reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

ja pierdziele, wyszlo mi na tym BMI (a mam 25:zawstydzona/y:) ze mam okres przed otyloscia
a mi ze przed ciaza bylo 15,6(wychudzenie) a teraz 18,2 (niedowaga) wg tego wskaznika :)....
ale juz od 18,6 jest waga prawidlowa - czyli jestem na dobrej drodze :)...
ha wlasnie sie zwazylam i mam 49kg - czyli + 7 kg..... i jazzzzda !! ja tyje jupiiiii :D!!! odzyskalam to co stracilam przy diecie :)..
 
reklama
ja pierdziele, wyszlo mi na tym BMI (a mam 25:zawstydzona/y:) ze mam okres przed otyloscia:szok::szok::-D:-D:-D a wczoraj spotkala nas taka znajoma baba i sie pyta: no i co tam u was nowego? planujecie jakies dziecko w koncu? a ja stoja przed nia i mam 12 kilo na+ i wielki brzuch.....
buahahaha, usmialam sie z tego :-D:-D:-D
ha wlasnie sie zwazylam i mam 49kg - czyli + 7 kg..... ..
nie dobijaj mnie :-( wychodze na gruuuuuuuuuuuubasa przy tobie :wściekła/y:
 
forget, masz wysokie ciśnienie do tych obrzęków?u mnie na razie tylko ''balonikowe''nogi i ręce.zrobię za tydzień badanie moczu i zobaczę czy białka dodatkowo tam nie ma...robią ci nadal fibrynogen i inr?

biegałam pół dnia po mieście,by zakupić łóżeczko i komódkę dla idki(w końcu teść dał pieniążka:tak:),ale zamówienie będę mogła złożyć dopiero jutro...przemokłam całkowicie a i tak ,głupia z katarem poszłam.teraz herbatka z cytryna i pod kołdrą siedzę,brrrrrrrrr.........
 
haha Aniolku, te 15 kg temu to moze bym Ci uwierzyla, ale teraz jak o tym mysle to sie robi malo smieszne:no: bo gdzie kwiecien ???
Choc ogolnie na ciele nie widze az takiej potwornej roznicy, wiem ze opuchlam na tylku, udach i lydkach, jednak najwiecej poszlo w brzuchol.
Jakbym nie bedac w ciazy przytyla 15 kg to juz bym sie chyba kulala po ulicy :-D:-D:-D
 
ja pierdziele, wyszlo mi na tym BMI (a mam 25:zawstydzona/y:) ze mam okres przed otyloscia:szok::szok::-D:-D:-D a wczoraj spotkala nas taka znajoma baba i sie pyta: no i co tam u was nowego? planujecie jakies dziecko w koncu? a ja stoja przed nia i mam 12 kilo na+ i wielki brzuch.....

Z tego co ja wiem, to BMI w ciązy sie nie liczy, a juz napewno nie tym samym wzorem co normalnie przed ciażą.
 
haha Aniolku, te 15 kg temu to moze bym Ci uwierzyla, ale teraz jak o tym mysle to sie robi malo smieszne:no: bo gdzie kwiecien ???
Choc ogolnie na ciele nie widze az takiej potwornej roznicy, wiem ze opuchlam na tylku, udach i lydkach, jednak najwiecej poszlo w brzuchol.
Jakbym nie bedac w ciazy przytyla 15 kg to juz bym sie chyba kulala po ulicy :-D:-D:-D
kochana ile ja bym dala by miec taaaaakie cialko jak ty... i ten sweetasny brzuszek :)....
 
forget, masz wysokie ciśnienie do tych obrzęków?u mnie na razie tylko ''balonikowe''nogi i ręce.zrobię za tydzień badanie moczu i zobaczę czy białka dodatkowo tam nie ma...robią ci nadal fibrynogen i inr?.

No całe szcęście nie - jeżeli podskoczy to gestoza murowana... Mierzę codziennie, narazie jest w normie. Fibrynogen będę robić za 2 tyg.

A badanie na białkomocz zrób koniecznie - to też pokazuje jak z zatruciem
 
reklama
Z tego co ja wiem, to BMI w ciązy sie nie liczy, a juz napewno nie tym samym wzorem co normalnie przed ciażą.
nie liczy sie, bo nie jest w zaden sposob miarodajne,
ale np polozna u mnie w ramach takiej tylko kontroli sprawdza jak sytuacja sie ma. Wie jaka byla waga startowa i gdzie w przedziale BMI sie wtedy znajdowalam i teraz to tylko tak kontroluje.
Z tego do mi dzis powiedziala - przekroczenie I stopnia otylosci jest zagrozeniem dla zdrowia matki w ciazy i moze byc przeciwskazaniem do porodu SN
 
Do góry