reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

dziewczyny po co jest to badanie obciazenia glukoza? i kiedy sie je wlasciwie robi? nie mam czasu szukac tego na internecie, wiec moze jak ktoras wie i bedzie miala chwilke to prosze o odpowiedz:happy:
Robi sie, zeby spr czy nie masz cukszycy ciazowe. Wylada tak, ze pobieraja Ci krew na czczo, potem pijesz kubeczek cieplej wody z rozpuszczana w niej glukoza - slodkie, ale do zniesienia jak dla mnie, ii po godzinie jeszcze raz badaja poziom cukru we krwi. Jesli nie masz cukszycy, to powinien spasc do odpowiedniego poziomu (w miedzyczasie nadal nic jesc nie mozesz oczywiscie), a jezeli nie spadl, to moze byc problem z cukrzyca niestety.

u mnie to samo cera tragedia nie dość ,że pryszcze zaczęły wyskakiwać to jeszcze worki po oczami. Na całe szczęście nie mam jeszcze przebarwień ale....co się odwlecze :-). Mój szanowny M. prosił mnie, żebym zaczekała z kolorem na włosach do II trymestru a odrosty mam piękne ( na całe szczęście ,ze produkują fajne czapki na włosy) teraz jak mam zrobić sobie kolor to słyszę zostaw, zrobisz zna święta--uwielbiam jak facet wtrąca się do takich spraw :dry:
Ja farrowalam wlosy jakies 2 miesiace emu (balejage, nie calosc). Lekarz pow, zeby nie popadac w paranoje z tym wszystkim. Powiedzialam tylko dziewczynie, ze jestem w ciazy i zuzyla delikatniejszej farby - mniej zracej i wogol enie smierdzacej. Za miesiac jak bede w Pl, to sobie znowu odrosty "zamaluje" :-)

Co do balsamow brazujacych, to lekarz mowil, ze mozna, bo one nie wnikaja w skore, tylko pozostaja jakby na powierzchni (dlatego sie zmywaja szybko) wiec nie sa jakies niebezpieczne czy cos:blink:
 
reklama
~ja jem duuuzo jablek i orzechow i tez ich nie mam...
a na zatwardzenia najlepsze jest starte jabko i do tego drobno pokrojone suszone sliwki..... albo rano zwykla przegotowana woda :)... stare domowe przepisy :)!!!

biore od 3 dni zelazo o nie mam zatawrdzen:tak:

Żelaza nie próbowałam ale jabłka ,śliwki, nawet jabłka+woda lub jabłka+mleko i niccccccccccc:no: choć ostatnio wiem ,że to głupio zabrzmi ale wypiłam chyba litr coli w ciągu dnia i problemów w WC nie było:zawstydzona/y:
 
mnie jabłka to przeczyszczaja a jeszcze bardziej orzechy wloskie... te świeże z drzewa :)....
ale nie ma rzeczy ktora jak jadlas to mialas po niej "srake"?? :D!
sprobuj zjesc cos "szkodliwego" - ja np. ostatnio zrobilam ryz z sosem z tytki i mnie po tym pogonilo :).......
 
Hej, jeśli chodzi o urodę w ciąży to u mnie następująco:
CERA: zdecydowanie lepsza niż przed ciążą, jak mi się zrobi jakiś syfek raz na miesiąc to tyle:-)Nie wiadomo co będzie dalej, może wszystko się odmieni

WŁOSY: włosy też rewelacja, fajnie się układają, troszkę wypadają ale to miałam już długo przed ciążą. A pierwsze farbowanie zaliczyłam w 14 tc, oczywiście pytałam lekarza i mój lekarz również wyśmiał wszystkie przesądy, również wspomniał, że szkodliwe to było 50 lat temu a nie teraz.

