reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

reklama
W temacie plackow wam podpowiem, ze mozna uzyc sokowirowki. Moja mama od kiedy pamietam tylko w sokowirowce ziemniaki mielila. Trzeba je obrac, wycisnac sok, a pozniej wszystko do kupy z powrotem zmieszac. Minus taki ze sokowirowka do mycia, a to ma duzo czesci :no:
W przypadku ogromnej checi na placki i jeszcze bardziej ogromnego lenia robie takie z paczki knorra. Co prawda nie jest to to samo, ale wg mnie dobre wychodza, rodzinka tez nie narzeka :-)
 
A zeby bylo 'zabawniej' wlanie mnie zaczelo rozkladac, wsyztsko mnie boli, ropa w gardle i teraz czopki zaczynaja wychodzic... oczywiscie na weekend! Oczywiscie we wt. mam egzamin... trafilo by to...
Kuba super, Bartek tez... chorob po nich nie widac, ale to akurat dobrze... Teraz pytanie czy sie nie zarazili???
 
onka - a ja się zawsze z tych placków w proszku śmiałam potwornie:-D

aniez - zdrówka! A egzamin z czego masz? Kciuki zaciskam, dasz radę:tak:
 
Która chętna do robienia placków ziemniaczanych ?
Ostrzegam że u nas to w ilościach hurtowych schodzi :-D

wczoraj robiłam:-)

Zmiana pogody chyba idzie bo M. jest tak nieznośny że mam ochotę go za okno wystawić żeby ochłonął :no:

mamy to samo, tylko ja wymyślilam, ze może ząbas idzie:-)

Ważne że mi mąż do świata żywych wrócł bo w sumie 3 tyg był chory a jeszcze nadal troszkę kaszle .
Ale wczoraj bigos zrobił , upiekł mięsko na kanapki zrobił zakupy i zupę , znaczy się jest z nim lepiej :-D

Musiała m kupić Szymkowi czapkę mikołaja na 6 grudnia do przedszkola. u was też takie pomysły ? mam nadzieję że co roku pomysły są te same . niech sobie wymyślają tylko to hja cholerka muszę gonić po sklepach i tego szukać . u OLi też mikołajki i rodziców decyzja że kazdy swój prezent a nie Zrobiony przez panie .. bez komentarza

super, ze małżowi już lepiej! a z tymi prezentami u Olci to przegięcie...

W temacie plackow wam podpowiem, ze mozna uzyc sokowirowki.

mój tata zawsze tak robił, mnie się myć tej całej maszynerii nie chce, szybciej jest utrzeć:-)

Kici
mam nadzieję że się wróżby nie spełnią.. p.s. skoro to bliska znajmoma bliskiej znajomej, to może tak się sprawdza wszystko, bo babeczka po prost za dużo wie?

Aniezki zdrowiejcie szybko! co to za egzamin masz?
 
Matko co za pomysły :no:
Ja się z ogłoszenia w przedszkolu dowiedziałam że Mikołaj wygospodarował w grafiku czas dla dzieci z przedszkola i przybędzie 6-go grudnia...
żadnych zbiórek itp.

Taki cyrk u Olkii

Aniam- chodzi o to, ze przy tym stanie ucha, ktory jest, latwo moze dojsc do namnazania sie bakterii w uchu (ze wzgledu na katar, ktory sie tam dostaje) i wtedy zonk, bez antybiotyku nic nie zrobisz :-( a poniewaz weekend mamy, to lepiej byc przygotowanym na taka ewentualnosc. Przy wirusie goraczka to 37-38,5 dosc latwa do zbicia, przy bakterii to bedzie dobrze powyzej 39 wiec jak dziecko ma wysoka goraczke i nic wiecej mu nie dolega to w wiekszosci przypadkow wykluwa sie jakies bakteryjne g...o. Tez nie mialam zapalenia ucha, ale ponoc dzieci maja je czesciej niz dorosli, bo tam od nosa jest blizej do ucha (najprosciej rzecz ujmujac).


Odbilo mi i sobie robote wymyslilam- nalesniki z truskawkami, ale dziec szczesliwe :-D

Nie wiem jak to jest z gorączką przy wirusie ale szymek i potrafił 39 ze dwa razy miać właśnie przy wirusowym jakimś g..
Zdrówka

Witam

U nas chwila spokoju - dziewczyny z jogurtami zasiadły
Obiadek podszykowany - zarzutka i schabik upieczony z warzywami, posprzątać jeszcze by się przydało, ale będę udawać, że nie widzę:cool2::-p

Aniam kicha u was z tym Mikołajem. U nas prezenty są kupowane z kasy z rady rodziców, dla wszystkich jednakowe (dla dziewczynek inne, dla chłopców inne)

Elvie jakbym miała ręcznie trzeć to w życiu bym placków nie jadła, mam końcówkę do maszynki do mięsa, trę buraki, ziemniaki, marchewkę na surówkę itp

