reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

No! Posypało faktycznie nieźle... Podobno to nie koniec atrakcji ;-)
Mnie czasem coś strzyka, czasem boli, często dopada mnie łupanie w krzyżu, ale w poprzedniej ciąży było to samo, to się nie przejmuję. Gorzej, że pierworodny ma bakterię w oczku i teraz muszę strasznie uważać- myję ręce co chwila, synuś zresztą też. No nic! Damy radę :-)

Kwiatuszku- ten krem jest bardzo dobry, kiedyś go używałam i sobie chwaliłam, ale przy każdej zmianie kremu, czy balsamu w ciąży zrobiłabym próbę na małym fragmencie skóry i poczekała 24 h czy jakieś nieprzewidziane 'atrakcje' nie wyskoczą- tak dla pewności.
 
reklama
a ja dzisaj ubralam spodnie sprzed ciazy:-D:-D:-D:-D i hip hip (hipopotam) hurra nawet mnie nie cisan nigdzie i smigam w nich dzisiaj na nasze rodzicielskie studia:-D
tylko K. sie krzywi ze jego corcia nie grzana pasem takim od ciazowych;-) ale golf z serii mama ubieram, a ten prawi do kolan:-):-):-):-)

alez sie tymi spodniami ucieszylam, ech i zas lepszy dzien:-D

Dagsila nie wiem jak ty to zrobiłaś. Ja właśnie wróciłam od lekarza i jestem załamana! Przytyłam ponad 15 kg!! nie wiem jak ja to zrobiłam! Lekarz nie pozostawił po mnie suchej nitki!! Mam całkowity zakaz jedzenia słodkiego, smazonego, tlustego, sokow, chleba, ziemniakow i ogólnie weglowodanow.
Najważniejsze, ze z synsiem wszystko ok, po ciazy bedziemy walczyc z kilogramami
 
Dagsila nie wiem jak ty to zrobiłaś. Ja właśnie wróciłam od lekarza i jestem załamana! Przytyłam ponad 15 kg!! nie wiem jak ja to zrobiłam! Lekarz nie pozostawił po mnie suchej nitki!! Mam całkowity zakaz jedzenia słodkiego, smazonego, tlustego, sokow, chleba, ziemniakow i ogólnie weglowodanow.
Najważniejsze, ze z synsiem wszystko ok, po ciazy bedziemy walczyc z kilogramami
ja dzis u poloznej nie moglam sie migac i tez bylo wazenie. I tez wyszlo +15 :no: Maskara.
Tyle, ze moja nie skomentowala tego negatywnie - sama powiedziala ze skoro BMI jest jeszcze w normie nawet z tym +15 nie jest zle. Pozatym mowilam jej o tej wodzie w organizmie, wiec moze i troszke tego wina.
Nie bede sie usprawiedliwiac, gdybym nie jadla tyle nutelli :-D pewnie bylo by mniej. Ale trudno. Mam wielki brzuchol, ktory musi wazyc :-D:-D:-D
 
Cześć kwietnióweczki
Troszkę mnie nie było, ciężkie chwile przeżywałam. Od czwartku miałam mega mdłości, nawet dwa łyki herbaty natychmiast zwracałam, dopiero wczoraj trochę mi przeszło. Jestem osłabiona, odwodniona, dziś zaczynam powolutku wracać do życia. Byłam u gina, z dzidzią na szczęście wszystko ok Nie spodobał mu się twardniejący i pobolewający brzuch. Zakazał pracy, bo następnym problemem byłaby skracająca się szyjka i żeby tego uniknąć mam dużo odpoczywać i siedzieć już na zwolnieniu.
Lecę trochę poczytać co u was słychać
Kochana ja juz przez to przeszlam i dzieki bogu najgorsze juz za mna :)... ojjj trzymaj sie Kochaniutka ;-)


Aniołku taki opadający brzusio bym skonsultowała z lekarzem, teraz to już ze wszystkim co nas chociaż odrobinkę niepokoi trzeba dzwonić do gina
Katik z tym moczem to masakra - przy kasłaniu, kichaniu, wymiotowaniu. Bez wkładek nie nadążyłabym majciochów prać.
no wlansie sie dzisiaj lekko i bardzo bolesnie podniosl... czyli chyba wsio ok, 14ego ide do gina wiec sie go zapytam :)
mi sie raz udalo popuscic gdy kaszlnęłam sobie..:-D

niunia tak ci przeszkadza chrapanie ja już się przyzwyczaiłam chyba że mężuś daje tak czadu to dostaje z łokcia i jest spokój na pare minut:-):-).
ooo to tak jak ja, z lokcia w żebra i momentalnie cisza :-D:-D:-D
 
Katik a co to BMI bo mi lekarz nic nie wspomnial o tym? Powiem szczerze, ze jestem troche zniesmaczona ta wizyta, ja rozumiem, ze nie powinnam przytyc az tyle i na pewno jest to po czesci moja wina, ale przeciez trzeba wziac pod uwage hormony, które szaleja w okresie ciazy. Sama sobie na złość nie robie i nie siedze i objadam sie jak jakis zarłoczek. Tak wyszło. Poza tym zdrowie jest wazne i nie bede sie odchudzac w czasie ciazy! Nie wiem moze macie jaks diete?
 
