reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Miłego dzionka i idę robić śniadanie dla "mamuni":eek:
:-)

Współczuje trzymaj się jakoś , a co sama nie wie gdzie lodówka he he ?
A może to hormony za Katik napisały??;-):-)

!!

Nie hormony tylko Katik , po co tłumaczyć swoje posty hormonami ? One za nas nie piszą . Napisała dziewczyna co myśli i tyle :tak::tak:
Tak jak ja zwykle pisze a nie wszystkim pasi ... OT taki live !!

Najadłam się strasznie . Kurna zimno się zrobiło
BYłam dziś w HM spodnie ciążowe to jakas porażka sa wstrętne poprotsu :-( A zawsze mieli ładne , spodobały mi się sztruksy , ale były za krótkie. Nie kupiłam nic .. ale bez ciśnień bo moje jeszcze za luźne:-D
 
reklama
Cześć Kwietnióweczki!
Bałam się, że to mi za szybko brzuch rośnie ale widzę że to już chyba ten czas:) (wydawało mi się, że w pierwszej ciąży brzuch mi zaczął rosnąć ok. 18 tygodnia ale chyba po prostu nie pamiętam jak to było ) Przytyłam niby dwa kilo a brzuch jak bym się grochówki najadła:). Spodnie mnie uwierają i w ostatnie jeansy się mieszczę...
Chyba czas założyć galerię brzuszków:)?
 
Ja własnie zafundowałam maluszkowi "mega mix" pokarmowy :-) Kanapka z serem, cebulką i czosnkiem a do tego truskawki w śmietanie - mniaaaaaaam. Tym pysznym akcentem chce powiedziec wszystkim DOBRANOC :-)
 
Witam Miłe Panie po długiej nieobecności :)

Ciężko nadrobić wszystko co piszecie :).

Co do tzw. motylków to nie wiem w ogóle co to za uczucie..w sumie wczoraj w podbrzuszu przez chwilę poczułam takie hmmm łaskotanie..nie wiem. Podchodzę jednak sceptycznie do tej sprawy. Zapewne to jelita, bo to dopiero 13 tc i moja pierwsza ciąża.
Uważam, że nie ma co sobie wmawiać takich rzeczy, bo na wszystko przyjdzie czas :).

A teraz prosiłabym Was o kilka słów pocieszenia tudzież rady:
Otóż (pewnie już gdzieś o tym było, ale że mnie się nie tyczyło wypadłam to skutecznie z pamięci) od jakiegoś czasu rególarnie boli mnie brzuch, w sumie to podbrzusze...takie kłucie w okolicy pachwin. Mniej wiecej gdzie znajdują się jajniki. Zwłaszcza kiedy napinam mięśnie, np przy kichaniu czy kaszleniu. Ostatnio nawet jak mam podkurczone nogi.
Nie wiem czy taki ból jest normalny czy mam się zacząć martwić. Wizyte u lekarza mam za ok 10 dni. Nie chcę biegać do mojej Gin co chwila z histerią w oczach, bo coś mnie zabolało.
To moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia co jest normalne, a co nie ;/.

A i jeszcze jedno :)
Od kilku dni leżałam z grypą w łóżku i cierpiałam niemiłosiernie, bo nie leczyłam się niczym. Możecie mi powiedzieć jakie medykamenty są dopuszczalne przy ostrych zapaleniach i gorączce?? Bo wiem, że z racji pory roku takie infekcje będą mi się zdarzały nagmninnie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :):):)
 
Z tym bolem w okolicach jajnikow to zupelnie ormalna sprawa. Mnie tez pobolewa gdy kicham lub gwaltownie podnosze sie z lozka. Bol spowodowany jest rozciaganiem sie wiezadel i juz. Poki bolowi nie towarzysza inne ¨atrakcje¨, nie ma co panikowac. Wszystko jest dobrze.


Na goraczke to chyba tylko paracetamol mozna brac, a poza tym czosnek, czosnek i jeszcze raz czosnek - dziala przeciwzapalnie i bakteriobojczo.
 
Witam i po weekendzie wróciłam od teściowej było super,spacerki po lesie i objadanie się jeju jakbym była dłużej to fajna beka by ze mnie była bo teściowa non stop jedzonko szykowała,gołąbki,roladki ciasta itd...:)

No tak czytam i jakieś sprzeczki...powiem że to na pewno praca jelit,jakieś gazy i niektóre z nas mogą brać te bulgotania za delikatne ruchy,ja to mam rewolucję,problemy z żołądkiem,zaparcia i gazy masakra,ale teraz jem dużo śliwek i pomaga troszkę przeczyszcza ale już nie mam tak wydętego brzucha i uczucia pełności.A co do ruchów to w poprzednich ciążach czułam dopiero ok.19-20 tygodnia,z tego co wiem to teraz mam szansę poczuć wcześniej "kolejna ciąża"16-18 tydz.i już doczekać się nie mogę:)no i jeszcze zależy od naszego tłuszczyku bo grubsze kobietki czyją ponoć później.Ale nabazgrałam:)
Jajniki też mnie bolą czasami i jak kaszlę to brzusio w czwartek byłam u gin.i wszystko ok.naturalne więc się nie martwcie wszystko na poziomie inaczej by było jakby to był ból przewlekły i nie do wytrzymania nasze Skarby są coraz większe i musi się to rozciągać.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
hej:) mnie tez jakos od wczoraj boli brzunio ale tak lekko i od czasu do czasu cos tam zakluje raz na srodku raz po bokach ale czytalam,ze to normalne,dopiero co bylam u gina i wszystko bylo ok i mam nadzieje,ze tak pozostanie i staram sie nie martwic:)
 
