reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

To znowu ja :) jakoś nas mało dzisiaj, może nasze ciążozaurusy jeszcze śpią :)
mam pytanie w sprawie zupki szczawiowej, dostałam od babci szczaw w słoiczku i chcę zrobić zupę, ale nie wiem czy można jeść taka w ciąży i czy moje dziecko 20-miesięczne może ja zjeść, wiecie coś na ten temat?
 
reklama
Dziewczyny, ale wy produkujecie szybko...
niewyrabiam was czytać... :-)

mnie weekend minął szybko... wczoraj byłam okropnie padnięta... zero życia we mnie... głowa mi pękała... dopiero o 16:30 naszło mnie na zrobienie bloku czekoladowego, więc kazałam mojemu B zawieźć mnie do sklepu po składniki :-) mniam... od razu odżyłam...

buziale dla was laski
 
kwiatuszek.pregnent: Bóle, o których piszesz, to normalka, także relax, take it easy
a jeśli chodzi o infekcje i leki, to wejdź na watek: kwietniówki u lekarza, tam dziewczyny opisały wszystkie domowe lekarstwa.

Domowe sposoby to ja dobrze znam...tylko jakoś odpycha mnie od nich. Zwlaszcza od mleka z miodem i masłem, którego nigdy nie lubiłam...a teraz kiedy jestem w ciąży to już kaplica. Nabiał jest ohydny!!

Nie wspominając już o zajadaniu się kanapkami z czosnkiem :).

Wolę dłużej cierpieć i męczyć się w łóżku niż to zjeść/wypić :)

Ale dzieki wszystkim bardzo :)

Pozdrawiam
 
kwiatuszek.pregnent: Bóle, o których piszesz, to normalka, także relax, take it easy
a jeśli chodzi o infekcje i leki, to wejdź na watek: kwietniówki u lekarza, tam dziewczyny opisały wszystkie domowe lekarstwa.

Domowe sposoby to ja dobrze znam...tylko jakoś odpycha mnie od nich. Zwlaszcza od mleka z miodem i masłem, którego nigdy nie lubiłam...a teraz kiedy jestem w ciąży to już kaplica. Nabiał jest ohydny!!

Nie wspominając już o zajadaniu się kanapkami z czosnkiem :).

Wolę dłużej cierpieć i męczyć się w łóżku niż to zjeść/wypić :)

Ale dzieki wszystkim bardzo :)

Pozdrawiam

Jak faktycznie będziesz się fatalnie czuła,a domowe sposoby Cię odrzucają to poprostu idź do lekarza :-) on Ci na pewno przepisze bezpieczne środki
 
Dziewczyny, ale wy produkujecie szybko...
niewyrabiam was czytać... :-)

mnie weekend minął szybko... wczoraj byłam okropnie padnięta... zero życia we mnie... głowa mi pękała... dopiero o 16:30 naszło mnie na zrobienie bloku czekoladowego, więc kazałam mojemu B zawieźć mnie do sklepu po składniki :-) mniam... od razu odżyłam...

buziale dla was laski

koniecznie podziel się przepisem na wątku kulinarnym, już mi pachnie :) :-)
 
Witam się w poniedziałek.
Mdłości i wymioty wróciły brrrrrrrrrrr:crazy: czy któraś też tak miała? tydzień spokoju i znowu jazda? przynajmniej weekend spędziliśmy na rozrywkach -kino, kolacja, lody, zakupy -bo cały tydzień znowu przed nami.

Studiującamama no szału nie ma z wagą, dziś się na nią wdrapałam i tendencja spadkowa wygląda to tak 53,5-54,2-54,1 więc pierwszy trymestr zakończony z 0,6kg na plusie:tak: czy to dobrze czy źle -nie mam pojęcia:no:

Wronka przepraszam za ten artykuł -nie chciałam Cię zmartwić ani wystraszyć. Bardziej mi chodziło o przyszłe szczepienia naszych dzidziusiów żeby to sprawdzać....

