reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

reklama
hej dziewczynki
a ja nie w czasie ciąży wypiłam może 3-4 kawy z mlekiem i jakoś mi nie idzie. Ogólnie nawet przed ciążą nie byłam smakoszką kawy widocznie brak mi szlacheckich korzeni :-D bo wolę herbatki przeróżne owocowe najbardziej :tak:
no i jeszcze zauważyłam że ostatnio bardziej mnie do słodyczy ciągnie tak jak przez pierwsze 5 miesięcy nie mogłam na nie patrzeć i tylko mięso i nabiał jadłam to dzisiaj pochłonęłam już 1i1/2 bułki z budyniem, dwa snickersy, lizaczka i gumy owocowe rozpuszczalne ;-) a jeszcze całe popołudnie przedemną :confused2:
 
Mnie na początku od kawy odrzucało a teraz piję codziennie nawet do 3 kubków ale rano jedne słabe cappuccino z magnezem i jeszcze dolewam mleka chudego, koło południa normalną rozpuszczalną ale z płaskiej łyżeczki pół na pół z chudym mlekiem i cukrem lub miodem i po południu tak jak w południe albo drugie cappuccino.:tak: Wyrzutów nie mam bo dzidzi jakoś nie szaleje po tech kawkach bardziej mi daje popalić jak coś słodkiego wszamam. ;-):tak:
 
Ja odstawiłam kawę na samym początku bo miałam zagrożenie ciąży i skurcze.
Kawy nie poleca się kobietom w ciąży bo wspomaga wypłukiwanie magnezu, a brak magnezu może doprowadzić właśnie do skurczy i problemów z utrzymaniem dziecka.

No ale odkąd 2 tyg temu lekarz powiedział mi, że dzidzia jest bezpieczna, od razu zapytałam, czy mogę wrócić do picia kawki. and the answer was: YES :-D:-D:-D

No więc piję sobie teraz prawie codziennie, ale nie więcej niż jedną i do tego straszną słabiznę. Cudownie :-D

PS. Nawet nie próbuje ogarnąć produkcji forumowej, mam teraz trudny okres - bardzo dużo pracy, ale dzięki podsumowaniom13x13 wiem wszystko i widze że wszystko dobrze u mam ;-)
 
uwielbiam kawę.przez pierwsze 10-11 tygodni ciąży nie mogłam znieść nawet jej smaku,a teraz piję tak jak przed ciążą-jedną albo dwie filiżanki dziennie.tylko ciut słabsze robię.i z mleczkiem:-)

dziewczyny,odebrałam dziś wyniki krwi,jutro idę z nimi do hematologa.niestety beta2 mikroglobulina znów jest wysoka...ale najbardziej martwi mnie OB 40 i CRP 6...
jestem przecież po leczeniu antybiotykiem!!!miałyście może przypadkiem w ciąży takie badania?cholera,jak nie urok to............:-:)-:)-(
 
Witajcie kochane :tak:

Ja dziś mam jakieś zachwianie emocjonalne, albo co ;-) tz jestem zła odkad wróciłąm po walce z lekarzami dzisiaj:wściekła/y:- opisałam na wątku wizyt ;-) Ide sobie coś obejrzeć albo poczytać bo wszystko mnie denerwuje dziś :zawstydzona/y:

P.s- ja praktycznie nie piję kawy- nie przepadam jakoś szczególnie na szczęście, więc wiele mnie to wyrzeczenie nie kosztuje ;-)

3majcie się :-)
 
Skoro o kawie bylo, to powiem Wam Dziewczyny, ze ja dzis juz 2ga pije, bo tak mi sie chce spac, ze zaraz normalnie na klawiaturze wyladuje:zawstydzona/y: nie wiem co jest, pewnie pogoda, bo znowu pada:-( Normalnie patrze i nie widze, a tu jeszcze pol godziny do konca:-( A na dodatek znajomi dzis przychodza wiec nie wypada, zebym spala ( wiem, wiem - ciezarnej wszystko wypada) bo przeciez sama ich wczoraj namawialam, zeby wpadli na herbatke bo bedziemy ogladac film z USG (widzialam juz chyba z 15 razy, ale jeszcze drugie tyle z przyjemnoscia obejrze:tak:)
Mam nadz, ze to tylko pogoda, bo taka zmeczona to od poczatku ciazy nie bylam i nie chce do tego wracac:no:
Milego wieczoru zycze:-)
 
Dobra kawka nie jest zła :-D:-D:-D Ja jestem straszny kawosz, ale ograniczam się do 2 dziennie z duuużą ilością mleka! A ponieważ piję tylko kawę i wodę (herbat i soków nie cierpię) to wypłukany przez kawusię magnez uzupełniam wodą :tak: Kawkę na mieście lubię, ale mąż się wyszarpał na wypasiony ekspres ciśnieniowy i w domu też taką zrobię :-D

Aga 002 no ja właśnie się zastanawiam, czemu koncerny skupiają się nad tworzeniem leków, skoro lody najlepsze na wszystko :-D Rano obudziłam się jak skowronek- lody mnie uleczyły i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej!

