reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Paulka trzymaj się dzielnie

Kfiatek
wit C zmienia coś am w buzi (środowisko na kwaśne a pleśniawy tego nie lubią) i właśnie dlatego się ją podaje. U nas te specyfiki nie podziałały -podziałał za to fiolet gencjanowy w 2 dni. Pilnuj żeby nie porobiły się grudki w buźce i wycieraj ją dobrze albo pałeczką higieniczną albo gazikiem nawiniętym na palec. Przepisała na te niby kolki debrilat granulat -do podawania najwyzej przez 2 tygodnie 2 razy dziennie -ale kolek nie odnotowałam więc tego nie podam
dzieki
to juz wiem po co Cebion
ciekawe w takim razie po co B12 w misturze? :)
a co do podawania leków to jestem tak samo przezorna jak Ty
Hania miala przepisany ten Debridat i mam go do dzis w szafce nie otworzonego :)

monia555 my jesteśmy na diecie bezbiałkowej no i niestety uboga jest ta nasza dieta z zup na zmiane krupnik, rosół,:baffled:
na drugie danie jemy kurczaka, indyka i królika a od jakiegoś tygodnia pozwalam sobie na karkówkę i schab ale z grilla lub z szybkowaru
jemy też ryż makaron i ziemniaki
z owoców jabłko banan od czasu do czasu gruszka
z warzyw buraki, brokuł i marchew
a ze słodyczy paluszki słone i wafle ryżowe :baffled:


a co do laktacji to ja od trzech dni też miałam miękkie cycki wydawało mi się że są puste ale wczoraj wypiłam kubek herbaty dla mam karmiących i mleczarnie znowu pełne ;-);-);-)
dziewczyny nie jedzace nabialu
jesli chodzi o zupy to naprawde polecam buraczkową nie zaprawianą smietaną i bez octu czy tam kwasku cytrynowego
po prostu wywar miesny, warzywka w tym buraczki naprawde smaczna


Pauli
mnie zaniepokoil katar malej ktory byl zoltawy i lekkie charczenie
poszlysmy do lekarza od razu i jak ja osluchal stwierdzil ze charkocze jej w pluckach tez i zapewne ma zapalenie pluc, dal nam od razu skierowanie do szpitala bo podobno u takich maluszkow taki katar jest niebezpieczny bo moze spowodowac zapalenie ucha i zejsc nizej, u nas naszczescie obylo sie bez zapalenia pluc ale za to mamy zapalenie oskrzeli
dostaje antybiotyk dożylnie , do tego robie jej 2x dziennie inhalacje, smaruje mascia do noska, podaje strzykawka lek oslonowy, oklepuje 2x dziennie moje Maleństwo tyle sie wymeczy bidulka a ma dopiero 3 tyg. ale za to jak slicznie śpi potrafi przespac 4 h, dzis w nocy spala prawie 5 ;-)lekarze mowia ze to bardzo dobrze to szybciej sie pozbedzie tych wstretnych wirusów, mówia ze jest najgrzeczniejszym dzieckiem na oddziale, wszystkie płacza i krzycza w niebogłosy a moja Zosinka tylko sie przyglada:)
tak wiec ja bym na Twoim miejscu poszla do lekarza z maluszkiem, bo to podobno bardzo szybko postepuje, a lepiej sie upwenic ze Maluszek jest zdrowy;-)

no dlatego wlasnie dziewczyny tak jak wczesniej pisałyśmy
z katarem u niemowlaka od razu trzeba od lekarza
nie mowie tu o jakims mleku w nosku czy charczeniu bo dzieci tak czesto robia
ale gdy jest konkretna wydzielina rzadka lub żółta i gdy widac ze cos ewidentnie z noska leci to nie ma na co czekac bo to szybko idzie dalej
 
reklama
Kfiatus, my mamy cebion multi i to ma byc uzupelnieniem zapotrzebowania na witaminy w okresie dynamicznego rozwoju. 5 kropelek dziennie
 
13x13 pytalas kiedys o babcine metody, to do kolekcji na w razie w dorzuce mycie pupy naparem z rumianku. mielismy problem z odparzeniem i podraznieniem - od chusteczek pampersa-, mycie woda nic nie omagalo i dopiero rumianek plus sudocrem rozwiazaly problem. teraz uzywam juz tylko rumianku, a chusteczkami umywalke czyszcze... :-)
 
monia555
Jeśli chodzi o mocz, to nie przelewa się go już, tylko w tym woreczku zawozisz. Tam jest nawet podziałka, u nas było trochę za mało moczu 4ml, babka nawet nie chciała przyjąć, ale poszła nam na rękę. Musi być 10 ml. Odnotowała to na wynikach, że mała ilość moczu.
Życzę Ci powodzenia w zebraniu go, u dziewczynek ciężko go złapać.
Jeśli mogę doradzić, to my po kilku nieudanych próbach przyklejania go na noc, nad ranem ładnie mała podmyłam, przykleiłam woreczek, rozebrałam ją do naga, przykryłam tylko kocykiem i wtedy się udało. Dziecku jak się zrobi zimno to sika.
 
