reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Ja też mam na papierze najniższa krajowa a normalnie ponad 3tys zarabialam. Trochę mnie to martwi bo ja raczej do pracy nie wrócę z racji dużego dźwigania. Także co miesiąc odchodzi ponad tysiąc zł. Na szczęście mąż dobrze zarabia więc damy radę.
mam tak samo, część wypłaty jeszcze niedawno była "na lewo" i teraz dostanę o tysiaka mniej. Staram się jak najdłużej popracować żeby ta średnia z ost. 12 mcy była lepsza do wyliczeń zasiłku. Ale nie wiem czy długo dam radę. 😔My akurat mocno to odczujemy, ten brak tysiaka.
 
Napewno będzie dobrze najważniejsze że jest pęcherzyk z pęcherzykiem żółtkowym a nie puste jajo. A ty jakie masz cykle bo niewiem czy dobrze kojarzę ale jakies chyba długie???? Ja owulacje mialam 15.10 na 100 % bo mnie zawsze jajnik boli wtedy bardzo
miałam owulacje dokładnie w ten sam dzień, ja też zawsze czuję kiedy mam 😊
 
Dziewczyny wiecie może czy jest w ogóle jakas alternatywa dla testu obciążenia glukoza..? Zastanawiam się czy jak tym razem zwymiotuje wcześniej niż końcówka badania (wtedy lekarz przyjął, ze to co miało się wchłonąć, wchłoneło się, a wymioty na koniec nie miały wpływu na wynik) to będą mi kazali powtarzać do skutku, czy jest jakies inne wyjście ?
Niestety u nas nie ma innej alternatywy dla tego testu (słyszałam że w niektórych krajach pozwalają ciężarnym na wypicie coli zamiast tego świństwa).
Z tego co się orientuję jeśli się zwróci to test jest powtarzany po jakimś czasie, po ponownych wymiotach już się go nie powtarza ale ciężarnej jest zalecana dieta tak jak przy cukrzycy ciążowej.
Ja robiłam test w diagnostyce, glukoze dostałam od nich o smaku cytrynowym i nie była wcale taka zła 😉
 
Dziewczyny a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was miała badanie piersi podczas wizyty w ciąży?
Moja ostatnia ginekolog mówiła że takowe się w ciąży robi, natomiast mój aktualny lekarz o tym póki co nie wspominał
 
Dziewczyny a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was miała badanie piersi podczas wizyty w ciąży?
Moja ostatnia ginekolog mówiła że takowe się w ciąży robi, natomiast mój aktualny lekarz o tym póki co nie wspominał
Przy córkach nie miałam, a usg robię co rok bo jestem obciążona niestety
 
Dziewczyny a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was miała badanie piersi podczas wizyty w ciąży?
Moja ostatnia ginekolog mówiła że takowe się w ciąży robi, natomiast mój aktualny lekarz o tym póki co nie wspominał
Miałam robione dwa razy, raz w luxmedzie- takie raczej po lebkach i drugi raz prywatnie - mega dokladnoe, az w szoku bylam. Dodatkowo mam skierowanie na usg piersi, podobno tetaz standardowo powinni kierować.
 
reklama
Dziewczyny a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was miała badanie piersi podczas wizyty w ciąży?
Moja ostatnia ginekolog mówiła że takowe się w ciąży robi, natomiast mój aktualny lekarz o tym póki co nie wspominał
Mój ostatni gin mówił, że w ciąży nie robi, bo gruczoły tak sie zmieniają, że i tak nie wylapie drobnych zmian i jak wcześniej badałam się regularnie to nie widzi takiej potrzeby, robił mi dopiero po porodzie, po zakończeniu karmienia. Teraz zmieniłam gina, to ten aktualny też nic nie mówił o badaniu piersi, ale o cytologię np pytał. Chyba zależy też od tego kiedy było ostatnie badanie. Sama jestem ciekawa co inni ginekolodzy mówią na ten temat.

* Pisząc badanie piersi myślałam właśnie o usg, a nie o macanku. 🤭
 
Do góry