reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Co do pupci- to ja w dzień niczym nie smaruję i jest OK. Jedynie po kąpieli smaruję Bubchenem kremem pielęgnacyjnym i teraz jak jest jakieś otarcie to też tym Bubchenem i pomaga.Co do ząbków- na razie nie masuję (myję) dziąsełek. Jak się zacznie ślinić (około 3-4 miesiąca) zacznę masować gazikiem nasączonym wodą lub rumiankiem i to ma 2 plusy- dziecko się przyzwyczaja do takie higieny i rozmasowuje się dziąsełka, co przed ząbkowaniem i w trakcie przynosi ulgę dzidziulowi.Potem szczoteczka- taka mięciutka, malutka tak jak pisze Forget (nie silikonowa), pasta (odrobinka!) jak skończy roczek. Kuba do tej pory ma zdorwe zęby (czym się chwalę na prawo i lewo, a co tam... niech mam radochę) a postępowaliśmy identycznie.Bartuś śpi... rytm dnia świetnie na niego działa.Monia- ja też bez nabiału, nie jesteś sama... szparagi sobie ostatnio namiętnie podjadam- nie szkodzą Bartusiowi :))) a są lekko strawne i bogate w witaminy. Tyle że z masełkiem, zamiast beszamelu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to jest nas jeszcze więcej ;) bo ja też bez konta na FB.A laurkę odbiorę jutro, jak będę w żłobku, bo czeka (Kubuś się wygadał) :)))
 
melduję że żyje, dziś mi weny wybitnie brakuje

kwiatuszku Hania jest niesamowita, uważaj, bo za młoda jesteś na babciowanie:-) :-)

też konta na fb nie mam więc jest nas całkiem niezłe stadko:-)
 
PAULKA to az dziwne zapalenie oskrzeli bez kaszlu...kurcze to jak jest katar u niemowlaka to czasem matka moze nie wiedziec ze to oskrzela?czy jakis symptom mialas?ja mam nadzieje ze maly to polknal bo po oklepaniu wzielam go pionowo i nie zakaszlam tylko samo minelo to charczenie flegma a ja boje sie ze poszlo nizej oby nie
 
13x13, poszlam za Twoim przykladem i policzylam wczoraj godziny snu Konstancji. Nie bylo wtedo wiele, bo 12.5h w ciagu doby. Generalnie miala jakis taki marudny dzien...

Smoczek ciagle jest beee, za to cycus i lapki - pycha! Ostatnio przyssala sie ojcu do ucha :tak:
 
hehe, moj prezent na dzien mamy od starszej też niezle wymiata...
a jest to bukiecik w wazonie, gdzie za wazon robi tutka od papieru toaletowego, a kwiatki sa zrobione z wykalaczek do uszu i platkow kosmetycznych :-):-):-) mowie wam BOMBA!!! no i ekologicznie ....

no i bukiet bialych tulipanow od dzieci jeszcze dostalam, ale tutaj to juz pan tatus rece maczal :happy2:
 
Mam dziś dość. Alicja cały dzień marudna. Od 10 rano spała tylko raz pół godziny. Teraz zasnęła i śpi może z 15 minut. Do tego wczorajsza koszmarna noc. Nie udał się również spacer, już miałyśmy wychodzić, a tu zaczęło lać. Myślałam, że uda mi się usnąć z nią po południu, ale nic z tego. Nie wiem co w nią wstąpiło od 2 dni. Brzuszek miękki, kolek u nas nie ma. Ale podałam w razie czego sap simplex dziś 2 razy. Gorączki nie ma. Sucho ma, tylko moje cycki coś miękkie. Może się nie najada? Herbatka na laktacje wypita. W lodówce stoi Karmi, może wypiję, aby napędzić produkcję.
 
A my juz po wizycie.Straszny byl krzyk bo bylo szczepienie.Nie moglismy jej uspokoic nasza bidulka mala tak mi jej szkoda bylo,az mi lzy polecialy.Moj m stwierdzil ze zaczynam przesadzac,ale co tam matka w koncu jestem i mi jej szkoda.
A wazy 4,480 pani pediatra stwierdzila ze oki.Ma 56cm glowka38 i ciemiaczko 3x3.
Zbadala od gory do dolu noi stwierdzila ze okaz zdrowia.Dala tylko jakies kropelki,ale jak kupie to bede wiedziala na co ale pewnie jakies witaminy.I w razie goraczki kupic paracetamol albo epiretal.

Lekarka zaproponowala szczepienie na rotawirusa i pneumokoki.Jak sie zdecydujemy to mamy przyniesc szczepionke jak bedzie miala 2 miesiace,nastepna dawka 4 miesiace i 6 miesiecy to jest rotawirus.A pneumokoki 2,4,6 miesiecy i potem po roku czwarta dawka.
Napiszcie mi prosze czy w Pl tez tak jest???
I szczepionki na pneumokoki sa dwie prevenar i synflorix zaproponowala pierwsza wiecie cos na ten temat bo ja jestem zielona.

A co do smoczka to u nas jest na porzadku dziennym,ale nie musi go miec zeby usnac.Ostatnio zaczela tez ssac paluszki.Jak to super wyglada
 
reklama
Adaś skończył miesiąc i wczoraj w miejscu pierwszego szczepienia (tego po porodzie) zrobiła się czerwona plamka i zbiera sie ropa. tez tak Wasze pociechy miały ??

U mojej Olci właśnie wczoraj to zauważyłam a dzisiaj jest taka marudna i z rana miała 37.5 gorączki. nie wiem może to być powiązane z tym odczynem?

chyba tylko ja jestem taka konserwa bo konta na fb nie mam...........
dopisuje się do tych konserw co nie mają konta na FB :-D:-D:-D

Mam dziś dość. Alicja cały dzień marudna. Od 10 rano spała tylko raz pół godziny. Teraz zasnęła i śpi może z 15 minut. Do tego wczorajsza koszmarna noc. Nie udał się również spacer, już miałyśmy wychodzić, a tu zaczęło lać. Myślałam, że uda mi się usnąć z nią po południu, ale nic z tego. Nie wiem co w nią wstąpiło od 2 dni. Brzuszek miękki, kolek u nas nie ma. Ale podałam w razie czego sap simplex dziś 2 razy. Gorączki nie ma. Sucho ma, tylko moje cycki coś miękkie. Może się nie najada? Herbatka na laktacje wypita. W lodówce stoi Karmi, może wypiję, aby napędzić produkcję.

heh no jakbym czytała to co chciałam napisać. wypisz wymaluj mój dzień. więc podpisuje się obiema ręcami pod maonką. tylko u mnie karmi w lodówce brak :-( i chyba nie mogłabym się napić bo to jakiś alkohol zawiera...

A moje dziecię kończy dziś miesiąc. bosz jak ten czas leci. pamiętam jakby to wczoraj było kiedy Olcia na świat przyszła. a to już miesiąc...
 
Do góry