Ja tez witam
Weekend uplynol szybko i milo,w sobote poinformowalismy ostatnich znajomych ze zaciazylismy a przy okazji dowiedzielismy sie ze 3 naszych innych znajomych tez zaciazylo 2 dzieciatkami,super!
Co wiecej wczoraj przelezalam caly dzien a R zajmowal sie nasza latorosla,smieszne ale zobaczyl ile ten szkodnik ma energii i okolo 5tej mial juz dosc.;-)
Po za tym moje dziecie zakochalo sie w lego duplo masakra pierwsze klocki ktore tak mu sie podobaja potrafi siedziec nawet godzine w jednym miejscu i ukladac bardzo polecam mamom 2 latkow.:tak:
Co do bulgotania -ja tez wczoraj taki mix zrobilam ze kiszki tylko bulgotaly,zaczelam od kanapek i salatki z kurczaczkiem ,potem przegryzlam sernik z truskawkami a po chwili kapusniak,pozniej pierogi i chipsy paprykowe i tak caly dzien.Juz sama nie wiedzialam co mi sie chce a wieczorem takie ssanie mialam ze myslalam ze nie wytrzymam,az mezul sie smial ze mnie, ze na jedzenie nie wyrobimy jak tak bede sie objadala wiec juz odpuscilam kolacje.:-p
Dzis obiecalam mlodziakowi ze po sniadanku jedziemy na basen i chodzi od rana z kolkiem.trzeba sie troche rozruszac wiec uciekam.:happy: milego dzionka pa
 
witam dziewczynki ja też mam dziwne uczucie w brzuszku ale jest to spowodowane nieustannym wieczornym burczeniem. Czy wy też wieczorem macie takie okropne burczenie i chęć na zjedzenie konia z kopytami. :-)

Nie jesteś osamotniona w tym uczuciu, mnie też burczy, a jeść mi się chce non stop, ale rzadko to co mam w lodówce, zazwyczaj, to czego akurat nie mam, jakieś tam wymyślne cudeńka :zawstydzona/y:

A teraz prosiłabym Was o kilka słów pocieszenia tudzież rady:
Otóż (pewnie już gdzieś o tym było, ale że mnie się nie tyczyło wypadłam to skutecznie z pamięci) od jakiegoś czasu rególarnie boli mnie brzuch, w sumie to podbrzusze...takie kłucie w okolicy pachwin. Mniej wiecej gdzie znajdują się jajniki. Zwłaszcza kiedy napinam mięśnie, np przy kichaniu czy kaszleniu. Ostatnio nawet jak mam podkurczone nogi.
Nie wiem czy taki ból jest normalny czy mam się zacząć martwić

A i jeszcze jedno :)
Od kilku dni leżałam z grypą w łóżku i cierpiałam niemiłosiernie, bo nie leczyłam się niczym. Możecie mi powiedzieć jakie medykamenty są dopuszczalne przy ostrych zapaleniach i gorączce?? Bo wiem, że z racji pory roku takie infekcje będą mi się zdarzały nagmninnie.

Bóle, o których piszesz, to normalka, także relax, take it easy
a jeśli chodzi o infekcje i leki, to wejdź na watek: kwietniówki u lekarza, tam dziewczyny opisały wszystkie domowe lekarstwa

Cześć Kwietnióweczki!
Bałam się, że to mi za szybko brzuch rośnie ale widzę że to już chyba ten czas:) (wydawało mi się, że w pierwszej ciąży brzuch mi zaczął rosnąć ok. 18 tygodnia ale chyba po prostu nie pamiętam jak to było ) Przytyłam niby dwa kilo a brzuch jak bym się grochówki najadła:). Spodnie mnie uwierają i w ostatnie jeansy się mieszczę...
Chyba czas założyć galerię brzuszków:)?

Brzuszki można pokazywać w grupie społecznościowej, którą założyła aniam, jak nie masz jeszcze do niej zaproszenia, to zgłoś się, do niej, tam można bezpiecznei wklejac fotki, mój też jest ogromny i narazie wstydze się go pokazać :)
 
reklama
Martucha28: ja całkiem podobnie weekendzik przejadłam, byłam u babci i wsunęłam tam domowy rosołem, następnie domowe pierożki, a następnie 3 domowe pączki, a następnie domową galaretę z kruczka z sokiem z cytryny, myślałam, ze pęknę,a w domu i tak zjadłam jeszcze kolację, he he sama siebie zadziwiam :eek:

aaa... dajcie spokój KATIK w ciąży jest dziewczyna :-) każdą z nas ma prawo czasmi poniesć :tak:
 
Do góry