo informacji, ale powiem szczerze, że nie napisała nic czego w necie nie znajdziesz więc szkoda kasy. Chodzi mi o ochronę - chce być uczciwa i poinformuje pracodawce od razu, że mimo, że rezygnuje z urlopu wychowawczego to od pierwszego dnia planowanego powrotu do pracy idę na L4 ze wskazań lekarskich. Jednak nie wiem od kiedy jestem chroniona ? Czy mam dac razem z wypowiedzeniem urlopu wychowawczego zaświadczenie o ciąży? Czy wystarczy L4 z kodem B. Wiem, że pracodawca nie może mi odmówić powrotu do pracy po 30 dniach od wypowiedzenia wychowawczego - ale czy w okresie od złożenia wypowiedzenia do dnia dostarczenia L4 ciążowego (bo wtedy prawo mnie chroni) mogą mnie zwolnić? Nie wiem za bardzo jak to ugryźć aby być fair w stosunku do nich (to duża firma państwowa) a z drugiej strony zabezpieczyć swój tyłek. A Ty jesteś obecnie na wychowawczym czy pracujesz w kadrach np ? [emoji6]
Rozwiń :) Chcesz wiedzieć czy możesz tak zrobić? Owszem możesz. Jeśli dobrze pamiętam musisz mieć przerwę przynajmniej jeden dzień np. sobotę-niedzielę. Tak to pamiętam sprzed 3 lat jak się interesowałam tematem. Sama będę zgłębiać dla siebie zagadnienie czy nic się nie pozmieniało, to mogę dać Ci znać czy coś uda mi się ustalić. Jak Ty dojdziesz do jakiś ustaleń to też mi proszę daj znać.
 
Do góry