13x13 pytalas kiedys o babcine metody, to do kolekcji na w razie w dorzuce mycie pupy naparem z rumianku. mielismy problem z odparzeniem i podraznieniem - od chusteczek pampersa-, mycie woda nic nie omagalo i dopiero rumianek plus sudocrem rozwiazaly problem. teraz uzywam juz tylko rumianku, a chusteczkami umywalke czyszcze... :-)

U mnie najlepiej się sprawdza nic nie robienie . wkońcu wkóra zasmarowana kremem nie ma dostępu powietrza więc smaruje mała tylko dwa razy rano i wieczorem i jest to mega cieniutka warstwa bephantenu . czerwoną pupe miała tylko raz po wyjsciu ze szpitala . a tak odpazen brak . ale uzywam chusteczek bo to jednak wygoda . przy Szymku zużyłam może 1.5 pudełka kremu przez ponad rok. moje dzieci chyba maja jakąś super skóre
 
Godzina buszowania minęła -Alicja śpi;-)

Paulka fajni e-bo moja Alicja była najbardziej rozdartym dzieckiem na oddziale -w pierwszy dzień wpadła położna bo myślała ze ją biję czy co...:confused: ale gdyby te pi**y posłuchały od razu i dokarmiły moje dziecię nie krzyczałaby tak... na dzień 4 mama miała pełne cycki i dziecka nie było:-)

Monia555 od wieków dzieci miały problem przez te pierwsze 3 miesiące... jeśli to nie jest nic tak wielkiego ze da się z tym żyć to po co ta chemia... lekarka powinna pytać
-czy jest to tak uciążliwe ze dostaje pani w głowę???
jeśli nie -powinna poradzić żeby to przetrwać, jeśli tak -działać ale rozsądnie jakoś a nie na ślepo co tydzień coś innego podawać...

Kwiatuszku czytałam o tej witaminie B12... no nic sensownego ni eznalazłam -oprócz tego ze apetyt wzmaga hehehe. To głównie na metabolizm działa więc nie mam pomysłu:no:

Daga
to ja się nie przyznaję na forum że mała ma dupę odparzoną bo mi wstyd że moze tak złą matką jestem ze i pleśniawki i dupsko czerwone... a się okazuje że nie tylko ja mam takie problemy -kamień z serca... u nas nic nie pomagało -kremy maści zele mąka no nic -teraz nakładam warstwę kremu nivea (jakaś próbka ze szpitala) i co chwilę pieluchę zmieniam -odpukać jest lepiej... tyle ze już kilka razy było lepiej i super a nagle pach:-(

Dobra trzeba tapetę narzucić -tak na raty się dziś zbieram;-)
kwity do roboty wypełniałam -masakra jakaś:cool2:
ja do 2011 r mam w planach w domu siedzieć a ciągle 4 litery zawracają
 
paulka biedna ta Twoja Zosinka.Taka malenka i juz takie chorobsko.Ale w szpitalu szybciutko wyzdrowieje.Zdrowka dla was obydwu bo i Ciebie dopadlo i szybciutko wracajcie do domku.

Dziewczyny jakie duze juz te wasze dzieci.Ja sie dzis dowiem bo idziemy na mierzenie wazenie szczepienie i cala procedure dotyczaca maluchow miesiecznych.

A malej powyskakiwaly jakies dziwne plamki ma je tez za uszkiem nie wiem czy to jakas alergia czy cos?A glowke z tylu ma cala w takich krosteczkach pewnie to potowki.Jak pojdziemy do lekarza to sie dowiemy wszystko.
No i dupcia mnie martwi bo przy samym odbycie ma ranki a przeciez tak dbam o ta dupinke.Chyba sprobuje sposobu Dagsili moze rumianek pomoze.A chusteczki na same wyjazdy.
 
reklama
U mnie najlepiej się sprawdza nic nie robienie . wkońcu wkóra zasmarowana kremem nie ma dostępu powietrza więc smaruje mała tylko dwa razy rano i wieczorem
he he, to ta jak ja - czasem jakiś kremik jak widzę, ze się zaczerwienia, ale tak to nic. Tyle ze myje wodą, a chusteczki tylko na noc.
Co do rumianku - odkaża i często pomaga, ale niestety czasem też uczula, więc najpierw sprawdźcie. Moją uczula...
 
Do góry