Waniliowa- nie pomogę, bo wyniki mam świetne, ale powinnaś pogadać z lekarzem!

Paola 89- DO LEKARZA BIEGIEM MARSZ! Mogą to być upławy, albo jakaś infekcja, ale SPRAWDŹ! Wody płodowe mogą się sączyć, a mogą chlapnąć na raz... Generalnie są przezroczyste (czasem lekko różowe, jak się szyjak otwiera)- ja tu piszę o sytuacji przed porodem. Są w aptekach takie wkładki zabarwiające do sprawdzania czy to wody płodowe, ale nie wiem na ile to skuteczne!
 
Ostatnia edycja:
W domu nie piję bo nie potrafię robić takiej pysznej jak na mieście:no:
Ale przy każdej okazji wynurzenia się na zakupy albo do gina -cały kubeł jest mój w 15 sekund:tak:
a później patrzę na kubek S:sorry:
tak ładnie patrzę:sorry:
i dalej patrzę:sorry:
i mam drugi kubek w sumie za darmo:-D no nie potrafię się powstrzymać tak mi smakuje:zawstydzona/y:

:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2: szkoda że ja tak nie umiem - mojego to i wołami do kawiarni nie da się zaciągnąć jak mówię że chcę kawę to pyta ale po co w domu masz to się napijesz:wściekła/y: - też pijam kawę chociaż staram się ograniczać do jednej dziennie i koniecznie z mlekiem
 
Ostatnia edycja:
reklama
aniez - ta zgaga to nas wszystkie wykonczy...ale w polaczeniu z twoim woreczkiem zolciowym to tylko wspolczuc...dobrze ze masz takiego kochanego i wyrozumialego mezulka! a lody wylecza kazdego:tak:

karola322 - o jej, az dostalam ciarki na ciele przez te dwa przypadki u ciebie w rodzinie, no w szoku jestem i smutna:-( chyba tez zaczne myslec o cesarce...
zielona maupa - wiadomosci z pola walki mnie niezle rozsmieszyly, tzn sposob w jaki to opisujesz haha :-Dno i trzymaj tak nadal na swoim!

martyna33 - znam to, czlowiek niezle sie rozleniwia jak w domu siedzi...i sciskam was w talii? jakiej talii? juz nie wiem nawet co to jest i jak wyglada:-p:-)
ja kawke pijam codziennie, moja gin mowi ze mozna tylko zeby nie przesadzac, ja dzien zaczynam od duzej latte macchiato:sorry:

kamisia1101 - ....karp wigilijny hahaaha, ale mnie to rozsmieszylo:-D:-D juz troche mieszkam w obcym kraju i nieraz te polskie teksty mnie rozwalaja...dobre
a ostatnio (nie wiem czy wam juz nie pisalam) moja kumpela z polski opowiadala mi przez telefon ze byla z corka u fryzjera bo ta chciala sie koniecznie obciac na fryzure EMO i wogole to ona jest EMO! a ja mowie: co??? a co to jest wogole?? no i mi kumpela musiala tlumaczyc te nowe polskie trendy mlodziezowe hihi

dagsila - no to czekamy na foty:tak:
a tak co do zdjec to mozemy tez na spolecznosciowym zamieszczac zdjecia np naszych zakupow? wozkow czy lozeczek, pokoikow itp...??

paola89 - lepiej zapytaj swojego lekarza o co tu chodzi, ja tez mam uplawy mocniejsze teraz i to normalne w ciazy, ale nie az tak extramalne jak ty opisujesz, ale nie martw sie na zapas po prostu skontroluj to, pewnie dostaniesz jakies globulki i bedzie ok, a co do problemow w ciazy to wierz mi kazda z nas ma...:tak:

aniam - no wlasnie co tam w brzuszku?

13x13 - no prawde powiedzialas! u nas rzeczywiscie to dwa mozgi pracuja:-D:-D a co do pomiarow to ja sie nie dam, nie mierze sie i koniec! bo sie boje:-p

aga2010 - to cd z badaniem to naprawde super sprawa, za tydzien bede w polsce to juz sobie zrobilam termin na 3d z plytka hihi, specjalnie zeby miec znowu pamiatke!

aga002 - no tak to zazwyczaj jest ze u kogos to lepiej smakuje.. zapraszam do mnie na cappucino albo latte - ponoc robie najpyszniejsze ;-)moje dziewczyny tak zawsze mowia:-)

mamusia87 - to tak jak mnie! ja przed ciaza to prawie wogole nie jadalam slodyczy, a teraz:szok: chora jestem jak nie zjem czekoladki albo batonika albo albo....

reszte dziewczynek pozdrawiam serdecznie:happy::happy:
 
Do góry