aniam: ja mam jakis matujący dr eris YOU od 30 lat, podobno dobry, chyba spróbuję a tak poza tym to mam cerę mieszaną, a teraz zrobiła się wyjąkowo skłonna do podraznień i przesusza się na policzkach psikam się wodą termalną dla złagodzenia
a ten pod oczy też mam lekko przeciwzmarszczkowy, nie mam zmarszczek ale tak "na zaś" tylko nei wiem czy go można w ciązy
kiedys przeciwzmarszczkowe kremy stosowało się po 50 wiec kobiety w ciazy nie mialy takich dylematów :-D

Szczerze nigdy się nie ciśnieniowałam kremami , nikt mi jakoś nie powie że odrobina kremu pod oczy może zaszkodzić dziecku będącemu w brzuchu . To samo z balsamami brązującymi i innymi cudami :tak: Więc ja tam używam wszystko :) To samo z farbowaniem włosów;-) a na te przesuszone policzki to posmaruj sobie kilka razy tym kremem dla dzieci na każdą pogodę napewno taki masz jest rewelacyjny na takie rzeczy:-D:tak:
 
Katik a co to BMI bo mi lekarz nic nie wspomnial o tym? Powiem szczerze, ze jestem troche zniesmaczona ta wizyta, ja rozumiem, ze nie powinnam przytyc az tyle i na pewno jest to po czesci moja wina, ale przeciez trzeba wziac pod uwage hormony, które szaleja w okresie ciazy. Sama sobie na złość nie robie i nie siedze i objadam sie jak jakis zarłoczek. Tak wyszło. Poza tym zdrowie jest wazne i nie bede sie odchudzac w czasie ciazy! Nie wiem moze macie jaks diete?
ja ostatnio byalam na dietce i to lekkostrawnej ---> duuuzo owocow i warzyw, chudziutkie zupki i miesko gotowane.... przez 2 tygodnie zjechalam ponad 2,5 kg.....
na przekaske mialam chrupki kukurydziane.... idzie przezyc na takiej dietce --- ja ja mialam bo przylazly do mnie jakies problemy zoladkowo-jelitowe.... teraz jest lepiej :)...
 
Katik a co to BMI bo mi lekarz nic nie wspomnial o tym? Powiem szczerze, ze jestem troche zniesmaczona ta wizyta, ja rozumiem, ze nie powinnam przytyc az tyle i na pewno jest to po czesci moja wina, ale przeciez trzeba wziac pod uwage hormony, które szaleja w okresie ciazy. Sama sobie na złość nie robie i nie siedze i objadam sie jak jakis zarłoczek. Tak wyszło. Poza tym zdrowie jest wazne i nie bede sie odchudzac w czasie ciazy! Nie wiem moze macie jaks diete?
BMI to najprosciej mowiac wskaznik masy ciala. Tutaj bardzo tego pilnuja (choc nie wiem czemu nadal jest tyle otylych angielek). Tutaj mozesz sprawdzic sobie swoj BMI.
BMI. Oblicz swój BMI!
CO do odchudzania - to wiadomo ze nie mozna. Dieta- zadna wieksza tez pewnie nie wchodzi w gre. Co najwyzej moze mniej slodyczy i wiecej owocow i warzyw.
Ja obiecalam sobie troche tez przystopowac ze slodyczami, ale ogolnie stwierdzilam ze co tam - dieta bedzie po kwietniu. I tyle.

Szczerze nigdy się nie ciśnieniowałam kremami , nikt mi jakoś nie powie że odrobina kremu pod oczy może zaszkodzić dziecku będącemu w brzuchu . To samo z balsamami brązującymi i innymi cudami :tak: Więc ja tam używam wszystko :) To samo z farbowaniem włosów;-)
Ja tez nie robie zadnych ograniczen z kosmetykami. Kremy rozne, balsamy rozne, kremy brazujace tez.
 
Dagsila moze pochwalisz sie swoim przykladowym jadłospisem dziennym, jesli Ci to nie bedzie przeszadzac. Cały czas mnie dziwi jak mozesz sie miescic w spodnie sprzed ciazy! Nie mialas zadnych zachciaek w postaci lodow np? Ja miałam i moze stad te 15kg na plusie!
Katik nawet nie wiesz jak sie ciesze, ze nie ja jedyna. Po ciazy na pewno schudniemy i bedziemy sper laski!!
 
reklama
Dagsila moze pochwalisz sie swoim przykladowym jadłospisem dziennym, jesli Ci to nie bedzie przeszadzac. Cały czas mnie dziwi jak mozesz sie miescic w spodnie sprzed ciazy! Nie mialas zadnych zachciaek w postaci lodow np? Ja miałam i moze stad te 15kg na plusie!
Katik nawet nie wiesz jak sie ciesze, ze nie ja jedyna. Po ciazy na pewno schudniemy i bedziemy sper laski!!
Gosiu - nie bylas na watku kulinarnym? Przeciez Dagsila to tam prym wiedzie ;-);-);-);-)

Co do tych lasek to naprawde mam nadzieje, ze uda sie zrzucic to co mamy teraz w nadmiarze :sorry2:
 
Do góry