reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

czesc Dziewczyny, moze sie Wam przydac- "co nieco o rozwoju dziecka" Zawistowskiego. Mnie sie baaardzo podoba, ogladalam chyba z 10 razy i za kazdym razem mnie zadziwia co ten czlowiek wyprawia z tymi bachorkami.
Co nieco o rozwoju dziecka.avi - laqula - Chomikuj.pl

jest tylko 1 haczyk: na str da sie obejrzec tylko 10min. zeby sciagnac reszta (2 i pol godz) trzeba sobie zalozyc konto:-(
 
reklama
nam przy szczepieniu na gruzlice pow, ze wlasnie po 3-4 tyg zrobi sie strupek. moze zbierac sie ropa i byc goraczka i ze jest to normalne reakcja na te szczepionke.
 
też zaczęłam się martwić moimi cycochami- bo od dwóch dni są non stop miętkie, jak z waty....nawet nie jestem w stanie określić którego podać małemu bo oba jak dętki bez powietrza....ale mleko niby leci bo mały jak ssie to mu aż bokiem wypływa....może to dlatego że szama co 2h i nie zdążą się jakoś mega wypełnić albo cóś....
Maoka, Akata- mój mały też miał ostatnio takie dni że wogóle nie spał- co go położyłam to po 20 min oczy miał jak 5 zł i grymas na buźce...non stop chciał być tylko noszony i wył przy każdej okazji jak kojot jakiś
dziś natomiast przespał mi pół dnia...przespał nawet porę kąpania i tylko go matka umyła z grubsza , dała cyca i dalej poszedł w kime...już czuje co j będę dziś za gehenne miała w nocy jak się Antoś zorientuje że przecież jest wyspany
 
Moja ma dzis dzien marudy.
Rano nie bylo tak zle, zrobilam pranie, prasowanie, posprzatalam... i wtedy wlaczyla sie maruda. W lozeczku zle, w kolysce zle, w naszym lozku zle, w bujaczku zle, w wozeczku na ogrodku zle... Najlepiej u mamuni na rekach. Wsadzilam ja w chuste, zasnela po chwili, to expresem przygotowalam obiad, i chcialam ja odlozyc - no i od nowa... marudzenie, i placz. Cycka co pol godziny, po 2 minutach ssania zasypia, poki na rekach to ok, jak tylko odkladam to sie wybudza i steka.
Mam nadzieje, ze to ostatni efekt uboczny wczorajszego szczepienia.
Juz sie wkurzam, ze to pewnie przez te 2 szczepionki na raz - ze to za duzo dla takiego dzieciaczka. Tylko kurcze tutaj to standard... i za miesiac kolejna taka konska dawka :-(
 
Dziewczynki, jak cycuszki robia sie miekkie, i nie ma takich nawalow ogromnych to znaczy ze wam sie laktacja unormowala, i wreszcie produkuje sie tyle mleka ile potrzeba dla Waszych maluchow.
Mi po okolo 3 tygodniach tak samo sie zrobilo, teraz tylko w nocy przy 6-7 godzinach przerwy w karmieniu cycki maja eksplodowac, w ciagu dnia wszystko jest unormowane.
 
No i dolaczam do tych co malo kreatywnych mezow maja... Moj dopiero jak go opierdzielilam wieczorem, ze caly dzien czekalam na jakas niespodzianke stwierdzil:
daje Ci 50 funtow, idz sobie do spa...:sorry2: myslal by kto ze on taki dobry dla mnie ;-)
 
czesc Dziewczyny, moze sie Wam przydac- "co nieco o rozwoju dziecka" Zawistowskiego. Mnie sie baaardzo podoba, ogladalam chyba z 10 razy i za kazdym razem mnie zadziwia co ten czlowiek wyprawia z tymi bachorkami.
Co nieco o rozwoju dziecka.avi - laqula - Chomikuj.pl

jest tylko 1 haczyk: na str da sie obejrzec tylko 10min. zeby sciagnac reszta (2 i pol godz) trzeba sobie zalozyc konto:-(

Ja mam konto na chomiku, ale niestety brak kasy żeby wykupić dodatkowy transfer. Musze poczekać do 1 czerwca i wtedy postaram się doładować i ściągnąć to na kompa. Na razie mam zachomikowane kilka rzeczy od niego. Jakbym zapomniała to mi przypomnijcie na pw albo na maila że mialam to ściągnąć. Zobaczymy potem jak by sie to dało wam przesłać... jakoś to spóbuje spakowac i wam posłać.


