reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Witam.Ja jestem mamusią pięciomiesięcznego Wiktorka a trzy dni temu dowiedziałam się iż znowu jestem w ciąży:-) oboje z mężem bardzo się cieszymy:) Z moich obliczeń będzie to pierwsza połowa maja ale dokładnie dowiem sie we wtorek u lekarza :tak: a piszę u was bo na razie jesze nie ma wątku majóweczek, pozdrawiam serdecznie:)))
 
reklama
mam pytanko dziewczynki.....
Czy wy już się chwaliłyście swoją ciążą rodzinie czy znajomym????????
Czy narazie siedzicie cicho i nie chcecie zapeszać??????
Ja jestem w piątym tygodniu ciąży - dodam że to moja pierwsza ciąża , i jestem kompletnie zdezorientowana:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:
obydwoje z mężem chcielibyśmy podzielić się tąszczęśliwą wiadomością z innymi, ale zastanawiamy się czy nie poczekać aż minie czas największego zagrożenia poronieniem......Narazie wtajemniczone są dwie osoby, które trzymają to w tajemnicy....
Nie ukrywam,że mi jest duzo trudniej niż mężulkowi....bo jestem straszną gadułą:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D jak zreszta widać to i na tym forum;-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-)
najchętniej od razu powiedziałabym wszystkim.......:-):-):-):-):-):-):-):-):-)ale wiem ,że jakby coś poszło nie tak.........to nie zniosłabym setki pytań od setki ludzi :"Jak tak dzidzia???"
a jak to u was wygląda????? Komu powiedziałyście i kiedy?????
 
znalazłam coś na temat standardu badań w czasie ciąży. Jest to kopia ze strony NFZ :
  1. W odniesieniu do opieki ambulatoryjnej nad kobietą w ciąży niepowikłanej właściwym jest przeprowadzenie:
    • badania podmiotowego i przedmiotowego (połączonego z: badaniem ginekologicznym - we wziernikach, badaniem zestawionym oraz badaniem położniczym zewnętrznym, oceną wydzieliny pochwowej tętniczego pH pochwy, pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, oceną masy ciała, badaniem czynności serca płodu od 14 tygodnia ciąży oraz ocena ruchu płodu przez ciężarną od 26 tygodnia ciąży) przy każdej wizycie planowanej nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie,
    • badanie grupy krwi na początku ciąży, w przypadku grupy krwi Rh ujemnej, przeprowadzenie badania przeciwciał anty Rh co dwa miesiące,
    • badania USR w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży,
    • badania na obecność antygenu Hbs w trzecim trymestrze ciąży, od badania można odstąpić gdy pacjentka ma aktualne szczepienie przeciwko WZW typu B,
    • badania morfologicznego krwi i badania ogólnego moczu raz na dwa miesiące,
    • badania glikemii na czczo na początku ciąży oraz wykonanie testu tolerancji glukozy między 24 a 28 tygodniem ciąży,
    • badania ultrasonograficznego trzykrotnie w przebiegu ciąży- pierwszego do 14 tygodnia, drugiego około 22 tygodnia i trzeciego około 30 tygodnia ciąży.
    Badanie ciężarnej powinno być przeprowadzone częściej, lub rozszerzone o badania dodatkowe, gdy istnieją wskazania do ich przeprowadzenia wynikające ze stanu klinicznego pacjentki.
 
Droga Koleżanko-Wiosna 1981!
O swoim szczęściu powiedzieliśmy najblizszym nam osobom- przyszłym dziadkom. W pracy siedzę na razie cicho. Czekam, aż minie 3 miesiąc to wtedy im powiem.
W piatek-7.09 mam kolejną wizytę . Już sie nie mogę doczekać by ponownie zobaczyć bicie serduszka mojego małego szkraba.
 
witam wszystkie kwietnioweczki

mdlosci nie daja spokoju:no: no ale coz jeszcze tylko pare tygodni:szok: i bedzie spokoj

Silka ja ci chcialam pogratulowac 3 okienka na suwaczku no i czekamy na zdjecie maluszka

Sol skoro masz kolezanki ktore w anglii chodza do polskich lekarzy to moze dalabys rade zalatwic jakis namiar:-), bylabym wdzieczna, mam mozliwosc bo sie tu oglaszaja ale sprawdzony to sprawdzony

pozdrawiam reszte:tak:
 
AgusiaF ja przeszłam koszmar ze zgagą w pierwszej ciązy :( Mi pomagało Rennie, spanie z wysoko ułożoną głową i nie najadanie się na maksa :) Niestety zgaga w ciązy to normalność zdaje się :( Zresztą jakoś lepiej sobie ze wszystkim radzę w tej ciązy. Mam mdłości ale jakoś je opanowuję,a w poprzedniej to był koszmar :p
Może lepiej znam swój organizm? W każdym razie poki co strasznie mi sie spac chce.Więc śpię ile wlezie :)
 
A moj Tymek, odkąd Tatuś powiedział mu, ze mama ma w brzuchu Dzidziusia, cały czas twierdzi ze i w jego brzuszku siedzi Duduś, spi tam i pije mleczko :rofl2:
 
Witam mamcie z rana
Jak wam minął weekendzik?
bo mi fatalnie niestety w łóżku:-(
rozchorowałam sie,od soboty rano mam wstrętne katarzysko,kości mi pękają z bólu
więc leżałam i lecze sie tylko mlekiem z czosnkiem i miodem:no:
na szczęście mój mężuś opiekował się moim Kubkiem przez week dziś poszedł do pracki więc będe musiała sama sobie radzić

Wogóle pogoda zrobiła się okropna co?niestety jesień zbliża się już wielkimi krokami a potem długa,długa zima:eek:

Efunia mój Kuba identycznie reaguje jak twój synek też czasem udaje że i on ma dzidzie w brzuchu ale wczoiraj mnie głaskał wieczorem i pokazywał że dzidzia robi aaa czyli śpi i trzeba być ciiii;-)
 
reklama
Efunia a u mnie odwrotnie, w tej ciazy dolegliwości gorsze i bardziej dokuczliwe, zaczeły sie wcześniej i od razu na maksa. O wiele gorzej przechodze początek tej ciazy.
Co do lotów samolotem, mi w pierwszej ciazy gin zabronił latać do 18 tygodnia. Więc odpuściliśmy sobie wakacje w cieplych krajach.
 
Do góry