reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Aga, ja podaje Konstancji witaminy A,C,D. Zapytalam lekarza o K- bo jedna z kolezanek, ktorej cora urodzila sie kilka tygodni przed Konstancja stwierdzila, ze jej powiedziano o tej witaminie gdy juz bylo zbyt pozno, by miala znaczacy wplyw na rozwoj czegokolwiek - lekarz stwierdzil, ze wit. K podaje sie zaraz po porodzie w postaci zastrzyku i to wystarcza i ze nie ma sensu brac wiecej.

Co do witamin, to nam kazali codziennie podawac K i D, a teraz na butli K codziennie, a D co drugi dzien.


A ja mam pytanie dotyczące pępka. Moje dziecię ma już miesiąc a pępul nadal nie odpadł. Już nie wiem co robić. Zalecono nam w szpitalu psikać octenisept-em i tyle no ale on nadal siedzi i nie chce odpaść, kurde czy to normalne tyle czasu?

Wez Ty sie nie baw tym octaniseptem tylko zrob sobie spirytus 70% i to Ci w przeciagu kilku dni tak obsuszy kikut, ze zaraz sam odpadnie! Jak bedziesz smarowac pepek, to ruszaj porzadnie kikutem na boki, bo trzeba mu troche pomoc sie poluzowac.


Normalnie przezywam dramat życiowy i zamierzam przejść na butelkę!!mój mały przy cycu pręży się i wrzeszczy po czym znowu ssa i tak w kółko .Nie mam pojęcia co jest grane ,stosuje się do diety nie jem nabiału bo ma skazę i dupa zbita z tego jest ,jeszcze na domiar złego nadal sam się nie wypróżnia pomagam mu co 2 dzień czopkami i tak już od trzech tygodni.!!!

Mleko z piersi leci falami, moze denerwuje sie gdy sa wlasnie przerwy w dostawie. Nie przejmuj sie, wazne ze sie chlopak najada
:tak:

witamine K dostaje sie w zastrzyku zaraz po porodzie i zapobiega krwotokom a teraz u nas wprowadzili ze do 3 miesiaca codziennie podajesz jedna kapsulke plynna vit K i vit D na kosci.jesli jest sloneczko to razcej nie dawac tylko zima.


Jesli podajesz obie witaminki, to polecam Ci VitaK+D -- obie w jednej kapsulce, wychodzi znacznie taniej niz kupowac oddzielnie VitaK i VitaD
;-)
 
reklama
U Nas identycznie, ani qpy ani nawet bączka, z tym,że Borys do teraz nie zrobił, więc obserwuje i czekam. Mam nadzieje, ze to tylko chwilowe. Zawsze co przewijanie to pielucha brudna a teraz nic:sorry2:

U nas to samo :-( Marek od 3 dni kupy nie zrobił i widać jak sie męczy momentami... tyle ze bączki puszcza ale też żadko i raczej z wysiłkiem


Co do witamin, to nam kazali codziennie podawac K i D, a teraz na butli K codziennie, a D co drugi dzien.

Ja mam dawać codziennie 2 krople witaminy D i witaminę K (kapsułki lub krople)


Wez Ty sie nie baw tym octaniseptem tylko zrob sobie spirytus 70% i to Ci w przeciagu kilku dni tak obsuszy kikut, ze zaraz sam odpadnie! Jak bedziesz smarowac pepek, to ruszaj porzadnie kikutem na boki, bo trzeba mu troche pomoc sie poluzowac.


wybacz ale wyrażę się dosłownie g***o prawda. Od urodzenia smarowałam Markowi kikut spirytusem 70% szpitalnym (teść jest ze służby zdrowia to mi przyniósł) i nic to nie dało. Kikut tkwił i tkwi gdzie go bozia przyspawała :-p. Teraz po zastosowaniu fioletu jest wyraźna poprawa. Fiolet ponoć lepiej obsusza. A to co ja z kikutem wyprawiałam i wyprawia to aż dziwne. Prawie go wywijam...
 
my też mamy od ponad tyg problemy z kupkami co prawda robimy jedna dwie a nawet trzy dziennie ale Nikoś się strasznie męczy. PRzy jedzeniu się mocuje ze mna, wygina i płacze. Puszcza bąki, widać, że prze na kupke i nic. Dopiero jak mu pomogę czopkami albo nozki zrobie do gory to kupsztal pojdzie... ale ile tak mozna???? jest na cycku a butle z modyfikowanym dostaje raz albo dwa ehhhh mam nadzieje, ze to minie

ja małemu od ur smarowałam fioletem i bylo ok ale jednak octenisept chyba lepszy :) jesli nic sie nie saczy to mysle, ze nie ma sie co denerwowac moze pepuszek był gruby i potrzeba wiecej czasu
 