A tak poza tym to łeb mnie boli i weny nie mam...ale cały dzień na dworze z chłopakami byłam bo tak pięknie było
 
czesc Dziewczyny, moze sie Wam przydac- "co nieco o rozwoju dziecka" Zawistowskiego. Mnie sie baaardzo podoba, ogladalam chyba z 10 razy i za kazdym razem mnie zadziwia co ten czlowiek wyprawia z tymi bachorkami.
Co nieco o rozwoju dziecka.avi - laqula - Chomikuj.pl

jest tylko 1 haczyk: na str da sie obejrzec tylko 10min. zeby sciagnac reszta (2 i pol godz) trzeba sobie zalozyc konto:-(

Miałam z tym magikiem zajecia na SR .. uwielbiam gościa :) osobiście jest lepszy niż na filmie , jak zawsze panowie na zajęciach ziewali to u niego była taka cisza że muche było słychać :)

A my juz po wizycie.Straszny byl krzyk bo bylo szczepienie.Nie moglismy jej uspokoic nasza bidulka mala tak mi jej szkoda bylo,az mi lzy polecialy.Moj m stwierdzil ze zaczynam przesadzac,ale co tam matka w koncu jestem i mi jej szkoda.
A wazy 4,480 pani pediatra stwierdzila ze oki.Ma 56cm glowka38 i ciemiaczko 3x3.
Zbadala od gory do dolu noi stwierdzila ze okaz zdrowia.Dala tylko jakies kropelki,ale jak kupie to bede wiedziala na co ale pewnie jakies witaminy.I w razie goraczki kupic paracetamol albo epiretal.

Lekarka zaproponowala szczepienie na rotawirusa i pneumokoki.Jak sie zdecydujemy to mamy przyniesc szczepionke jak bedzie miala 2 miesiace,nastepna dawka 4 miesiace i 6 miesiecy to jest rotawirus.A pneumokoki 2,4,6 miesiecy i potem po roku czwarta dawka.
Napiszcie mi prosze czy w Pl tez tak jest???
I szczepionki na pneumokoki sa dwie prevenar i synflorix zaproponowala pierwsza wiecie cos na ten temat bo ja jestem zielona.

A co do smoczka to u nas jest na porzadku dziennym,ale nie musi go miec zeby usnac.Ostatnio zaczela tez ssac paluszki.Jak to super wyglada

Ja szczepie prenevarem i u nas się przede wszystkim tym szczepi z tego co wiem . Na rota jest rotarix.

to co mówicie jak wyleczę dupkę to niczym nie smarować??
tylko na noc po kąpieli i rano po obudzeniu???
a to w tym pampersie paruje ciągle -zmieniam pampki często ale nie wiem czy aż tak często...
ja chusteczek nie używam -woda jedynie
(choć ostatnio u lekarza mi się zdarzyło i o dziwo Alicja się nie darła
-dziwne ze u lekarza wcale nie płacze przy tych dziwnych zabiegach
-jakbym ją w domu tak obracała na boki to by mnie zakrzyczała na śmierć)

A z tymi chusteczkami to nie było tak ze była zimna ? ja jak wyciagam chusteczke to najlpierw ją grzeje chwilkę w ręku i dopiero pupe wycieram . a na boki ja swoją obkrecam i lubi

Iza cieszę się ze pomogło:)

Daga no u nas też z dnia na dzień -nic nie pomagało -żadne maści kremy -też miałam traumę przed pediatrą a ona do mnie "o troszkę czerwona"... troszkę??? ja tam masakrę widziałam!!! dziś idziemy na szczepienie -poproszę o coś mocniejszego w razie gdyby znowu się pogorszyło bo z tych dostępnych rzeczy już wszystko przećwiczyłam...

