reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Maziajka oczywiście każdy rodzic robi jak najlepiej dla siebie i dziecka. Mój najstarszy też spał w łóżeczku, bo tak wolał, a jego ojciec tak twardo spał, żeby go udusił. Rano brałam go do łóżka, no ale on był krótko kp, to i spał inaczej.
Pierwsze pół roku całe noce na rękach i na mnie, bo miał takie kolki biedak. Za to w dzień uwielbiał spać z moją mamą.
Mój młody ma swój tel., bo jak pracowałam, to często siedział sam w domu i musieliśmy mieć stały kontakt. On jest bardzo samodzielny i odpowiedzialny i lubi być sam. Oczywiście nie całymi dniami, ale kilka godzin spokojnie. Kontrolujemy co ogląda w sieci i naprawde, nigdy nie otwiera tego czego mu zabroniliśmy.
Ooo jak fajnie że tak śpi...ja bym też spała z nią:tak:

Kasia moja tel.nie dostaje , a na jego widok też się trzęsie. Pilot to samo. Dostała stary pilot bez bateri i to jest najlepsza zabawka, ale raczej do memlania i zaplucia.
Właśnie też mnie wkurza ten brak wyczucia w trakcie zabawy. Nie mam pojęcia skąd takie ma pomysły, bo kocha dzieci nad życie. A jak mu zwrócę uwagę, to obrażony.
Super prezent walentynkowy!
Wysypka pewnie od pora jak nic innego nie zmieniałaś.
Pytałaś pediatrę co z tym zawieszaniem Emilki?

Abed no i znów się potwierdza , że każde dziecko inne. Najstarszy ze mną nie spał jak napisałam wyżej. Z miśkiem spałam praktycznie do porodu Majki(przynajmniej aż zasnął) i jeszcze teraz jak może ze mną, to jest szczęśliwy. A Maja nie wiem jak długo, ale narazie chce ze mną.
Fajnie że maluch daje ci pospać, oby tak zostało.

Poranna burza dla mnie najważniejsze żeby dzieci były szczęśliwe i czuły się bezpiecznie, ja uwielbiam bliskość, to chyba mają taką potrzebę po mnie.

Chybra co u Leona? Co mówi pediatra?
Już doczytałam. Dobrze że to tylko infekcja, a swoją drogą, na wszystko trzeba zwracać uwagę i obserwować, masakra. Zdrówka .

Beatka właśnie...dzieci tak szybko rosną, że szkoda każdej chwili. Niedługo nie będą się może chciały w ogóle przytulać:(

Judith jak po szczepieniu?

Misia może i racja że człowiek łagodnieje z wiekiem.
Ja jestem i bardzo ciepła dla dzieci i stanowcza jak trzeba. Moje chłopaki naprawdę mają/mieli granice i tego trzeba się trzymać. Ale co mnie cieszy najbardziej? Jak najstarszy mi mówi "mamo , dziękuję że mnie tak dobrze wychowałaś" jest to dla mnie najlepszą nagrodą jak widzę, że takiego dobrego człowieka wychowałam.

MeryH faktycznie bezstresowe wychowanie przynosi więcej złego niż dobrego. Nie mówię tu o jakimś biciu. Granice dzieci muszą mieć wyznaczone, wtedy czują się bezpieczne i mają szacunek do rodziców i starszych.

Monti zgadzam się z Tobą w 100% , trzeba słuchać swojej intuicji i sygnałów od dziecka. Najważniejsze żeby znaleźć równowagę. Np.nie uważam że tv to zło, pod warunkiem że nie cały dzień.

Pola najlepszego dla Oliwci ❤

Ja dostałam na walentynki bukiet róż, uwielbiam kwiaty.❤
Byłam u koleżanki na kawę urodzinową i objadłam się sernikiem jak dzik.:p
Maja dziś zasnęła o 1.00 ale już mnie 2 razy obudziła i zasnąć nie mogę.
 
reklama
Chybra wspolczuje bardzo stresu. Intuicja mamowa jest niezawodna. Jak dzis Leos?

Kasia to moze od pora taka wysypka?