Onna witaj w klubie wracających mdłości -wściekła jestem już na to:crazy: a co z tym progesteronem??? jesli masz z nim problem to powinnaś dostać tabletki

Mamusia87 nie płacz bo będziesz brzydka:-p a dzidzia już słyszy od 13tc i ma wycia takiego słuchać:confused: to już lepiej książkę na głos poczytajmy:tak:

Dagsila a mnie nektarynki pognały do wc;-) w ogóle to jakoś strasznie indywidualna sprawa z tym jedzeniem -nie mogę soli -bo dla mnie choć szczypta to już przesolone i słodkiego też nie bo czuję się jakbym miód piła:confused2:

Netula mam nadzieję że wszystko ok i już wychodzisz do domku -wszędzie dobrze ale w domu najlepiej;-)

Coyote oj chciałabym się pochwalić brzuszkiem ale jeszcze nic z tego -no chyba że po wczorajszej tonie popcornu mogłam zdjęcie zrobić:-p bo dziś już jest nieciążowy:confused2: świetnie ze czujesz motylki

Evcik81, Alcazar witajcie i gratuluję:-D to wspaniałe wieści!!!

Justa24 a nie jesteś przypadkiem opuchnięta? ja w lecie zawsze mam tragedię -dlatego w sumie dobrze że lato mnie ominie -choćby nie wiem co się działo i co bym jadła -puchnę jak balon i już. Może sól albo coś

Barbarka123 nic się nie stresuj -wszystko jest ok -mdłości same mówią za siebie że dzidziuś silny jest i daje mamie znaki ze u niego wszystko w pożądku:tak: także z uśmiechem proszę iść oglądać już całkiem sporego człowieczka:tak:

Anik567 super że potrafisz to rozróżnić -ja tam motylki czułam raz i było to takie dziwne że aż się zaśmiałam. Ale może to tak mi się wydaje tylko wiec czekam na coś bardziej wyraźnego:tak:

Katik oj tam 3 kg pewnie waga szwankuje;-):tak: przeczytałam o serniku i popatrzyłam na godzinę:-D o tej porze to ja mam kisiel albo truskawki z kompotu;-)

Karola322:-)

Ewka84 podziwiam kobiety w ciąży które mają małe dzieci:tak: może to już pisałam ale powtarzać się będę do bólu -ja bym oszalała -mdłości, wymioty i jeszcze ugotować trzeba i z maluchem czas spędzić:confused2: złoty medal kobiety się Wam należy

Zielonamaupa
super -też muszę zapytać lekarza o seksenie i ćwiczenia -tu też są takie dla kobiet w ciąży więc sie chyba ruszę no i basen bo zgnuśnieję w tym domu już do końca:confused2:

Elvie oj życzę Ci żeby odeszły -ciesz się chwilą bo mi wróciły:confused2: z tym mówieniem to też mam tutaj monologi -czuję się jak inkubator bo S przyssie sie do brzucha i coś tam mówi że nic nie rozumiem:eek: no -dobrze ze sie dogadują:-p szklarska i narty -tylko dlaczego mnie w tym roku ominie to białe szaleństwo:-)

Kwiatuszek
hahaha biedny mąż:-) to musi mieć traumę chłopak jak cokolwiek robi czy żona w płacz nie wpadnie:tak: co do łez pisałam już Mamusi87, co do obowiazków domowych Ewce84:-)

Martucha28 mam nadzieję ze awaria szybko zostanie usunięta -bo jak to tak bez forum zostać:eek:

Aniez możesz zarzucić przepis na gołąbki na wątek kulinarny? bo nigdy nie robiłam a aż mi zapachniały jak czytam:-) a i mięso do zmielenia wyciągnęłam:-p

Jestesaniolkiem ja robię z ogórków teściowej;-) a czemu miałaś nas dobić? w 11 tc maluch mocno się nie wygłupia więc nie wiem -nie jestem lekarzem

Aniam141 basen dobra sprawa -chyba też karnet kupię tylko musi mi się chcieć:confused2:

Justys84 a Ciebie co tak mało???

