reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Cześć dziewczyny. Ja zupełnie z innym tematem. Mam 29 lat, jestem w 8 tyg ciąży. Powoli wiem, że nie da się tego ukrywać. Niestety boję się powiedzieć moim rodzicom, i dziadką o ciąży. Z narzeczonym jesteśmy już bardzo długo. A ja mimo to tak bardzo boję się im to oznajmić. Nie wiem jak zareagują. Ukochana córka. Wnuczka. A tu dziecko... bez ślubu. Do tego mam brata 8 lat. I coś czuję że on też będzie bardzo zazdrosny. Do tej pory rozpieszczany był tylko on.
Nie przejmuj się tym. Myśl pozytywnie. Będzie dobrze 😘 a stres w naszym stanie nie jest wskazany.
 
reklama
Witam, chciałabym dołączyć do Waszego grona mam lipcowych. Tydzień temu na teście zobaczyłam dwie kreski. 🙂 6 tys ciąży, byłam już u lekarza, czekam na wyniki, kolejna wizyta w piątek, termin ostatnie dni lipca. W domu już 1,5 roczniak z maja 2020.
Witam. Też dzisiaj dołączyłam. Termin z USG mam na 25.07 🤗
 
Ooo matko w końcu was nadrobiłam 🙈 gratuluje bijących ❤ @Aaagaa to zdjęcie w 3d jest mega.
Dzisiejszy dzień był mega ciężki. A jeszcze gorsza czeka mnie rozmowa w pracy. Podpisałam dzisiaj nową umowę, ale trochę się wkurzyłam bo miała być na czas nieokreślony, a dostałam na ponad rok😤 chociaż z drugiej strony dobrze, że nie zostałam na lodzie z niczym. Czy któraś się orientuje jak to wygląda gdy umowa wygasa w trakcie macierzyńskiego? Będę wdzięczna za informacje bo ja kompletnie się nie znam na tych przepisach.
Później normalnie płaci Ci ZUS jak kończy się umowa do dnia rozwiązania i wchodzisz na tzw. zasiłek macierzyński
 
Cześć dziewczyny. Ja zupełnie z innym tematem. Mam 29 lat, jestem w 8 tyg ciąży. Powoli wiem, że nie da się tego ukrywać. Niestety boję się powiedzieć moim rodzicom, i dziadką o ciąży. Z narzeczonym jesteśmy już bardzo długo. A ja mimo to tak bardzo boję się im to oznajmić. Nie wiem jak zareagują. Ukochana córka. Wnuczka. A tu dziecko... bez ślubu. Do tego mam brata 8 lat. I coś czuję że on też będzie bardzo zazdrosny. Do tej pory rozpieszczany był tylko on.
Czy nie za dużo masz lat na przejmowanie się takimi rzeczami? Ja też mam 29 i jestem po ślubie. Przed ślubem mama wyremontowała dom, bo przecież trzeba się sąsiadom pokazać. Załamała się jak jej powiedziałam, że nie wyjeżdżam z domu do ślubu, że ślub będzie tu gdzie mieszkam dziś, a nie mieszkałam 15 lat temu. Potem wybierała mi listę gości, atrakcje. Powiedziałam dość, mam prawie 30 chcesz mi pomóc to usiądź i mnie wysłuchaj. Wszystko było po mojej myśli mama się trochę odsunęła i dała mi w końcu żyć. To nie lat 16, to 29! Niech sobie ludzie myślą i mówią co chcą, naprawdę.
 
Ooo matko w końcu was nadrobiłam 🙈 gratuluje bijących ❤ @Aaagaa to zdjęcie w 3d jest mega.
Dzisiejszy dzień był mega ciężki. A jeszcze gorsza czeka mnie rozmowa w pracy. Podpisałam dzisiaj nową umowę, ale trochę się wkurzyłam bo miała być na czas nieokreślony, a dostałam na ponad rok😤 chociaż z drugiej strony dobrze, że nie zostałam na lodzie z niczym. Czy któraś się orientuje jak to wygląda gdy umowa wygasa w trakcie macierzyńskiego? Będę wdzięczna za informacje bo ja kompletnie się nie znam na tych przepisach.
Też jestem ciekawa bo mnie umowa kończy się jeszcze w ciąży. Bodajze w czerwcu.
 
Ja syna zobaczyłam dopiero w 7t5d…
Wcześniej był pusty pęcherzyk…
A teraz ma już prawie tyle wzrostu co ja:)

Trzymam kciuki bardzo mocno żeby u Ciebie tez tak bylo😘
Dzięki, to bardzo pokrzepiające ❤️
Natomiast mnie martwi nie tyle brak zarodka, co taki słaby rozwój ciąży samej w sobie. Od ostatniej wizyty minęło 10 dni a wg usg ciąża urosla raptem o 3 dni.... 💔 lekarka nie nastawia mnie w sumie ani w tą, ani w tą. Jeszcze czekamy, ale sama nie wiem... 🥺
 
Wiem, że to trudne, ale musisz cierpliwie czekać na rozwój sytuacji. Tym bardziej jeżeli lekarz mówi, że nie widzi nic niepokojącego, to tego się trzymaj! Będzie dobrze ❤
Staram się, ale najbardziej flustrujace jest to ,że to ten sam tydzień co ostatnio o taki sam podbarwiony śluz. Kazał mi przyjść za 2 tygodnie. Według OM to powinien być 8+3 więc trochę słabo...
Całe szczęście w domu 5 letnia córka❤️ w ciąży z nia wszystko ok bez plamien.
 
@Maarimbaa jak umowa wygasa w czasie macierzyńskiego to właściwie z Twojego punktu widzenia nic się nie dzieje, wypłacane masz dalej cały macierzyński. Jedyne co to jeśli duży zakład pracy to zacznie wypłacać ZUS a nie zakład pracy.
 
reklama
Do góry