Aniek dziekuje za zyczenia dla Oliwci:)
Masz racje ze kazde dziecko inne, ja zanim urodzila sie Oliwcia bylam przekonana ze nosze w brzuchu klona Karolinki i jakie bylo moje zdziwienie jak sie okazalo ze sa zupelnie rozne wizualnie, ale tez maja inne potrzeby i temperament:) poeknie Twoj maz spisal sie na walentynki:)
 
Dziewczyny bez przesady z tym kp, w mojej sytuacji zrobilybyscie to samo. Jestem tego pewna:) mm to nie lek na alergię ;)
wczoraj jadłam banana! Bo chyba przeszedł [emoji41]

Emol hahaha dobre, mam nadzieję że za parę lat jak faktycznie odchowasz więcej niż jedno dziecko to będziesz tak samo mowila:) życzę Ci tego z całego serca :)

Mumusia Ja pytałam o witaminki ale pediatra zbadala ciemie i kazała zostawić 400:)
Ojojoj mam nadzieję że szybko wyleczysz piers. Coś szczególnego robiłaś że się zrobił? Wybacz że tak pytam ale nie wiem nic o ropniach
A jak Wam idzie z butelka?

U mnie w szpitalu też nie wolno było spać z dzieckiem. Nie sądzę żeby w jakimkolwiek pozwolili bo to oni biorą odpowiedzialność za dziecko.

Maziajka mam nadzieję że nocki lepiej już? Moja się budzi na karmienie ale już od północy karmię ja w łóżku i śpi z nami to przynajmniej się wysypiam.

Chybra jejku też bym się wystraszyła i to mega. Dobrze że to 'tylko' infekcja. Kurczę Ja tak często nie sprawdzam ciemiaczka chyba zaczne.

Misia bez przesady - wyrodna?. Chciałabym mieć taka mamę. Ba, moja mama taka jest. Nie ma dla mnie nic ważniejszego niz być blisko mojego dziecka. Noszę tule całuje, a teraz jeszcze śpie (pierwsze parę godzin jest w lozeczku), ale drzemke.popoludniowa mamy razem[emoji173] po to mam ten macierzyński żeby się poświęcić bąblowi. I po to go sobie zmajstrowalam żeby się tym cieszyc.

Judith dobrze powiedziane:)
Twoja miała zoltaczke? Moja tez:p
Oby się już ten sezon grzewczy skończył żeby można było normalnie spacerowac. I żeby jasno już było dluzej o [emoji7]

Aniek aaaaa to mój tata praktykowal chińskie pieszczoty:D

Cdn bo muszę lecieć [emoji173]








Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kasia a ja tam chce żeby mój Grześ był grzeczny, uroczy i słuchał mamusi. Zobaczymy co z tego wyjdzie :) jestem raczej realistka.
Aniek u nas też jest jedzony pilot bez baterii. Piękny komplement od syna, o tak bym właśnie chciała usłyszeć.
Chybra jak dobrze że to tylko infekcja, brzmiało to strasznie.
Pumelova ja spałam w szpitalu z Grzesiem, bo jak był w korytku to się cały czas na niego gapilam. Jak go przytuliłam to kimnelam nawet. Ale to takie spanie było może z godzinę w sumie. Też drzemiemy razem ale głównie pierwsza drzemke.
Wczoraj były najcudniejsze Walentynki ever. Dostałam coś po czym się normalnie pobeczalam prawie, w każdym razie oczy mi się zaszklily. Zupełnie świadome, skierowane tylko do mnie, mokre buziaki od mojego synka. A od męża kwiatki i biżuterię. Mąż dostał takie wielkie 350 ml tabasco czerwone i zielone. On je jak keczup traktuje :)

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
MaryH No tutaj się z Tobą zgadzam. Jak przyjdzie czas to i obowiązki będą.

Aniek niestety od 2 jest gorączka. Paracetamol nic nie dal teraz podalam ibuprofen. Z 39 zjechalo do 37.2 ale poki co jest pogodna i taka praktyczni normala ale je mniej.

Pumelova jak mówiłam u mnie można było spać z dzieckiem [emoji12] I tak maiłyśmy żółtaczkę dość wysoką i słabo spadała przez konflikt serologiczny, ale kiedy to było [emoji12]
Już niedługo wiosna, uwielbiam wiosnę! [emoji173]️

Misia uwielbiam te mokre buziaczki! Super prezencik [emoji7]

Dziś moja kruszynka ma dzień w piżamie. I błagam trzymajcie za mnie kciuki bo mam w chacie gorączkujące dziecko i umierającego na kaszel faceta. Tak. I dostał na to L4.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
No L spał dobrze, już wieczorem był taki jak wcześniej czyli uśmiechnięty, zadowolony, ciemiączko jest już prawie normalne, wiecie nie musiałam go zbytnio sprawdzać , widać było z daleka dużą wypukłość na głowie, normalna duża bania. Aj nic no. Obserwujemy Go. Teraz śpi. Dzisiaj kończę używać apki bobasowej, ale zostawię ją aby mieć te wszystkie wymiary, które zapisywałam. Tak sobie zczaiłam, że zostawiłam sobie też tą ciążową apkę w tel heh :blink:

