reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2017

Agnes jestes na l4 ja bym nie ryzykowala...co jak Cie skontroluja? Rozne rzeczy sie moga stac na jazdach etc a jak sie potem wytlumaczysz.Samo robienie prawka w ciazy w niczym nie przeszkadza ale juz na.l4 tak..


Karolina.gratuluje corki-)



010igov35ye70zfx.png
Rozumiem ale co ma do tego L4 ? Ja od mojej ginekolog nie mam napisane,że będąc na L4 mam leżeć tylko mam znak,że L4 chodzące więc mogę chodzić gdzie mi się podoba tak samo jak jadę na zakupy do galerii albo do rodziny 380 km co kogo obchodzi co w tym czasie robię...? Ja akurat o to się nie martwię ;)
Ciąża przebiega prawidłowo nie jest zagrożona więc mogę chodzić :) Ciężko będzie im to skontrolować ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maziajka, Maniek - ale Agness ma już kurs za sobą.. Egzaminy to inna sprawa (chyba). Studia w czasie ciąży też podążają? Mi nie podwazano

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karolina nie dziwie sie, ja to nie wiem co zrobie jak wynik bedzie dobry, umre ze szczescia chyba :D od soboty sie zamartwiam, ale wczoraj ogarneło mnie takie dziwne uczucie spokoju, jakos mysle, ze bedzie dobrze.

Agness ja osobiscie nie wyobrazam sobie zycia bez prawa jazdy i samochodu, wiec moge Ci powiedziec tylko tyle- rób. Ja sama zdawałam 6 razy i za 6 własnie zdałam, stres był napewno duzy, ale szczerze to duzo gorsze rzeczy mnie w zyciu spotykały, bardzej stresujace i jakos dałam sobie rady. A co do kontroli z zus hmm wiem, ze sie od tych kontroli powoli odchodzi, były przypadki, ze była kontrola, kobiety musiały wracac do pracy, a jak któras poroniła to pozniej wielkie odszkodowania od zus. Zus naprawde niechetnie teraz robi te kontrole, tylko jak sa jakies podejrzenia machlojek. Nie wiem jak by mieli skontrolowac robienie prawa jazdy...nie ma Cie w tym czasie w domu, ale moglas isc do apteki, jak nie masz na zwolneniu zalecenia, ze masz lezec to ciezko to udowodnic.
 
Agness - dobrze rozumiem Twoją sytuację [emoji5]. Serio. Zanim sprezylam się z prawem jazdy, miałam za sobą kurs zrobiony prawie 7 lat wcześniej i kilka niefortunnych egzaminów na koncie (robiłam kurs u siebie w mieście, a zdawałam gdzie indziej - nie znałam placu egzaminacyjnego ani miasta, więc było troszkę kiepsko). Do tego zawsze lepiej czułam się na miejscu pasażera - jako nastolatka miałam wypadek w mama, i dość mocno to we mnie siedziało.. Stąd nie spieszylo mi się. A porażkę przyjelam jako znak - że może lepiej, abym nie stwarzala swoją osobą zagrożenia na drodze.
W każdym bądź razie wzięłam sie w końcu w garść (po tych 7 latach). Wypytalam czy mam na nowo robić kurs po takiej różnicy czasu (okazało się, że nie), musiałam tylko przejść się do starostwa i wypełnić wniosek i heja.. Zdałam testy, wykupiłam dodatkowe godziny w dwóch różnych szkołach jazdy (na początku po 2), i po tych próbach zdecydowałam się na konkretnego instruktora, z którym wyjezdzilam jeszcze kilka ładnych godzin. Fajnie, bo przerabial ze mną wszelkie trasy egzaminacyjne. I udało się za 1 razem.
Mój mąż jak tylko odebrałam prawko kupił mi autko i puścił na głęboką wodę. Na początku było ciężko - ale.. Teraz jest dobrze [emoji5].
Stąd polecam jak najbardziej nie zwlekać, tylko.. Działać. Popytaj o super instruktora, który Cie świetnie przygotuje do egzaminu - podejdź do niego i zdaj [emoji6]. Trzymam kciuki [emoji5]


Jeżeli na L4 nie jest wskazane leżenie - to mimo wszystko bym spróbowała. Jeżeli jazdy będą zbyt stresowe, to..wówczas może rzeczywiście wstrzymać akcje. Zobaczysz sama co i jak [emoji6]
Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
Aga dziękuję za odpowiedz :) Nawet nie wiesz jak mi pomogłaś w podjęciu decyzji i podniosłaś na duchu :)

Truskawka dziękuję :) Masz rację ja mogę chodzić na L4 nawet sprawdzałam ostatnio i tam są dwie cyfry chodzące i leżące i ja mam to pierwsze :) na zakupy też chodzę przecież nie siedzę cały czas w domu :)
Po drugie każda z moich koleżanek od początku ciąży siedziała na L4 i nie słyszałam żeby króraś miała kontrolę z ZUS.
 
