reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Jeśli obawiam się jakichś badań to chyba właśnie tych ... Raz musiałam pić te saszetki z elektrolitami przy mocniejszej jelitówce i za cholerę ... mdłe słodkie świństwo.
Też się bardzo teraz obawiam, normalnie robi się to koło 20 tyg No chyba że zwykła glukoza wyjdzie wyższa. I właśnie boję się jak mi teraz wyjdzie, coraz więcej cukrzycy u ciazarnych. Wtedy ledwo wypilam a mdłości już nie było a teraz to chyba musiała bym iść z mężem bo na bym się że tam zemdleje
 
reklama
Tak tak mam kod B więc 100% płatne, ale na umowie mam najniższą krajową więc tyle też mi teraz dali.
Średnią to oblicza ZUS i teraz to ZUS bedzie mi już płacił.
Parę lat temu koleżanka z mojego zakładu gdy zaszła w ciążę to też miała podobną sytuację i zadzwoniła, że za mało dostała ... i nie uwierzysz, policzyli jej że parę razy ,,przez pomyłkę'' dali jej premię ale się nie odzywali ale skoro ona się odzywa to powinna teraz to oddać bo jej się nie należało .

Jak już pisałam, czort z nimi.
Wydaje mi się, że oni też powinni Ci to wliczyć. U mnie tak było. Taka sama pensja od pracodawcy, a później kontynuacja przez ZUS. Ja jestem w państwowce więc oni raczej robią wszystko jak należy, aby sami nie byli kontrolowani. To co piszesz to na bank wzięłabym radcę prawnego, widac, że robią co chcą. Z drugiej strony rozumiem, że już i tak miałaś swój stres na początku ciąży i nie chce Ci się z nimi szarpać.
 
@Helenka36 zgadza się. Progesteron z Duphastonu nie wyjdzie w badaniu, a z Luteiny już tak.

@Madzia86G wszystko zależy od tego jak jest przyjęte w danym laboratorium. Ja teraz jak robiłam to panie w labo dały mi glukozę tylko że taką najzwyklejszą bezsmakową. Miałam swoją cytrynową to sobie taką rozpuściłam. 😉 Ale poprzednio jak robiłam w innych labo to zawsze musiałam mieć swoją.
 
Dziewczyny a toksoplazmoze wynik miałyście tego samego dnia, glukoze i coombsa? Badania robiłam w diagnostyce i kobieta powiedziała że coombs może być za kilka dni 😲 a wizyta w piątek
Ja miałam wszystkie wyniki tego samego dnia u nas jest loma połączona z diagnostyka. Druczek był z diagnostyki.
 
Jeśli obawiam się jakichś badań to chyba właśnie tych ... Raz musiałam pić te saszetki z elektrolitami przy mocniejszej jelitówce i za cholerę ... mdłe słodkie świństwo.
Elektrolity to bajka przy glukozie 😄 ja zwymiotowałam i to dopiero na koniec badania 🤮 już myślałam, że nic takiego mnie nie spotka i całkowicie rozluźniłam się, a tu niespodzianka.. babki z lab na szybko dały mi to czerwone wiaderko do odpadów medycznych 😆
 
Dziewczyny, nie bójcie się tego obciążenia tak. Ja przy pierwszej ciąży też byłam nakręcona, że będzie dramat, a w mojej głowie to było dużo gorsze niż samo badanie w rzeczywistości. Jest słodkie, może być nie dobrze, ale serio nie jest tak źle
 
Dziewczyny wiecie może czy jest w ogóle jakas alternatywa dla testu obciążenia glukoza..? Zastanawiam się czy jak tym razem zwymiotuje wcześniej niż końcówka badania (wtedy lekarz przyjął, ze to co miało się wchłonąć, wchłoneło się, a wymioty na koniec nie miały wpływu na wynik) to będą mi kazali powtarzać do skutku, czy jest jakies inne wyjście ?
 
Dziewczyny, nie bójcie się tego obciążenia tak. Ja przy pierwszej ciąży też byłam nakręcona, że będzie dramat, a w mojej głowie to było dużo gorsze niż samo badanie w rzeczywistości. Jest słodkie, może być nie dobrze, ale serio nie jest tak źle
Ja byłam nastawiona, że co to za śmieszne badanie, wypije, posiedzę i pójdę do domu. Nic sie nie bałam, ja nie dam rady...? Dopiero jak porzygałam się w laboratorium zmieniłam zdanie 😅
 
reklama
Dziewczyny, u mnie ostatnia miesiączka 23 września. Ale chyba straciłam nadzieję... 😭 Na pierwszej wizycie byłam 9 listopada i był to 5t2d więc wcześnie i ciaza zdecydowanie młodsza niż wynika z OM. Ale w poprzedniej ciąży też tak miałam, różnica prawie 3 tygodnie 🙉 a córcia za chwilę skończy już 3 latka ❤️ teraz sytuacja co najmniej dziwna... dziś byłam na kolejnej wizycie z której wynika ze to 6t5d więc strasznie mało ta ciąża urosła 😭 dodam, że nadal jest tylko puste jajo bez zarodka 💔 chociaż z usg termin wychodzi na 14 lipca... moja Pani dr zaleciła zrobić mi bęte jutro i w piątek i dać jej znać o wyniku, żeby zobaczyć co dalej.... jakoś nie umiem być dobrej myśli 😭 bóle piersi ustały, nudności też... wykończę się psychicznie do następnego wtorku. A może macie podobne historie swoich poprzednich ciąż?
Oczywiście wszystkim nam gratuluję tak czy tak i zycze duuuzo zdrówka ❤️
 
Do góry