reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

wracając do wczorajszego dnia - była dla mnie ciężki ale nie o tym chciałam napisać.
Popłakałam się, ze szczęścia - dostałam od Julki pierwszą laurkę - którą zrobiła sama - w żłobku dzieci malowały laurki farbkami - Panie wypisywały życzenia - dzieci przystawiały pieczątki i coś od siebie - na mojej laurce jest
"Bardzo Cię kocham Mamusiu - Julka" i dużo pieczątkowych serduszek, a w środku moja mała królewna paluszkami umaczanymi w farbkach namalowała coś dla mnie - ciężko stwierdzić co. Ale sprawiło to, że łzy płynęły mi z oczu. Łzy szczęścia.
 
reklama
Hej dziewczynki nawet nie próbuje sobie wyobrażać tych wszystkich tragedii o których pisałyście tak mi szkoda tych maluszków.

Chcę się pochwalić że siostra mojego K (mama chrzestna Natalki) jest w ciąży a cieszę się z tego tak jakby to miało być moje dziecko :-) a ona płacze tzn trochę już jej przeszło ale pierwszy dzień jak się dowiedziała to wyła jak bóbr a to dlatego że plany jej się pokrzyżowały mieli brać w czerwcu przyszłego roku a tu taka niespodzianka. Już się nie mogę doczekać takiego malutkiego szkrabika.
 
Hej laski

Wpadlam sie przywitać przed wyjazdem, po 11 ruszamy do tego Tczewa bo na 14 wizyta... ciekawa jestem co powie pani logopeda..jade do pani ktora pomogla dziewczynce 3miesiace mlodszej od naszych maluchow, chorej na klatwe ondyny, Zielona pisala kiedyś o blogu mamy tej dziewczynki.

Onka my jeszcze nie wiemy kiedy dokladnie jedziemy na urlop, ale napewno nad morze bedziemy zabierać namiot o ktorym pisala Aniam.
Nata super prezent Ci corcia zrobila:)

Ok ja lece sie pakować
Milego dnia!
 
co do namiotu na plażę, to jak któraś zbiera punkty Payback to polecam właśnie namiot plażowy za punkty, jest solidny i naprawdę dobrze wykonany sama taki wzięłam za namową koleżanki, która jest mamą dwójki dzieciaczków :-)

maonka - my mamy też Recaro Young Sport i też jestem strasznie zadowolona z tego fotelika.


onka i co do nakrycia głowy, to zalecane są kapelusiki z rondami i nakładkami na uszy, chodzi o to, ze uszy szybko łapią słonko i schodzi później skóra tak samo kark. poza tym trzeba pamiętać, aby także te miejsca i skórę pod ubrankiem smarować filtrem zwłaszcza przy jasnych bawełnianych ubrankach, bo np jeansy chronią jak filtr 50 ale biała cienka bawełniana bluzeczka daje ochronę jak filtr 5 :-)

gosiek - przykro mi... :-( mam nadzieję, że w końcu się sytuacja poprawi...

nata - domyślam się co czułaś... super uczucie na pewno :-) zazdroszczę ogromnie i cieszę razem z Tobą

mamusiu - gratulacje dla chrzestnej :-) moja przyjaciółka, która ma być chrzestną Q też jest w ciąży na kiedy ma termin ??

marta 3mam kciuki za wizytę

moje dziecko powoli zaczyna próbować samo chodzić :-D cudowne uczucie kiedy buzia mu się cieszy, ze coś nowego zrobił i że nam sprawia to taką radość!! no i wyszły nam górne jedynki :-D witam się porannie...

aaaa Aga mam nadzieję, że jednak tych burz nie będzie... no i jeszcze pracuje niedaleko lotniska więc ciągle nam nad głowami helikoptery latają no i powrót do domu będzie utrudniony, bo muszę do centrum się dostać akurat jak ten Barack przylatuje :angry:
 
wszystko poczytałam, tak od rana, między telefonami i zestawieniami

spóźnionego życzenia maminkowe.
ja dostałam laurkę i z B pojechali i kupili mi tusz. A Alicja wyściskała i wyniuchała mamę (to taka nasza prywatna pieszczota, młoda fuka noskiem w moją szyję i się chichra)

A ja tak tylko chcialam sie pochwalic, ze moja Polinka puscila sie dzis sofy i przyszla w mamusiowe objecia zupelnie samodzielnie! Taki cudny prezent prawie na Dzien Matki :-D

moja też w tym tygodniu zaczęła tuptać

maonka dzisiaj przetesuje Twoją metode, bo dalej nic nie upolowaliśmy.