PS jakbym się chciała upić to ile posiłków Alicja musiałaby zjeść nie z cyca nim mój pokarm byłby już bez procentów??? (po takim okresie nie picia upicie się to pewnie kwestia 2 lampek wina)...

jak chodziłam z laskami karmiącymi na balety jak Szymek był mały to po porzadnym balu ( to nie były dwie lampki wina )
dziewczyny przez dobe ściagały i wylewały :)


JESZCZE JEDNO -DO MAM SMOCZKÓW;)
moje dziecię strasznie lubi smoka -w dzień -w nocy zupełnie jest jej niepotrzebny...
do 3 miesiąca ponoć jest taka wielka potrzeba ssania (później mozna go powoli odstawiać bo dziecko panuje nad rączkami i potrafi sobie je do buzi włożyć i possać) -ale Alicja jak przez sen wypluje smoka (choć jak twardo śpi to jej go wyciągam i nie ma problemu -tylko jak sama wypluje to tak jest) strasznie zaczyna się rzucac i go szukać -i albo woła wtedy żeby go włożyć (nawet już z drugiego pokoju wiem że chodzi o smoka) albo wcina pieluchę tetrową!!!! -łapie ją i wkłada do buzi... to nie trochę... dziwne??? wyciągam jej tą pieluszkę i wkładam smoka bo jakoś dziwnie taka wcinająca materiał wygląda...
jak jest u Was ze smokami??
 
Ok dziewuszki

byliśmy u ortopedy -jest ok!!! żadnych zaleceń żadnych ćwiczeń -usg bioderek pani dr robi wszystkim dziewczynkom nawet jeśli wydaje się na oko wszystko super:tak: więc jest miodzio:-) następna wizyta w sierpniu...
Pani świetna rozebrałam Alicję do naguśka i mówię "kochanie tylko nie sikaj" na co pani dr "a dlaczego ma nie sikać -jak ma ochotę to proszę":-D wiadomo ze wszystko na nią by poleciało:-D:-D

No i szczepienia grrrr w końcu stanęło na 5w1 +wzw bo pani dr powiedziała że to jest rozsądniejsze wyjście i tylko ten jeden raz będzie kłuta 2 razy a zaoszczędzimy jej niepotrzebnych dawek na żółtaczkę... moje dziecię płakało chwilkę tata był bardziej przejęty Jej płaczem niż ja i Alicja razem wzięte więc mówię "widzisz tato czasem przy kupie jest więcej afery niż przy tych kłuciach bo my takie nosem wciągamy":-p;-) dostała cycusia (dziękuję za radę) i śpi -czyli nic nowego -tyle że wygląda trochę jak naćpana;-):-p

Ach i moje maleństwo waży 5,04 od wagi spadkowej prawie 2 kg:eek: hehhe
mam ją rzadziej karmić -ale jak rzadziej jak i tak co 3h karmię a nie na życzenie...

Nie wiem dlaczego Ci lekarze tak dziwnie na mnie patrzą jak nawijam do Alicji:eek: a ja Jej wszystko tłumacze co będzie teraz miała robione i ze każdy chce dla Niej dobrze itp:-p

Zielona u nas dzisiejszy dzień identyczny jak wczorajszy, 8.30 rano zaczyna się dzień:tak:

Monia ja też bez mleka

hehehe Aniam znasz odpowiedzi na każde dziwne pytania;-)

No to uciekam -tempki nie mierzę -mam dać Alicji spokój i działać jakby się Jej marudząca włączyła... oby noc była spokojna:tak:
Dobranoc mamuśki
 
reklama
Do góry