Robot posprzątał, z dziećmi zrobiłam brzuch z Rebbecą. Dziś leczo na obiad, mam nadzieję, że będę mogła odpocząć gdy dzieci pójdą spać później... Oj bardzo cenię sobie tą chwilę dla siebie. A i w ogóle nie wiem czy mi się wydaje czy na prawdę L zaczął wchodzić w wysoki podpór:blink:

Wczoraj zerzałam prawie całe opakowanie Rafaello heh:-pDostałam bransoletkę, a Mąż golarkę.

Muszę rodziców namówić aby zostali z chłopakami w niedzielę, musimy gdzieś pojechać we dwójkę się odmóżdżyć, bo już głupieję.
 
Aniek tutaj nie ma tak, że idziesz do pediatry, do pediatry musisz mieć skierowanie od lekarza ogólnego, to mi się tu nie podoba.Bo jakbym np miała jakąś intymną infekcje to muszę najpierw do rodzinnego a on mi daje skierowanie do szpitala do gina, ale zanim to zrobi to dam próbuje temu zaradzić.

Misia marzą mi się te buziaki ale dziś moje dziecko po raz pierwszy wyciągnęła do mnie rączki żebym ją wzięła
Ostatnie 3 nocki extra.
 
Dziewczyny wszystko czytam, ale nie moge teraz odpisac- a weszłam specjalnie, bo potem nie nadrobię [emoji23]

Co do intuicji matki -hmmm.... zgadzam sie, ze z nia sie nie dyskutuje. Ale na swoim przykładzie wiem, ze czesto zawodzi. Np u Kuby- te zmiany mleka były bez sensu. Ma skłonności do alergii, ale nie ma ich (na razie) na białko mleka krowiego. Przynajmniej tak uwaza alergilog i to mleko Kuba znosi najlepiej. Maz uważał, ze kolki, ja ze alergia, a po prosu nie rozumieliśmy swojego dziecka.
Takze z ta intuicja to nie zawsze tak słodko. No albo ja nie umiem odczytywać - tak tez moze byc ;)

Ja juz dawno nie dostawałam
Od Kuby buziakow, a wczoraj mnie nimi naprawde obsypał [emoji7][emoji7][emoji7]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Co do tv to ja w ciągu dnia raczej nie włączam, jak już to serial ale młoda się bawi. A tak to oglądamy seriale jak ona już śpi. My włączamy tv tylko dla netflixa [emoji23][emoji23]
Puszczam jej z telefonu śpiewające brzdące ale nie ogląda - wyjątkiem są inhalacje, wtedy żeby się nie ruszala to ogląda ich teledyski[emoji16][emoji16]

Abed też przestałam już karmić na fotelu bo więcej pośpię jak karmie spiac z nią. Najwyżej potem śpię z cyckiem na wierzchu[emoji23] ale jest to jakaś metoda:)

Poranna burza ja mam książkę język niemowląt bo tyle ale o niej naczytalam i chyba nic stamtąd nie wzięłam. Mamy plan dnia ale raczej z powodu ćwiczeń a nie tak ot.

Judith jak szczepienie?

Pola wszystkiego dobrego jeszcze raz:**

Aniek my też dostalysmy róże, Agatka tulipany[emoji16] a na wystawna kolację zjedliśmy parówki w cieście francuskim[emoji23][emoji23][emoji23] bo to mogę[emoji16]

Misia ja w szpitalu też nie spałam, ciągle patrzyłam czy oddycha, nie gasilam światła w ogóle[emoji23]byłam posrana! Bałam się ja wziąć do łóżka! A potem miała zoltaczke to odespalam jak się opalala.
Też lubię te buziaczki[emoji173]

Judith o to wybacz myślałam że nigdzie nie wolno spać z dzieckiem. U nas też trzymała porządnie. Kiedy to było no właśnie[emoji23][emoji23]
Jak w ciągu dnia gorączka? O męża nie pytam bo pewnietragedia[emoji23]

Kasia gratuluje nocek. Mi się marzy żeby się Agatka tak mocno świadomie przytulila:))






Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry