reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
U mnie dzisiaj pierogi ze szpinakiem 🙂 domowej roboty!
Ale bym zjadła, a co dajesz do farszu szpinakowgo ? Ja robiłam tylko krokiety ze szpinakiem i dodawałam fetę .
chodzicie to różnych ginekologów jak macie jakieś wątpliwości czy raczej nie i trzymacie sie jednego?
Ja od 8 lat mam jednego i nie zmieniam bo zawsze mogę do niego zadzwonić. Ale jeśli bym miała jakieś wątpliwości to poszłabym na wizytę do innego żeby sprawdzić czy powie to samo.
A byłaś szczepiona?
Tak w lipcu się szczepilam Johnsonem, mąż pfizerem a jeszcze gorzej się teraz czuł niż ja.
 
Ja ciążę z córkami prowadziłam i ordynatora szpitala, 12 lat do niego chodziłam, cudowny lekarz ale w tamtym roku gdy miałam poronienie zdenerwował mnie ze nie ma miejsc mnie przyjąć i żebym szukała innego gin 😲 szukałam poleceń i ten u nas polecany na forach w 85% odpowiedzi. I tez pracuje w szpitalu. I powiem wam że cudowny lekarz, zawsze pod tel, jedynie kreujące było to że starszy odemnie rok 😲🤣 ale na pierwszej wizycie już nerwy i stres przeszedł. 🙂 Lekarz z powołania
 
Wiecie co chciałam sobie poprawić humor i poglądać otulacze z tuli bo już dawno sobie wymarzyłam że kupię taki 3pak ( oczywiście bliżej porodu) , i szukam a tu prawie wszystko niedostępne a takie piękne wzory były . I zamiast poprawy humoru to się teraz zastanawiam czy tak ludzie wykupili czy już koniec produkcji i więcej nie będzie a kupować jeszcze nic nie chcę bo najpierw muszę zobaczyć czy jest ♥️. Dawniej byłam optymistką i w pierwszej i drugiej ciąży tylko po 1 teście robiłam i byłam pewna że jest i będzie ok., ale po doświadczeniach z zeszłego roku czekam co lekarz powie .
 
Mam już dzisiejsze wyniki tsh 1,937 ft4 13,85 bhcg 9018,46 (poprzedni wynik 1078,02 18.11) [emoji3590] jutro mam na szczęście konsultacje z Endokrynologiem i pewnie znowu zostanie mi dawka zwiększona ... teraz już cierpliwe czekam na piątek [emoji3590][emoji3590]
 
Mam już dzisiejsze wyniki tsh 1,937 ft4 13,85 bhcg 9018,46 (poprzedni wynik 1078,02 18.11) [emoji3590] jutro mam na szczęście konsultacje z Endokrynologiem i pewnie znowu zostanie mi dawka zwiększona ... teraz już cierpliwe czekam na piątek [emoji3590][emoji3590]
Piekny przyrost:)
Niekoniecznie zwiększy, jeśli ładnie spada na tej dawcy to może zostawic.
Długo ja bierzesz?
 
Dziewczyny co macie dziś na obiad? Ja tobie placek po węgiersku, mąż i dzieciaki lubią ja zamiast placka ugotuje sobie kaszę, muszę patrzeć na wagę bo dość okrągła jestem 🙈 nie chce za dużo przytyć, by później nie wyglądać jeszcze gorzej :/
U mnie dzisiaj pierś grillowana ze szpinakiem i mozzarella z kasza gryczana. Ja niestety tez mam problem z dodatkowymi kg. Ale od soboty moje smaki się zmieniły. Mam ochotę tylko na zdrowe rzeczy i w ogóle na słodkie. Nawet kawka bez słodyczy smakuje. Miałam tak z córcia w pierwszej ciąży ale wtedy przechodziło tylko jakblko, woda i kubus 😅 po miesiącu -8kg było. Mam nadzieje na druga córcię 😍 bo z synem zorientowałam się dopiero jak odrzuciło mnie od kawy i jak zwymiotowałam zaraz po zjedzonej z apetytem mandarynce.
 
Piekny przyrost:)
Niekoniecznie zwiększy, jeśli ładnie spada na tej dawcy to może zostawic.
Długo ja bierzesz?
Dziękuję [emoji3590] Nie, dopiero od 10 dni biorę (miałam zwiększoną dawkę ze 100 na 125/150 na przemian. 13.11 miałam TSH 4,017 a ft4 14,25 wiec w sumie ładnie TSH spadło). Miałam mieć kontrolę po 2-3tygodniach, ale akurat na jutro zwolnił się termin u mojej Endo (a 13.11 miałam teleporadę z PZU z jakimś lekarzem) więc wolę z moją się skonsultować kilka dni szybciej.
 
reklama
Ale bym zjadła, a co dajesz do farszu szpinakowgo ? Ja robiłam tylko krokiety ze szpinakiem i dodawałam fetę .

Ja najpierw wrzucam masło i posiekaną cebulę na patelnię. Jak się zeszkli to szpinak (mrożony, rozdrobniony). Po kilku minutach feta albo inny ser biały. I na koniec doprawiam czosnek świeży, sól i pieprz do smaku 🙂 niektórzy dają śmietanę, ale ja nie próbowałam jeszcze 😜
 
Do góry