Szukam odpowiedniego tematu na moje pytanie, ale nie widze, wiec zadam tutaj. Co warto/trzeba wziac na wczasy z dzieckiem nad morzem? Na pewno zabawki do piasku, parasol, koc, parawan. Czy cos jeszcze jest przydatne? Wyjezdzamy w lipcu, ale juz powoli zaczynam zbierac wyprawke :-)

Ja polecam jeszcze jakiś mini basenik, my mamy taką łódeczkę. w basenie Alicja w niej pływa (kiedyś służyła za wanienkę), a na plaży nalewałam wody, ogrzewała się i Młoda się pluskała.
Jak malutka tupta (przepraszam ale nie pamiętam), a tam gdzie się wybieracie jest brodzik dla dzieci to może dobrze by było takie buciki, typu minicroksiki, albo z adidasa są takie,które można moczyć bez problemu, bo w basenie jest ślisko.
I ja na wszelkiego rodzaju wyjazdy szczególnie polecam czapeczki z tyłem, takie safarki, bo chronią szyjkę.

jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

Zdrówka dla wszystkich chorowitków

Marta trzymam kciuki.

uciekam, musze dzisiaj wyjść punktualnie z pracy (dzisiaj chyba ostatni raz do 15, Młoda 13 miesięcy dziś skończyła, więc już i tak przeginam), bo B ma jutro urodziny, a jeszcze nie mamy prezentu od dzieci dla Niego.



 
Melduję się, że jestem, poczytałam troszkę i znikam sprzątać i się szykować póki młoda śpi.
O 16.00 prowadzę pierwsze szkolenie dla mojej wrocławskiej grupy. Ludzi nie znam, nie wiem ile przyjdzie, ale upominkami ich kusiłam;-) Zajrzę do Was wieczorkiem.

Pogoda się zepsuła:/

Mamusiu - pogratuluj przyszłej mamie!

kici - dzieki za info o namiocie, bo punktów mam dużo to wykorzystam wreszcie:-)

marta - owocnej wizyty! czekam na wieści!!
 
Dzieki za porady. Chyba zainwestuje w taki namiocik. Za punkty mnie nie stac, bo ja wymieniam na bony na zakupy w realu, ale cos poszukam na allegro.
annaoj tuptac dopiero zaczyna (czyli dwa kroczki zrobi i jest bach na dupe :-D ), wiec moze do lipca juz sie nauczy
 
Szukam odpowiedniego tematu na moje pytanie, ale nie widze, wiec zadam tutaj. Co warto/trzeba wziac na wczasy z dzieckiem nad morzem? Na pewno zabawki do piasku, parasol, koc, parawan. Czy cos jeszcze jest przydatne? Wyjezdzamy w lipcu, ale juz powoli zaczynam zbierac wyprawke :-)

Jak najmniej :-) heheh... żartowałam... zależy od 'ośrodka', bo np. tu gdzie jesteśmy jest wszytsko i nic więcej nie trzeba (nawet zabawki są), ja nie biorę namiociku, chociaż wiele osób ma i jest zadowolona, tylko paraslo z ustawianą czaszą, bo jest przewiew, no i moje dziecię nie śpi na plaży, tylko w ośrodku w łóżku, więc w sumie namiot mało przydatny, ale są namioty z 'przewiewem' więc lepiej dołożyc parę groszy, żeby ukropu nie było i wybrać taki, parawan, zabawki, krem z wysokim filtrem, balsam, i roba o której pisze Kot-kot (chyba, że masz pakowny wózek, albo wygodna torbe podręczną) i chyba starczy, no i czapki, chusty itp., białe koszulki też ważne, bo obijają światło.

U nas nadal pogoda super, B. właśnie śpi, jak wstanie, to zmykamy plażować :-D powietrze mu służy :-)
 
reklama
aniez ale wam zazdroszczę tego plażowania udanego wypoczynku ! na pogodę lepiej trafić nie mogliście ;)

ja zaraz uciekam z pracy i rozpoczynam weekend pogoda za oknem piękna oby się nie zepsuła
papa dziewczynki!;-)

edit:
naszła mnie ochota na zmiany chyba zajdę do rossmana po farbę do włosów jakbym nie pokazała się w najbliższym czasie to znaczy że kolor nie wyszedł hahahaha :-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry