reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2022

Dziewczyny ja was czytam na bieżąco i jestem z Wami, ale tak się słabo czuje, że nie mam siły pisać, wymioty mnie strasznie męczą. Trzymam zawsze kciuki za Wasze wizyty i czekam na wieści. A zapomniałam oczywiście odpisać. Tabletki jakie mi pozwalają chociaż wyjść z toalety, że nie wymiotuje całe dni to ondanse...tron blu..efish, żeby nie zablokowało nazwy. Miałam inne od drugiego ginekologa, ale tamte mi nie pomagają, ale ja to mam na serio z tym duży problem, więc najlepiej się radzić lekarza :)
 
reklama
Ciężko stwierdzić, ja przy zagnieżdzeniu mialam uczucie kłucia w macicy, to bylo niecaly tydzień po owulacji, więc by się zgadzało. Ale też jest tak, ze jak liczymy na ciąże to bardzo się wsłuchujemy w siebie i jestesmy wyczulone na najmniejsze objawy, na ktore normalnie nie zwracalysmy uwagi.
Tak wiem tylko ze to był taki ból , ze ciężko by go było przeoczyć a wieczorem ukłulo mnie właśnie w macicy i na tym się skończyło :)
 
Tak sądzisz? Myślałam, ze będę czekać do przyszłego czwartku, ale mogę na jutro umówić się do kogoś zupełnie innego dopytać, czy powinnam czekać.
Z tego co kojarzę to często przy „corocznych” kontrolnych badaniach wychodziły mi problemy z moczem, ale teraz dodatkowo martwię się, aby to nie stanowiło problemu dla ciąży.
W pierwszej ciąży jak miałam dwa razy bakterie w moczu bez żadnych objawów co właśnie wyszło z badań to lekarz sam z siebie dzwonił za mną mimo, ze za 4 dni miałam mieć już wizytę i wystawiał mi receptę. Także uważał to za bardzo ważne, a z tego co mi wiadomo bakterie w moczu mogą stanowić w większej infekcji zagrożenie dla płodu dlatego ten mocz robi się co miesiąc.
 
W pierwszej ciąży jak miałam dwa razy bakterie w moczu bez żadnych objawów co właśnie wyszło z badań to lekarz sam z siebie dzwonił za mną mimo, ze za 4 dni miałam mieć już wizytę i wystawiał mi receptę. Także uważał to za bardzo ważne, a z tego co mi wiadomo bakterie w moczu mogą stanowić w większej infekcji zagrożenie dla płodu dlatego ten mocz robi się co miesiąc.
Dziękuje Ci za informacje :)
Ja właśnie nie mam żadnych objawów. Zatem umowie się jutro do pierwszego lepszego dostępnego ginekologa bo moja Pani Doktor jest na urlopie do 24.11. I mam nadzieje, że cała ta historia skończy się dobrze i nie zaszkodzi to ciąży. A Ty miałaś w związku z ta infekcja jakieś problemy później?
 
Dziękuje Ci za informacje :)
Ja właśnie nie mam żadnych objawów. Zatem umowie się jutro do pierwszego lepszego dostępnego ginekologa bo moja Pani Doktor jest na urlopie do 24.11. I mam nadzieje, że cała ta historia skończy się dobrze i nie zaszkodzi to ciąży. A Ty miałaś w związku z ta infekcja jakieś problemy później?
Nie, ja miałam i tak jak na ciążę dość rzadko problemy, ale właśnie powinno się reagować nim wystąpi krwiomocz, czy bóle bo to oznacza, że bakterie przeniosły się gdzieś dalej. Dostawałam preparat do wypicia (nawet pamiętam nazwę afastural) i ponowne badania do zrobienia. Później raz afastural nie pomógł to jeszcze mi coś tam dodatkowo podał. Mogę poszukać bo gdzieś mam w badaniach, ale to może zobacz co Ci lekarz powie. Ja bym aż tak do pierwszego z brzegu nie szła, bo niestety przekonałam się w pierwszej ciąży (poszłam z plamieniem do ginekolog, która miała miejsca i zero opinii - później wiedziałam dlaczego) i wyszłam od jednej Pani z płaczem. Także poszukaj kogoś kto ma miejsce ale sprawdź jakieś opinie żeby nie iść do człowieka wyzbytego z empatii i wiedzy współczesnej.
 
Nie, ja miałam i tak jak na ciążę dość rzadko problemy, ale właśnie powinno się reagować nim wystąpi krwiomocz, czy bóle bo to oznacza, że bakterie przeniosły się gdzieś dalej. Dostawałam preparat do wypicia (nawet pamiętam nazwę afastural) i ponowne badania do zrobienia. Później raz afastural nie pomógł to jeszcze mi coś tam dodatkowo podał. Mogę poszukać bo gdzieś mam w badaniach, ale to może zobacz co Ci lekarz powie. Ja bym aż tak do pierwszego z brzegu nie szła, bo niestety przekonałam się w pierwszej ciąży (poszłam z plamieniem do ginekolog, która miała miejsca i zero opinii - później wiedziałam dlaczego) i wyszłam od jednej Pani z płaczem. Także poszukaj kogoś kto ma miejsce ale sprawdź jakieś opinie żeby nie iść do człowieka wyzbytego z empatii i wiedzy współczesnej.
Dziękuje, tak zrobię.
Mam nadzieję, że ta wizyta mnie po prostu uspokoi 🙂
 
Wolałabym mieć dodatkowe objawy prócz obolalych piersi żeby się nie martwić czy kropek rośnie 😅 też się lenie, pogoda depresyjna ale zawsze jakieś zajęcie sobie znaleźć muszę żeby nie myśleć.
Dookoła dziewczyny o mdłościach, wymiotach, bólach w podbrzuszy, zmianach apetytu...
Ja nie powiem bo u mnie nieco się zapachy pomieszały ( papryka pachnie jak cynamon ) i piersi bolą ( dziś zdecydowanie mniej ) i zadyszki dostaję , ale i tak ciągle jest ta niepewność czy wszystko jest w pożądku.

Gdyby tak można było mieć w domu takie USG i sobie codziennie robić 🤤
 
reklama
Ja dziś też słabo funkcjonuje.[emoji31] Do tego nie mogę nic dziś zjeść, wszystko mi odrzuca ( nie wymioty ) ale mam uczucie wstrętu i brak głodu.. a piersi mi eksplodują- już wczoraj mój powiedział że coś przybrały rozmiaru. ( I tak nie mam małych [emoji1751])
 
Do góry