PAZNOKCIE: paznokcie zawze miałam twarde i ładne (raz tylko robiłam żelowe, na własny slub, a w sumie potem i tak żałowałam), a teraz mam dalej ładne i twarde

SKÓRA: tak jeszcze 3 tyg temu (nawet wam wspominałam) miałam bardzo duży problem ze skórą, była strasznie sucha, zaczęła mi skóra schodzic.Teraz jest dużo lepiej, dalej mam suchą ale już nie tak bardzo, smaruję oczywiście cały czas (chyba już od 8 tc). Co do rozstępów to czuję że mi się zrobią, bo to jest chyba rodzinne, moja mama miała, a ja już z dwa miałam przed ciążą, pożyjemy zobaczymy.

Od listopada mam zamiar chodzic na aerobik wodny, muszę się zacząc ruszac bo już mnie krzyże bolą, i jak długo poleżę w jedej pozycji to potem ciężko mi się wstaje z łóżka:-)
 
Na zaparcia polecam na czczo zjeść gruszkę i popić kawę rozpuszczalną z nieprzegotowanym mlekiem wiem, że wydaje się to nie do przełknięcia ale na mnie to działa.
Co do cery to ja od kiedy jestem w ciąży mam problem z wągrami i na twarzy i na dekolcie. Nie wiem juz jak z nimi walczyć ale wyglądają okropnie. Kosmetyczka mi mówiła że nie wolno wyciskać ich z dekoltu ale czasem mnie poniesie i...
Dziś mam gorszy dzień, rano ogromna ochota na seks, później napad płaczu i złości, źle mi z tym bo nakrzyczałam na synka bez powodu- po prostu mam czasem taki napad złości i nie potrafię się opanować... Od rana boli mnie dziwnie podbrzusze z lewej strony- ból jest mocny i promieniuje na lewą nogę aż do kolana. We wtorek mam wizytę u gina to sprawdzi czy wszystko ok. Dziewczyny a czy w takich bólach można brać Nospę? bo taki mi to dokucza że ledwo chodzę- mam nadzieje że to nie dzieje się nic z dzidziusiem ani z wyrostkiem... Miała któraś z Was taką dolegliwość?
 
no ja tez mysle o basenie, ale nie mam kostriumu kapielowego i nie wiem gdzie teraz zima dostane kostium kapielowy.... chyba na allegro zamowie :D.... i spadam na plywalnie ozonowa :D.... ajjj.... moje krzyze tez sie buntuja zwlaszcza jak duuuuzo chodze :D!!!
 
u mnie cera niestety się popsuła;-);-);-) dziewczyny,możemy używać balsamy brązujące?blada jestem jak śmierć...na samoopalacz się nie skuszę,bo zawsze stawałam się po nim POMARAŃCZOWA...solarium odpada...używacie jakiś kremów brązujących?
ktoras z dziewczyn sie juz o to pytala i odpowiadalam ze ja uzywam balsamu brazujacego od biotherm i jestem zadowolona, wczesniej tez nieraz uzywalam i zadnej roznicy nie widze jak go teraz uzywam, plam nie mam, ladnie powoli brazowieje, i nie slyszalam jeszcze zeby w ciazy nie mozna bylo tego uzywac

Mi póki co żadne przebarwienia jeszcze się nie pokazały , ale podobno nie jest regułą, że zawsze są...kolor skóry mi się nie przyciemnia- niestety, ale za to mam dużo ładniejszą cerę niż przed ciąża, paznokcie rosną jak szalone a włosy prawie same się układają....
to mozemy sobie podac reke, bo mam takie same objawy co ty, a najbardziej sie ciesze z tych wlosow - na serio prawie same sie ukladaja!


Co do farbowania, to ja tez sie wstrzymalam, i dopiero wczoraj zrobilam sie na bostwo, a juz patrzyc na siebie nie moglam. Jedyne co poradzili mi w salonie, ze zamiast farby na cala glowe lepiej zrobic pasemka badz balejaz... farba nie dochodzi tak bardzo do skory glowy i szkodliwe substancje tym bardziej nie maja szans na przenikniecie.​

ja tez gdzies o tym farbowaniu slyszalam, dlatego teraz tez robie pasemka, ostatnio zawsze farbowalam u fryzjera cale wlosy ale w tych pasemkach tez fajnie i narazie przy tym pozostane, katik jak tam twoje samopoczucie po ostatnich przezyciach w szpitalu? wszystko ok?


