reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

Badałam
14.08 beta 82
16.08 beta 116
17.08 beta 137

Przyrosty wychodzą o około 40%
W środę idę jeszcze raz na betę.

No właśnie moja beta ciągle rośnie tylko słabo
A nie możesz wcześniej udać się do lekarza? Ja w styczniu miałam biochem to mi od razu spadała, a krwawienie zaczelo się w 3 dzień spodziewanej miesiaczki.
 
reklama
O jej a czemu już na zwolnienie? Nie boisz się jakiś uwag od pracodawcy jak jednak okaże się że coś pójdzie nie tak? I będziesz musiała wrócić do pracy?
ja tak miałam przy poronieniu. Byłam na l4 ciążowym i musiałam wrócić. Pełne zrozumienie. W pracy wiedzą, że nadal się staram i pójdę na kolejne l4 w najbliższym czasie. Mowie tam o wszystkim otwarcie żeby mogli dostosować moje obowiązki do wczesniejszego odejścia na L4. Ze względu na wiek i warunki panujące w zakładzie pracy a także wcześniejsze poronienie mój lekarz na pewno wyślę mnie na L4 od razu. Czyli za 2 tygodnie.
 
Ja dodam tylko że teraz ZUS chętnie kontroluje ciężarne i cofa zasiłki. Czyli jak jesteśmy na l4 i przyjdzie kontrola to musimy udowodnić że robiłyśmy coś co jest niezbędne i służy powrotowi do zdrowia (np wizyta u lekarza) bo zwolnienie nie jest na ciążę a na chorobę towarzyszącą ciąży.
musiałabyś chyba podnosić hantle podczas kontroli albo myć okna żeby mieli coś do tego. Ważne żeby być w domu i odpoczywać. Możesz oczywiście wyjść do sklepu czy apteki. Opieka nad dzieckiem w tym czasie jest dyskusyjna.
 
Dziewczynki ! Zmieniając temat … też macie wrażenie , że ubrania są już powoli ciasne ? Chyba trochę za szybko 🫣 od kilku dni męczą mnie mdłości , więc nie mam takiego apetytu jak wcześniej… ale wcześniej mogłam tylko jeść 😅
 
Hej dziewczyny, jestem tu z Wami cichcem już jakiś czas, dziś chciałabym dołączyć ☺️
Moja beta
16.08. - 14,9
19.08. - 84,1
Dziś jest 3+6, więc jeśli się uda, będę zamykać kwietniową listę z terminem na 30.04.

Jestem szczęśliwą mamą 2,5 latka, to moja druga ciąża, o którą staraliśmy się ponad rok.

Dziś idę do lekarza, bo mam niski progesteron (10), jestem już na duphastonie, zobaczę co mi przepisze.

Z objawów to póki co dwie noce wstawałam żeby zjeść banana, bo czułam, że mi niedobrze i mocne ciągnięcie na dole brzucha i w pachwinach momentami, ale nie panikuję, bo pamiętam, że za pierwszym razem też tak miałam.
 
reklama
Dziewczynki ! Zmieniając temat … też macie wrażenie , że ubrania są już powoli ciasne ? Chyba trochę za szybko 🫣 od kilku dni męczą mnie mdłości , więc nie mam takiego apetytu jak wcześniej… ale wcześniej mogłam tylko jeść 😅
Jejku tak!! Mi brzuch juz odstaje 🙈 jeszcze nikomu nie chcemy mówić, wiec obcisle ubrania odchodzą na bok 😄
 
Do góry