Ostatnia edycja:
Ilka - witaj wśród nas [emoji3]. Na kiedy masz dokładnie termin? Ja też kończę 14 tc [emoji6]

Maniek - ja sam kwas foliowy zaprzestalam brać już na początku ciąży - przerzucajac sie na femibion Natal 1, a teraz femibion Natal 2.

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
co do l4 i chodzenia gdzie się chce to hmm :/ no powiem Wam, że to czy kontrola do Was przyjdzie czy nie to też zależy czy ktoś Was nie podkopie, że np. Pani X to zamiast odpoczywać w domu to robi kurs na prawo jazdy. Najczęsciej kontrole są sugerowane przez pracodawcę. Jak inspektor nie spotka Cię w domu, mimo, że nie masz l4 leżącego to można mieć problemy. Wtedy zostawiają Ci pismo, że masz sie stawić do zusu i wyjaśnić gdzie byłaś. Wytłumaczenie, że było się w aptece średnie, bo wtedy mogą zażadać paragonu z datą, a już broń Boże nie wymyślajcie wizyt u lekarzy, bo to też trzeba im udokumentować.
 
Ostatnia edycja:
Agness ja bym na Twoim miejscu próbowała nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez prawka zdecydowanie ułatwia życie :) dasz radę!
Karolina gratuluję wyniku testu wyobrażam sobie to szczęście :) przede mną 2 tyg. czekania ale jestem dobrej myśli.
Truskawka będzie dobrze trzymam za was kciuki &&&&& ja tez jestem pozytywnie nastawiona tylko czasami uaktywnia mi się złe myślenie. Wierzę że będziemy mieć zdrowe bobaski!
 
ja biore jod co drugi dzień, tak mi kazali to biorę. Wyniki tarczycy miałam bardzo dobre ale chormon który w ciąży dostarczam dziecku jest na minimum normy więc żebym sobie brała. Mam nadzieję że dobrze to opisałam, Suwaczek ruszył :)
 
Agness ja bym na Twoim miejscu próbowała nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez prawka zdecydowanie ułatwia życie :) dasz radę!
Karolina gratuluję wyniku testu wyobrażam sobie to szczęście :) przede mną 2 tyg. czekania ale jestem dobrej myśli.
Truskawka będzie dobrze trzymam za was kciuki &&&&& ja tez jestem pozytywnie nastawiona tylko czasami uaktywnia mi się złe myślenie. Wierzę że będziemy mieć zdrowe bobaski!
wiem czas oczekiwanie to straszna straszność, ale na pewno będzie dobrze :)
 
reklama
Dziewczyny piszę do Was z prośbą o poradę,bo już sama nie wiem co mam robić i jaką decyzję podjąć :(
Chodzi generalnie o to,że jakiś rok temu robiłam prawo jazdy ale 2 razy nie zdałam i można powiedzieć,że się poddałam i już więcej nie poszłam na egzamin,bo 2 razy trafiłam na takiego buca okropnego,który mnie egzaminował :( zniesmaczona postanowiłam już nie iść na egzamin i nie wydawać zbędnej kasy na takich ludzi :(
Jednak nie ukrywam,że szczególnie teraz kiedy jestem w ciąży potrzebne jest prawko a jak urodzę to już w ogóle wygoda gdzieś jechać z dzieckiem jak mąż w pracy.
Mąż namawia mnie żebym poszła jeszcze raz na kurs i jak się sprężę to w ok miesiąc góra dwa zrobie prawko a na razie jestem w 3 miesiącu i nic po mnie jeszcze nie widać zero brzuszka :)
Sama nie wiem dlatego chciałabym poznać wasze zdanie co sądzicie o robieniu prawka w ciąży czy to nie za duży stres i w ogóle .... ?? W sumie dobrze się czuję a i tak siedzę całymi dniami w domu już na zwolnieniu :) Może mąż ma rację ...??
Chciałabym aby ktoś obcy spojrzał na tą sprawę i podpowiedział co by zrobił w mojej sytuacji...
Mojej mamy na razie nie pytam,bo wiem,że będzie przeciwna :(
Nie wyobrażam sobie życia bez prawa jazdy ( moje ma już 18 lat ) Robiłabym na Twoim miescu bez zastanawiania. 4 lata temu zrobiłam jeszcze prawko na kat A, powiem Ci jedno na pewno musisz podejść do tego bardzo lightowo, tylko wtedy się uda :)
 
Do góry