Ja farrowalam wlosy jakies 2 miesiace emu (balejage, nie calosc). Lekarz pow, zeby nie popadac w paranoje z tym wszystkim. Powiedzialam tylko dziewczynie, ze jestem w ciazy i zuzyla delikatniejszej farby - mniej zracej i wogol enie smierdzacej. Za miesiac jak bede w Pl, to sobie znowu odrosty "zamaluje" :-)
Co do balsamow brazujacych, to lekarz mowil, ze mozna, bo one nie wnikaja w skore, tylko pozostaja jakby na powierzchni (dlatego sie zmywaja szybko) wiec nie sa jakies niebezpieczne czy cos:blink:
dzieki za odpowiedz o tym badaniu, a co do tych wlosow i balsamow to twoj lekarz tak mowi jak moj, nie ma co popadac w paranoje, to ze w ciazy jestesmy to nie znaczy ze mamy o siebie nie dbac i latac w odrostach na pol glowy...itp

Na zaparcia polecam na czczo zjeść gruszkę i popić kawę rozpuszczalną z nieprzegotowanym mlekiem wiem, że wydaje się to nie do przełknięcia ale na mnie to działa.
... Od rana boli mnie dziwnie podbrzusze z lewej strony- ból jest mocny i promieniuje na lewą nogę aż do kolana. We wtorek mam wizytę u gina to sprawdzi czy wszystko ok. Dziewczyny a czy w takich bólach można brać Nospę? bo taki mi to dokucza że ledwo chodzę- mam nadzieje że to nie dzieje się nic z dzidziusiem ani z wyrostkiem... Miała któraś z Was taką dolegliwość?
co do zaparc to prawie nie znam tej dolegliwosci, zawsze mialam dobra przemiane materii i nigdy zaparc, ale odkad w ciazy jestem to pierwszy raz mi sie tez to zdarzylo (ale w sumie tylko raz), durne uczucie, i pomogl mi wtedy joghurt.
ja tez ostatnio pisalam o podobnych dolegliwosciach co ty, w sumie trwalo to tylko jeden dzien tak bardzo mocno, ale nie wzielam nospy - bo po prostu tutaj u mnie tego nie ma, tylko polozylam sie i w sumie caly dzien tak przelezalam i masowalam sie, na drugi dzien juz mniej bolalo, ale nieraz jeszcze mnie tak zlapie na krotko ten bol i wlasnie tak na noge az ciagnie, ponoc tak sie nieraz zdarza i to nic groznego, ale oczywiscie jak bedzie nie do zniesienia do idz do lekarza
 
reklama
Ja farrowalam wlosy jakies 2 miesiace emu (balejage, nie calosc). Lekarz pow, zeby nie popadac w paranoje z tym wszystkim. Powiedzialam tylko dziewczynie, ze jestem w ciazy i zuzyla delikatniejszej farby - mniej zracej i wogol enie smierdzacej. Za miesiac jak bede w Pl, to sobie znowu odrosty "zamaluje" :-)

Co do balsamow brazujacych, to lekarz mowil, ze mozna, bo one nie wnikaja w skore, tylko pozostaja jakby na powierzchni (dlatego sie zmywaja szybko) wiec nie sa jakies niebezpieczne czy cos:blink:

dokładnie.... nie popadajmy w paranoje . idąc takimi tropami nie powinnysmy uzywac żelu pod prysznic , balsamu i innych rzecz :tak::-D

u mnie cera niestety się popsuła;-);-);-) dziewczyny,możemy używać balsamy brązujące?blada jestem jak śmierć...na samoopalacz się nie skuszę,bo zawsze stawałam się po nim POMARAŃCZOWA...solarium odpada...używacie jakiś kremów brązujących?

Możesz spokojnie uzywac , albo iśc do kosmetyczki to cię wypsika tym sprayem opalającym:tak:
 
Do góry