reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

Biorę letrox i oba leki przyjmuje się na niedocznynność więc substancja czynna jest ta sama. Nie miałam nigdy żadnych skutków ubocznych od tego, więc powinno być w porządku 🙂 Należy tylko uważać, aby nie jeść produktów sojowych ani nie suplementować żelaza do 3-4 godzin od wzięcia tabletki (to upośledza wchłąnianie leku). Pewnie lekarz Cię poinformował, że należy brać na czczo i co najmniej pół godziny przerwy od jedzenia i picia.

Co do grupy krwi to badałam swoją i w tym tygodniu będę miałą wynik. A co z mężem? Jemu też się robi badania czy po prostu liczy się że zna swoją grupę krwi?
Tak tak, poinformowała mnie o wszystkim :)
Super, dziękuję! 😊

Jeśli wyjdzie Ci rh+ to nie ma potrzeby bo nie ma wtedy znaczenia (85% populacji ma ponoć rh+) więc szanse są duże :) a jeśli wyjdzie rh- to jeśli ojciec dziecka nie zna grupy krwi to powinien je zrobić. Mi lekarka powiedziała, że teoretycznie wskazania do immunoglobuliny są zawsze jeśli tylko matka dziecka ma rh-. Nawet pomimo tego, że ojcu dziecka wyjdzie rh- (wtedy nie ma konfliktu) bo zdarzały się przypadki, ze ojcem dziecka był kto inny 😅 Ale powiedziała, że jeśli kobieta jest na 100% pewna kim jest ojciec a ojcu wyjdzie rh- to nie ma totalnie potrzeby, po prostu ona jako lekarz musi poinformować a co Ty z tym zrobisz zależy od Ciebie.
Więc podsumowując najgorsza opcja: Ty rh- a ojciec dziecka rh+, każdy inny przypadek nie powoduje konfliktu więc jeśli wyjdzie Ci ujemny to warto żeby mąż sprawdził 😊

Mój zna swoją grupę krwi więc jak przyszły moje wyniki to juz wiedzieliśmy niestety.
 
reklama
Jak pobranie to tylko pobranie.
Ja miałam USG i pobraniem jednego dnia. W tym dniu przed pobraniem krwi miałam wywiad położniczy, potem USG, jak lekarz dostał wyniki obliczał mi ryzyko wad, nasz wynik był dobry więc pełen wyniki: USG plus pappa dostałam na USG połówkowym. Gdyby coś było nie tak mięli dzwonić w ciągu dwóch tygodni.
A czy podczas pobrania krwi trzeba być na czczo?
 
Ja też myślę że można powoli zakładać grupę prywatną.
U mnie dziś nasilenie mdłości. Ledwo zrobiłam córce śniadanie 🤮
Sama jem jabłko bo na nic innego patrzeć nie mogę. A chciałam cokolwiek zjeść bo zaraz czeka mnie sporo biegania i załatwiania.
Wczoraj już myślałam że mdłości odchodzą. Tak dobrze mi jedzonko wchodziło. Nic nie mdliło. Energia mnie rozpierała.
Ja też miałam ostatnie 3 dni spokój a wczoraj jak mnie złapały mdłości to nie mogłam spać w nocy...
 
Też macie tak że nie chce Wam się pic 😒 ja musze wmuszac w siebie wode już nawet próbowałam z sokami ale od razu łapie mnie zgaga
Ja przed ciążą miałam problem już z piciem wody, teraz w siebie po prostu wmuszam, ale mam po niej mdłości i ciężko wchodzi. Smakuje mi z cytryną, ale wczoraj usłyszałam od lekarza że podobno w ciąży powinno się ograniczyć cytrusy 🤷‍♀️
 
Ja właśnie po wizycie, dostałam najmniejszą dawkę (25) euthyrox. Inne wyniki typu anty TPO też wyszły nie do końca tak jak powinny, nie ma tragedii ale wyniki mogą wskazywać na hashimoto więc narazie taka mała dawka żeby zobaczyć co dalej.
Czy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem?😌

Poza tym wszystko super, 🍓 ma 1.5cm a serduszko bije 166bmp♥️
Krwiaczek który był też już się wchłonął całkowicie.

Aa no i moja grupa krwi to rh- a mój mąż ma rh+ więc będę musiała przyjąć immunoglobulinę w późniejszym czasie.
hej ja mam eutyrox dawka 37,5 w zasadzie już od kilku lat teraz w ciąży muszę kontrolować tsh / tpo/ anty w razie gdyby Trzebabylo dawkę zwiększyć bo w ciąży może tarczyca trochę świrować
Ogólnie mi te tabletki mega pomagają inaczej bym była nie do życia, bez sił, włosy leciały, nie miałam naprawdę siły nawet wstać , puchłam


Co do paznokcie to moja 3 ciąża więc mam total luz w każdej farbowałam włosy, paznokcie i rzęsy regularnie chodzę na zabiegi kosmetyczne na twarz, nigdy nie usłyszałam od lekarza że nie mogę, no i podchodzę rozsądnie do tego
Najważniejsze to brać to na czczo i jeść po godz od połknięcia
 
hej ja mam eutyrox dawka 37,5 w zasadzie już od kilku lat teraz w ciąży muszę kontrolować tsh / tpo/ anty w razie gdyby Trzebabylo dawkę zwiększyć bo w ciąży może tarczyca trochę świrować
Ogólnie mi te tabletki mega pomagają inaczej bym była nie do życia, bez sił, włosy leciały, nie miałam naprawdę siły nawet wstać , puchłam


Co do paznokcie to moja 3 ciąża więc mam total luz w każdej farbowałam włosy, paznokcie i rzęsy regularnie chodzę na zabiegi kosmetyczne na twarz, nigdy nie usłyszałam od lekarza że nie mogę, no i podchodzę rozsądnie do tego
Najważniejsze to brać to na czczo i jeść po godz od połknięcia

Trochę mnie dziwi bo ostatnie badania tarczycy robiłam w styczniu tego roku i było wszystko okej ale właśnie od jakiegoś czasu miałam podobne objawy z tym, że o lekkim nasileniu jedynie włosy leciały wręcz garściami (w sumie nadal lecą).
Czyżby w tak krótkim czasie coś się mogło zadziać, że powstało hashimoto🤔

W takim razie mam nadzieję, że i mnie pomogą 😊
 
reklama
Dwie godziny temu pytałam o paznokcie. Później zaczęłam się szykować do endokrynologa na wizytę. Poszłam siku, podtarlam się i zobaczyłam krew. Nie był to krwotok, ale krwawienie, jasno czerwone. Zadzwoniłam do mojej ginekolog i kazała jechać na izbę
Aktualnie jestem na oddziale do jutra. Jestem po usg i bąbelek zyje, rusza się i serduszko bije. Taka ulga
🥰🥰🥰 Mam nisko łożysko. Nic więcej nie wiem. Tak się bałam ze poroniłam. Ja zwariuje w tej ciazy chyba 🤕🤕
 
Do góry