reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

reklama
Akurat w temacie toxo się nie orientuję ale poszukaj tutaj na forum, napewno są dziewczyny które wiedzą co i jak
Jakoś można to leczyć? Co w takim przypadku skoro igM jest dodatnie?
Ja miałam toxoplazmoze w ciąży wykrytą. Do końca ciąży brałam antybiotyk, żeby dziecko w brzuchu się nie zaraziło tym swiństwem.

Wiec tak. Musisz zrobić awidność klasy IGg, jak wyjdzie wysoka to spokojnie, stare zakażenie i nie masz się czego obawiać, natomiast jeśli niska to czym prędzej do ginekologa po antybiotyk bo czas działa na niekorzyść dziecka w tym przypadku...

Mój syn urodził się zdrowy.
 
Ja miałam toxoplazmoze w ciąży wykrytą. Do końca ciąży brałam antybiotyk, żeby dziecko w brzuchu się nie zaraziło tym swiństwem.

Wiec tak. Musisz zrobić awidność klasy IGg, jak wyjdzie wysoka to spokojnie, stare zakażenie i nie masz się czego obawiać, natomiast jeśli niska to czym prędzej do ginekologa po antybiotyk bo czas działa na niekorzyść dziecka w tym przypadku...

Mój syn urodził się zdrowy.
Najważniejsze że w Twoim przypadku syn urodzin się zdrowy. Ja zapytałam na forum o wynik, ponieważ wydaje mi się, że igM 0,100 jest ujemne, bo przecież jest mniejsze od 0,60. Dziewczyny potwierdziły mi, że wynik jest ujemny, w poniedziałek wizyta u ginekologa, mam nadzieje, że potwierdzi moje wątpliwości. Matematyka jest matematyka, tylko nie wiem czemu wynik podali tak dziwnie, a nie np. 0,1. Wtedy nie byłoby żadnych wątpliwości
 
Mi lekarz na wizycie powiedział, że jakby bolał mnie brzuch i pojawiło się plamienie to żebym poleżała i odpoczęła. Więc chyba to nic groźnego 🤷 może za bardzo się tego dnia zmęczyłaś?
 
Najważniejsze że w Twoim przypadku syn urodzin się zdrowy. Ja zapytałam na forum o wynik, ponieważ wydaje mi się, że igM 0,100 jest ujemne, bo przecież jest mniejsze od 0,60. Dziewczyny potwierdziły mi, że wynik jest ujemny, w poniedziałek wizyta u ginekologa, mam nadzieje, że potwierdzi moje wątpliwości. Matematyka jest matematyka, tylko nie wiem czemu wynik podali tak dziwnie, a nie np. 0,1. Wtedy nie byłoby żadnych wątpliwości
W poprzednim poście napisałaś przy IGm dodatni więc nie rozumiem już sama.
Tak czy siak życzę Ci, żebyś nie miała tego świństwa ;)
 
Hej dziewczyny ! Mama zostanę pierwszy raz :) termin mam na 03.04.2025 :) był to pierwszy transfer in vitro iii udało się :) jutro zaczynamy 7 tydzień. ❤️ ogólnie czuję się dobrze , jestem jedynie baaardzo zmęczona ( śpię po 10h) , ból podbrzusza ( jak na okres ) i straszny apetyt !
Czy Wam już też zaokrągla się brzuszek ? Tak na dole ? 😀 ja już nie umiem się doczekać !
Aaaa no i oczywiście jako że będę mamą po raz pierwszy strasznie się stresuje. Czekam od wizyty do wizyty. Pierwsza miałam 08.08 potwierdzona ciąża, ale jeszcze nie było ❤️. Następna 22.08 😬
 
reklama
Do góry