Ostatnia edycja:
U Nas identycznie, ani qpy ani nawet bączka, z tym,że Borys do teraz nie zrobił, więc obserwuje i czekam. Mam nadzieje, ze to tylko chwilowe. Zawsze co przewijanie to pielucha brudna a teraz nic:sorry2:
to chyba jakas znowa tych naszych szkrabow. Sebek Wczoraj tez cale dzien nic (a zawsze mial co karmienie brudna pieluche). Ma szczescie dzis nad ranem nu ulzylo. Troche go to pracy i lez kosztowalo, ale bylo warto, bo jest o niebbo spokojniejszy.
 
a wy spicie bez staników????? Bo ja w staniku z wkladkami i nie zalewam raczej nic oprócz wkładek, ktore sa poźniej mega ciężkie :-)
ja w staniku i wkladkach, tak jak Ty. raz poszlam spac bez, bo akurat wszystkie byly w praniu (moje lenistwo) to obudzilam sie bo mi bylo morko. pol koszulki zalalam i musialam cala posciel zmieniac, bo sie kleila. Nie wyobrazam sobie spania bez :no:

Dzis mielismy ambitny plan coby wybrac sie na wycieczke samochodowa (1sza w zyciu Syna), ale oczywiscie w tym kraju niczego nie da sie zaplanowac, bo jak orzez caly tydzien bylo ladnie, choc chlodno, to dzis pada i najwyrazniej nie zamierza przestac:wściekła/y:
 
U nas się qupsztal pojawił... i to nie wiem kiedy... kupka normalna więc to zadne zatwardzenie... w ogóle zaczął robić 1 qupę na 2-3 dni tak widzę...
Ponoć dzieci w okolicach 6-8 tygodnia b. często właśnie ni z gruszki ni z pietruszki nagle tak mają...ważne żeby qupa była w miarę rzadka i nie żadne bobki
 
Za nami niezla nocka,maly nie chcial zasnac do 23.30 bo go meczyly wzdecia.Obudzil sie raz na jedzenie okolo 2 i przed 6 popil mleczka i dalej spal.Ogolnie moge stwierdzic ze mam grzeczne dziecko.Placze jak boli brzuszek,i gdy jest glodny.Czekam na pierwszy usmiech,taki swiadomy,bo na razie Sami sie smieje przez sen:-) i zaczyna tez powoli gaworzyc ale do sufitu mowi guuuu:-D a nie do mamy:-)
 
No u nas też pogoda się zmieniła. Nie ma bezchmurnego nieba ale przynajmniej nie pada...

Właśnie sie dowiedziałam że w tym tygodniu ma przyjść do mnie paczka z drugą częścią prezentu na dzień matki...
I nie bylabym sobą gdybym nie poszperała i nie zobaczyła co to (oczywiście pierwsze kliki to na alegro :-p) i będzie któraś z tych bluzeczek :-p Koszulka koszulki dzien mamy matki 16 WZOROW roz M (1039445896) - Aukcje internetowe Allegro
:-):-):-):-):-):-)
 
U nas się qupsztal pojawił... i to nie wiem kiedy... kupka normalna więc to zadne zatwardzenie... w ogóle zaczął robić 1 qupę na 2-3 dni tak widzę...
Ponoć dzieci w okolicach 6-8 tygodnia b. często właśnie ni z gruszki ni z pietruszki nagle tak mają...ważne żeby qupa była w miarę rzadka i nie żadne bobki
ja niestety musiałam pomoc czopkiem. Borys tak się męczył , cały czas robił się czerwony stękal, prężył się no i strasznie plakał. Do tego nie mógł w ogóle jesc, więc nie mogłam już patrzec jak sie męczy i mu pomogłam. Zrobił....taaaaaaką qpę,że nie widzialam jak go umyc;-), a jaka ulga niormalnie :-), mam tylko nadzieje,że juz nie bedzie się tak męczył mój bidulek i następny qpolec juz sam przyjdzie..
 
reklama
dzisiejsza noc można powiedzieć była bardzo udana. Kubek zasnął o 21 przy karmieniu po kąpieli... o 2:00 ja się obudziłam i uświadomiłam sobie, że on jeszcze śpi :| sprawdziłam czy żyje no i uznałam że go nakarmię bo powinien być głodny, a jak zrobię to zanim się rozbudzi to powinien zasnąć od razu :-D no i zrobiłam butle, zapodałam i zjadł 90ml no i spał dalej... wzięłam go do odbicia - odbił i do łóżeczka... no i o 2:30 byłam w łóżku... mały postękał pół godziny przez sen - ma tak po jedzeniu, czyli po prostu wzdyma go jak trawi, no i zasnął głębokim snem i wstał o 5:30... butla, odbicie, i o 6:30 spanko... wstaliśmy o 9 :-)

dziewczyny karmiące butelkami mam pytanie, której vit nie podajecie ?? K czy D ? bo zapomniałam wczoraj pediatrę zapytać
 
Do góry