Aniez zdrówka dla chłopaków, oby recepta się nie przydała

Kici przerażająca ta wizja, oby się nie sprawdziła

Magda to przedszkole proywatne u OLi nie ma rady rodziców :-D

Elvie a pewnie że ogladałam . farta mamy niezłego co pewnie i tak nie stanie na przeszkodzie żebyśmy odpadli :-D
 
Noooo... lody beda :-) bo postanowilam paskude wymrozic :-D
Elvie, Ewa- nic takiego, jezyka sie ucze i zyczylabym sobie poziom zamknac ;-) ale jak mi sie to g... rozwinie to jakos tego nie widze :-(

Bartek luznego kupsztala dostal, pupka odparzona :-( kto sie zalozy, ze kolejna trojka wylazi :-(
Kuba- hm... nie wiem jak Kuba, bo na prochach jest (tzn. na ibupromie) i trudno ocenic, ale pod koniec dnia szalal z braciszkiem jak pijany zajac... taaaa...

Aniam- powyzej 39, powyzej ;-) i ciezkie do zbicia... ale nikomu nie zycze, bo jak sobie przypomne te ostatnie temperatury pod 40 to mi ciary po plerach ida :-( Na razie nic Kubie nie podaje, bo nie ma zmian, wiec nie widze sensu... oby przeszlo boczkiem!
 
Ostatnia edycja:
Ha ha ha to samo mówie że Polska ma grupę mażeń która i tak stanie sie dla nas grupą śmierci i z grupy nie wyjdziemy :-p choć nie ukrywam że wolałabym być mile zaskoczona...

Aniam J. też do rpywatnego chodzi i żadnych zbiórek dodatkowych nie ma. Na żadne prezenty. A dzieciaki mają baliki, mikołajki wsio...

Aniez u nas też 3 w natarciu i to 3 na pewno... masakra. Już wiem czemu M. od 2 nocy drze się jak opętany. Do tego luźne kupsztale ma i to po kilka razy dziennie ... ehhhhh

dobra ide spać :-)
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczynki.Poczytalam troszke na szybciutko ale na wiecej mnie nie stac bo padam.Dzis bylam caly dzien poza domem.Ami niedobra strasznie ale juz wiem dlaczego.Zagladam jej do paszczy w poszukiwaniu jakichs zebow no bo tylko 4 u gory i dwa na dole sa,a tu widze ze sa 2 czworki u gory i 1 na dole ale nie dwojka tylko tam dalej.Moze trojka moze czworka.Kurcze czemu jej dwojki nie wychodza???

aniez zdrowka dla Ciebie i dla chlopakow.
Tyle zapamietalam.Ide szogunowi zrobic kaszke.
 
reklama
Noooo... lody beda :-) bo postanowilam paskude wymrozic :-D
Elvie, Ewa- nic takiego, jezyka sie ucze i zyczylabym sobie poziom zamknac ;-) ale jak mi sie to g... rozwinie to jakos tego nie widze :-(

Bartek luznego kupsztala dostal, pupka odparzona :-( kto sie zalozy, ze kolejna trojka wylazi :-(
Kuba- hm... nie wiem jak Kuba, bo na prochach jest (tzn. na ibupromie) i trudno ocenic, ale pod koniec dnia szalal z braciszkiem jak pijany zajac... taaaa...

Aniam- powyzej 39, powyzej ;-) i ciezkie do zbicia... ale nikomu nie zycze, bo jak sobie przypomne te ostatnie temperatury pod 40 to mi ciary po plerach ida :-( Na razie nic Kubie nie podaje, bo nie ma zmian, wiec nie widze sensu... oby przeszlo boczkiem!

SZymek przy 39 latał jakby nigdy nic :szok:

Ha ha ha to samo mówie że Polska ma grupę mażeń która i tak stanie sie dla nas grupą śmierci i z grupy nie wyjdziemy :-p choć nie ukrywam że wolałabym być mile zaskoczona...

Aniam J. też do rpywatnego chodzi i żadnych zbiórek dodatkowych nie ma. Na żadne prezenty. A dzieciaki mają baliki, mikołajki wsio...

Aniez u nas też 3 w natarciu i to 3 na pewno... masakra. Już wiem czemu M. od 2 nocy drze się jak opętany. Do tego luźne kupsztale ma i to po kilka razy dziennie ... ehhhhh

dobra ide spać :-)

Agnieszka to decyzja głupich moim zdaniem rodziców . panie zadały pytanie każdemu rodzicowi czy mają same przygotować drobne prezenty dla dzieci , czy rodzice chcą sami przynieść i będą one rozdane przez mikołaja .
większość rodziców była za samodzelnym przygotowaniem bez komentarza . to są maluchy i będzie tylko płacz i wyrywanie zabawek :no:
 
Do góry