Ella1 czekamy na Ciebie nic sie nie martw. A teściowej życzę duzo zdrówka żeby już mogła do siebie wrócić;-)

Kasiorka22 nic sie nie martw -brzuszki brzuszkami a mój S już by chciał głaskać taaaaką piłkę:confused2: a że ja będe nosiła to nie pomyśli:confused2:

Sospettosa ból przy kichaniu też mam -po prostu jak kicham zwijam sie w kłębek wtedy nic nie szarpie i już. A na choróbsko -po prostu nie dopuszczaj do takiej choroby -jak już czujesz drapanie w gardle albo kichanie -to chlebuś z cebulą i czosnkiem, herbata z miodm i cytryną, cytryna z miodem, herbata z maliną i łóżko:tak: nie ma leków typowych dla ciąży i oczywiście jeśli jesteś chora to lekarz przepisze ale lepiej zapobiegać babcinymi sposobami -ja co 2 dni wsówam chleb z cebulą i się trzymam:tak: może Ty wolisz ale dziecko nie powinno (jeśli nie jest to konieczne) być narażone na takie infekcje. Tyle.

Mycha30
witaj:-) jedzmy jedzmy bo jak zaczniemy karmić to nie będzie już tak różowo:tak:

Kici69 czyli na ból głowy blok czekoladowy -i super -to mamy lekarstwo:-D

S tłumaczył wczoraj brzuszkowi że jest w domu królem:confused2: dacie wiarę????
czy to możliwe żebym miała uczulenie na oliwkę:eek: bo smaruję brzucholek i takie czerwone plamki mi wyskoczyły. No lipa
Miłego dnia dziewczyny
papatki
 
13x3 a jaka masz oliwkę? tez Johnsona często uczulają dla dziec szczególnie je odradzam, a bambino np. brudzi ubrania i potem taki specyficzny zapach w nie wsiąka, który nawet po praniu nie schodzi, dla nas najlepsza jest nivea,
 
Oooo dziękuję!!!! mam Johnsona -a raczej już miałam w tym wypadku -myślałam że to moje fanaberie jakieś ale jednak jestem normalna;-) dziękuję za radę i skorzystam bezzwłocznie -lecę do apteki więc przy okazji kupię nivea:tak:
 
Zobaczcie co wyczytałam na naszym kalendarzu babyboom

Zwykłe burczenie czy...
Uwaga ! Każda ciąża jest inna, dlatego podawane przez nas fakty pełnia jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem.
Niektóre kobiety mogą już na tym etapie ciąży odczuwać ruchy płodu, inne muszą jeszcze poczekać kilka tygodni. Z reguły szybciej potrafią je rozpoznać mamy, które już rodziły oraz osoby szczupłe. Już wkrótce te delikatne muśnięcia zmienią się w dzikie harce skutecznie wyrywające nawet z najgłębszego snu.
A propos - wiele ciężarnych skarży się właśnie na bezsenność. Wypróbuj znane od lat domowe sposoby - szklankę ciepłego mleka, kojący masaż lub odpowiednie konfiguracje poduszek (pod nogą, pod brzuchem, za plecami...), a może... warto kupić większe łóżko (przyda się po porodzie, jeśli zdecydujecie się na wspólne spanie !).
 
reklama
Witam, wczoraj była u nas teściowa, boze jakie ona ma pomysły, nigdy w sumie z nią dobrze nie żyłam, teraz jak wie ze bedą bliźniaki lata jak poparzona, wymysliła że chyba pójdzie na pomostówkę i bedzie mogła w nastepnym roku pomóc wpier 2 synowej bo sie urodzi jej 2 maleństwo w lutym, ona mnieksza z nimi, a potem jak u mnie sie urodzą blixniaki to sie chce wprowadzic do nas i nam pomagać. Miło za pomoc, ale mieszkanie i przebywanie z nia 24 godz/ na dobę to lekka przesada. Na początku i tak napewno moja mama przyjedzie, pomoc czasami sie przyda, ale bez przesady poradzimy sobie. Oczywiście zniosłąm to spokojnie, a jak poszła to powiedziałam meżowi swoje. Może jeszcze zmieni zdanie jeszcze tyle miesięcy. Co do łóżeczek to teściowa da nam 2 w prezencie, pracuje w firmie meblarskiej i bede miała takie jakie chciałam , co do wózeczka moi rodzice sie zaoferowali, ze nam kupią taki jaki bedziemy chcieć, wiec 2 problemy mamy z głowy.

ticker.php
 
Do góry