reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Dziewczyny, czy tylko moja mała wieczorem nie chce spać? Drugi taki sam egzemplarz mi się trafił. Mimo stałej elementów dnia wdarł nam się jeden przeze mnie nie planowany - od ok 19.30 (czyli po kąpieli) prze kolejne 2 godziny Nelka czuwa, ale niestety nie samotnie. Właściwie najchętniej cmokałaby przez cały ten czas pierś. Smoka wypluwa albo w ogóle ust na nim nie zamyka, leżeć samotnie nie chce, oczy szeroko otwarte, tulenie, kołysanie, mówienie czy śpiewanie nic nie daje. Mania miała podobnie. U niej przetrwałam, teraz chciałabym ukrócić. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? W ciągu dnia jej się takie akcje bardzo rzadko zdarzają.
 
reklama
dziewczyny, ja mam pyt z innej beczki- orientujecie sie moze czy w fordzie transit'ie mozna przewozic dziecko w nosidelku? znaczy na srodkowym miejscu, bo tam nie ma poduszki
 
Co do piwa karmi to potwierdzam. Ja walczyłam długo o laktację i piłam różne herbatki. Przychodziła do nas położna, która prowadzi poradnię laktacyjną i powiedziała by karmi pić. Na początku mało mi się podobał ten pomysł. Jednakże muszę przyznać, że karmi zadziałało najlepiej bez porównania do różnych herbatek. Także naprawdę polecam ;-)
 
Ostatnia edycja:
ulanka, Konstancja nie spi wieczorami. Zwykle przysysa sie i tak wisi przyssana przez 2 godziny. Czasem napije sie mleka, ale najwazniejsze dla niej to miec cycusia w buzi. Jesli cyca nie ma, ona ryczy wnieboglosy.




Kiedys pisalam, ze upal wzmaga laktacje. Zauwazylam tez, ze w takim wypadku mleko jest bardziej wodniste.
Ha! Ciekawie to wszystko sobie obmyslila natura. Dajemy dziecku piers, a ono nie tuczy sie...
 
Ostatnia edycja:
Ja się witam -Alicja śpi a mi cyc karmiący już pęka:)
nocka spokojna -muszę się tylko powstrzymać przed wybudzaniem Jej jak zaczyna sie kręcić...
Jak to zrobić???
Podejrzewam ze z głodu sama by sie obudziła albo smoka wypluła i już
a ja taka niecierpliwa jestem ze jak zaczyna się wiercić to siup na przewijak...

Karmi jest the best i polecam -w szpitalu miałyśmy imprezę przy pifku codziennie:)
 
ja odciagam regularnie i karmie z butli niestety i mleka od wczoraj mniej///:( chyba skusze sie na to karmi bo tak stoi i kusi tez nie moge sie przełamac..
 
Witam się i ja po nieobecności od piątku :-p
w sb byłam na uczelni... pierwszy raz zostawiłam Kubalka samego z tatką na tak długo... a już niebawem sesja... ja nie wiem jak to ogarnę...

co do Kubusia i jego bólów brzuszka... nadal między 2 a 6 rano pręży się non stop... ma ewidentnie wzdęcia, ale pręży się przez sen więc przynajmniej nie płacze jak kiedyś. w dzień pięknie śpi, a w przerwach uśmiecha się do nas i rozgląda się po okolicy :-) w tym tyg dostanę sab simplex i lefax... zaczne od lefaxu... dziewczyny pisałyście że dawka to 1-2 pompki 5 razy dziennie przed posiłkiem ? a sab simplex ?

u nas wypisz wymaluj to samo. Ja dokarmiam raz albo dwa modyfikowanym mojego zarłoka i ma problem z kupkami nad ranem i od tygodnia to na ranem nozki do gory i czekamy na kupe masakra jestem wykonczona bo długo to trwa...co prawda sa geste ale nie az tak jak bywalo czasem na poczatku:O Sab simples podaje 3xdziennie po 15 kropli mozna do 6 nawet tak mi pediatra poleciła..na szczescie kolek nie mamy :)
 
mi w szpitalu - neonatolog polecił piwo (niekoniecznie bezalkoholowe - al oczywiscie nie cala butelkę tylko kilka łyczków) na laktacje
 
Pomyślcie, co dzieje się z dzieckiem, któremu nie wytłumaczysz że ma pić bo się odwodni.

Jerza na siłe poiliśmy ze strzykawki, oj namęczyłam się przy tym bo trzeba było co chwilkę po trochę ale nie było żle, dostał elekrolity, probiotyki i samo przeszło po około tygodniu, a ze był słaby i wymeczony to inna sprawa, ale szczepionka nie chroni przed wszystkimi rotawirusami...

agnieszka z tego co wiem teraz już się nie miesza 5w1 i 6w1...
 
reklama
Kiedys pisalam, ze upal wzmaga laktacje. Zauwazylam tez, ze w takim wypadku mleko jest bardziej wodniste.
Ha! Ciekawie to wszystko sobie obmyslila natura. Dajemy dziecku piers, a ono nie tuczy sie...
W ostatnich dniach tez tego doswiadczylam. Wczoraj bylam 3 godziny w centrum, i 2 razy dostawialam Pole choc na chwile by pociumkala bo myslalam ze mi cycki rozwali!


Ja się witam -Alicja śpi a mi cyc karmiący już pęka:)
nocka spokojna -muszę się tylko powstrzymać przed wybudzaniem Jej jak zaczyna sie kręcić...
Jak to zrobić???
Podejrzewam ze z głodu sama by sie obudziła albo smoka wypluła i już
a ja taka niecierpliwa jestem ze jak zaczyna się wiercić to siup na przewijak...
haha, no u nas to samo!
Dzis 4.45 byla jak zaczela sie troche wiercic, ale spala twardo. No ale nic, przekalkulowalam ze moze glodna, bo za oknem juz jasno i ile taki dzidzius bez jedzenia ma byc...i bach ja na rece i do przewijania....
 
Do góry