reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

witam laseczki!! kolejny dzien mija u mnie spokojnie, w pracy sie obijam, w domu minimalizuje sobie prace do wykonania i wiecej czasu spedzam z corka :tak: skonczyl mi sie kwas foliowy z polski i wyslalam meza do apteki :-) zobaczymy co przyniesie

pozatym ominela mnie wczoraj na obiad watrobka ktora uwielbiam ale nie ruszylam ze wzgledu na witamine A, w zamian zjadlam kotleta z karkowki w panierce z platkow owsianych (moj ostatni wynalazek na zdrowa panierke)

zauwazylam nowe pekniete naczynka na nogach i chyba pojde do apteki poszukac czegos na czas ciazy zeby nie dostac zylakow :dry:

pozatym wszystko ok :happy2: odliczam dni do pierwszej wizyty
 
reklama
toola nie wiedziałam, że nie można wątróbki jeść, wręcz wydawało mi się, że jest wskazana ze względu na żelazo. Też wczoraj miałam wątróbkę na obiadek - z suszoną żurawiną, czosnkiem mniam.
Ciekawe jak starsze dzieciaczki zareagują na rodzeństwo. Ola na razie chce braciszka
 
zelazo w wiekszych dawkach nalezy spozywac w 3 trymestrze kiedy dziekco jest duze i magazynuje je na pierwsze kilka miesiecy zycia

natomiast watrobka oprocz zelaza zawiera czesto zbyt duzo witaminy A ktorej przedawkowanie jest niebezpieczna natomiast przy normalnym jedzeniu wchlaniamy wystarczajaco,

oto co mozna znalesc na internecie:
Jeśli zaś na początku ciąży zjadłaś wątróbkę, czy musisz się teraz niepokoić? Zaleca się kobietom w ciąży, aby przynajmniej przez pierwsze trzy miesiące zrezygnowały ze spożywania wątróbki, ponieważ zawiera ona duże ilości witaminy A. Przy spożywaniu produktów zawierających wątróbkę, takich jak wątrobianka czy pasztet z wątróbki, powinnaś być raczej wstrzemięźliwa. przy normalnym odżywianiu się zapotrzebowanie na witaminę A jest wystarczające. W zasadzie przedawkowanie witaminy A nie jest możliwe - z jednym wyjątkiem - zdarza się, że jedna porcja wątróbki może zawierać bardzo dużą ilość witaminy A, zależy to od składu pokarmu zwierzęcia. Witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach i w przypadku przedawkowania nie jest wydalana z moczem, tylko jest magazynowana w organizmie. tak więc nie jest konieczne dodatkowe dostarczanie dawek tej witaminy, która przy dużych ilościach może być niekiedy szkodliwa. jeśli jednak zjadłaś porcję wątróbki, a nie robisz tego regularnie, nie masz jeszcze powodu do niepokoju

takze 1 porcja nie ma co sie marwic, ale nie zalecalabym jej jako regularny posilek na poczatek

tak samo z preparatami witaminowymi lepiej w 1 trymestrze nie brac, ciaza jest tak mala w porownaniu do naszego organizmu ze spokojnie jedzac normalnie odpowiednio ja zasilamy, nie nalezy sie tylko odchuddzac, wyjatkiem jest kwas foliowy ktory nalezy brac w 1 trymestrze, w razie watpliwosci najlepiej zapytac sie lekarza
 
Dzięki Toola, nie wiedziałam o tej wątróbce
Ale się burza rozpętała w Warszawie Spanko zaczyna mnie brać, nie wiem czy to przez pogodę czy pierwsze symptomy
 
Hej dziewczyny:)
A ja mam dziś super nastrój, w końcu przestałam się przejmować i wierzę że wszytsko jest dobrze z moją fasoleczką:) Tylko ten 22 tak daleko:p Oczywiście nadal mam brak apetytu, ale jakoś wcisnełam kanpeczki z serem żółtym i szyneczką, a na deser nektarynka i popiłam soczkiem marchewkowym:)

Jak u Was jest ze spaniem?? Ja ciągle czuję się zmęczona i już o 21 chcę do łóżeczka ale ciężko mi usnąć a wstaje już koło 6 a później w dzień znowu morzy m nie sen...hmmm

Kochane wiecie jak wstawić tu suwaczek z odliczaniem do porodu??:>
 
aanuusiaa wybierz ustawienia, w panelu kontrolnym wybierz : adytuj sygnature, tam mozna wklejac suwaczki ktore za darmo generuje wiele portali, obejrzyj suwaczki dziewczyn ktory ci sie podoba i kliknij, powinno cie przekeirowac na ten portal, powodzenia!!
 
Zarkach czasy okropne, wśród znajmowych mam tyle par które mają problem z zajściem w ciążę albo potem problemy z ciążą. Wwiększości przypadków dziewczyny stosowały tabletki i może to jest przyczyna.

Magda nie strasz dziewczyn, że stosowanie tabletek powoduje problemy z zajściem w ciąże, bo to wierutna bzdura. Ja własnie dzieki tabletkom anty zaszłam w ciaze i to w pierwszym cyklu. Od lat mam problemy z hormonami i lecze je tabletkami anty. Gdyby nie stosowanie terapii hormonalnej pewno nic by z tego nie bylo.
Kazda kobieta ma okreslona liczbe komorek jajowych, a owulacja nie wystepuje co miesiac - bardzo czesto kobieta ma ja ok 4 razy do roku (!!!). Stosujac tabletki anty hamujesz comiesieczne owulacje i w ten sposob "oszczedzasz" swoje komorki jajowe na czas, kiedy bedziesz chciała miec dzidzie.
Po odstawieniu tabletek zazwyczaj dochodzi do tzw. efektu odstawienia - organizm bardzo zwieksza plodnosc, reagujac tak na miesiace lub nawet lata blokowania owulacji.

Zarowno ja, jak i moja przyjaciolka zaszlysmy w ciaze po kilku latach stosowania tabletek. Ja mam problemy z ciążą (ale jak juz pisalam mam problemy z hormonami od kilku lat), mojej przyjaciolce 10 lat stosujacej antykoncepcje hormonalna ciaza przebiega bez najmniejszych problemow.

Nie piszcie takich glupot ze tabletki wywoluja bezplodnosc, bo nigdzie tego nie udowodniono.
 
zgadzam sie z forget-me-not ze czesto jest to wrecz metoda na poprawienie plodnosci

ja tez zaszlam z corka w ciaze po 5 latach brania tabletek :-)
bralam je nie tylko z powodow antykoncepcyjnych, moje bole manstruacyjne byly nie do zniesienia (omdlenia i bole po wiele godzin nie raz musislam byc w domu przez 2 dni), a gdy wypadly mi w czasie matury poszlam do gina zeby z tym skonczyc, dzieki temu moglam spkojnie studiowac nie martwiac sie ze akurat @ wypadnie mi na egzamin,

wydaje mi sie ze bardziej niebezbiecza jest wkladka wewnatrzmaciczna, ginekolodzy polecaja ja kobietom ktore nie chca juz wiecej potomstwa to oczyms swiadczy
 
reklama
toola zgadzam się:) ja miałam podobną sutyację, moje bóle menstruacyjne były również silne, tylko ketonal pomagał do tego cykle były tak nieregularne ze coś strasznego a krwawienie trwało ponad siedem dni:/ Po odstawieniu tabletek cykle nareszcie były regularne, mniej bolesne i krwienie sie skróciło i raczej myśle ze tabletki wrecz pomogły mi teraz łatwiej zajść w ciąże:)
Kochana dziękuję za pomoc już mam moje suwaczki:D
 
Do góry