reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki kulinarnie!!!

baby natchnęłaś mnie tym przepisem. może nie do końca zrobiłam tak, jak to opisałaś, ale wyszło boskie:-)

a co do faworków, to polecam smażenie na... smalcu;-)
 
reklama
W sumie to wiem, że smalec niby najlepszy do faworków, ale nie potrafię znieść tego smrodu:eek: Jak moja teściowa coś smaży na smalcu to Ja wychodze, bo mnie na wymioty zbiera :confused2:
 
podgrzewasz masło w rondelku i zbierasz ta piankę która sie oddziela a zostaje samo czyste masełko które się nie pali nawet w wyższej temperaturze
 
Ostatnia edycja:
Wczoraj pisałam przepis bratowej i pomyslałam że może któraś z was lubi sledziki ;-) więc podam wam fajny przepis na sałatkę tylko że tu jest pół szkl. winka więc może po porodzie sobie zrobicie ;-)

1/2 kg śledzi martiasów
2 cebulki
2 łyżki cukru
6 ogórków konserwowych
pieczarki marynowane
1/2 szkl. białego winka wytrawnego
1/2 szkl. oliwy
1 szkl. ketchupu


Śledzie pokroić w połówki, przekładać na przemian sosem

SoS:
cebule pokroić w kostkę i smażyć z 2 łyżkami cukru.Ogórki pokroić w kostkę i dodać do cebuli, pieczarki w plasterki pokroić i dodać do cebulki.Wlać do tego winko , ketchup i oliwę wszystko razem wymieszać
Smacznego
 
reklama
A dla tych którzy nie lubią śledzików coś na osłodę pycha warto zrobic polecam ;-)

Ciasto truskawkowo-śmietankowe

Upiec biszkopt( według swojego przepisu)

Masa :
1 szkl. wody i 1/2 szkl. cukru to wszystko ZAGOTOWAĆ


Zmiksować 1/2 kg truskawek ( ja trochę więcej daje ) dodać do gotującej wody.W 1 szkl. wody rozrobić 2 budynie śmietankowe dodać do truskawek.Gotując ciągle mieszajac .Na koniec dodać galaretkę truskawkową.Gorące wylewamy na biszkopt.I odkładamy żeby wystygł

Nastepnie gdy biszkopt i masa jest schłodzona należy ubic 0,75 l kremówki z 2* śmietan -fix i 1 łyżeczką cukru pudru.
Gdy sie upewnimy ze masa jest zimna wlewamy śmietanę na truskawki.Układamy herbatniki najlepsze są te BE-Be większe a na ciastka smarujemy śmietaną szczeciniecką z 2 łyżkami wymieszanymi z nią cukrem pudrem.
Placek należy włożyć do lodówki .Powiem tak placek powinien przez noc poleżeć w tej lodówce on wtedy tak super przejdzie choć ciężko jest z łasuchami ;-) zwłaszcza moim mężem ;-)
ale każdego dnia jest lepszy
.

Truskawki mogą być zamrożone bo wiadomo o tej porze roku nie ma świeżych ;-)))
 
Do góry